Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1181 odpowiedzi na ten temat

#221 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Handel bydłem

Napisany 30 kwiecień 2011 - 21:04

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Na co pryskacie przed wschodami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 07:28
  •  

#222 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 30 kwiecień 2011 - 21:07

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Na chwasty :P

#223 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 21:14

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja właśnie dzisiaj pryskałem qq która zasiana została 3 dni temu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 01 maj 2011 - 10:53

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja pryskam Guardianem Compleks przedwschodowo już od kilku ładnych lat i jestem bardzo zadowolony bo już od początku chwasty nierosną co kukurydzy daje lepszy start. A co do zasiewów w tamtym roku posiałem najwcześniej w okolicy chyba 23kwietnia i miałem piekną kukurydze akurat pogoda dopisała i wilgoć była to po około 10dniach kukurydza zaczeła wschodzić
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#225 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 01 maj 2011 - 14:54

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? 4 rok pryskam przed wschodowo wcześniej powschodowo czyli 15 lat uważam że efekty są lepsze
w tym roku pryskałem Guardianem CompleteMix

#226 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 01 maj 2011 - 15:56

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jesli chce podzielic na 2 razy zawlacznie chwastów Guardianem Complete Mix, to ile musze dawac tego środka na ha ?
Wczoraj kukurydze zasiałem, dzis pada - wzorowo ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#227 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 01 maj 2011 - 16:02

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? W Top Agrar Polska w wydaniu kwietniowym masz opisane dokładnie a dawkach dzielonych puki co w Polsce nie legalnych jeszcze

#228 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 01 maj 2011 - 16:07

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? No czytałem o tym i dlatego decyzja o zastosowaniu dawki dzielonej. :) Jeszcze dokońca nie wiem czy to podziele czy dam teraz Guardian a na zielone przejade Titusem gdyby bylo dużo chwastów ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#229 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 01 maj 2011 - 16:41

4 rok pryskam przed wschodowo wcześniej powschodowo czyli 15 lat uważam że efekty są lepsze
w tym roku pryskałem Guardianem CompleteMix

Ja będę musiał w tym roku popryskać maisterem, bo perz mi się w walił na pola ;[ A Guardian podobno nie bierze perzu <_<

Edytowany przez farmersNHtd95d, 01 maj 2011 - 16:42.

#230 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 01 maj 2011 - 16:53

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? jestem w trakcie siania.. już oko 25 ha posiane B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 01 maj 2011 - 17:51

No czytałem o tym i dlatego decyzja o zastosowaniu dawki dzielonej. :) Jeszcze dokońca nie wiem czy to podziele czy dam teraz Guardian a na zielone przejade Titusem gdyby bylo dużo chwastów ;)

Guardian jest przecież na inne chwasty niż Titus
@farmers NHtd95d jak już wiesz że masz perz to wiadomo że lepiej raz opryskać powschodowo kompleksowo u mnie to tylko miejscami jest perz to tylko przelecę miejscami Titusem lub Milagro

Edytowany przez Duzy1, 01 maj 2011 - 18:01.

#232 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 01 maj 2011 - 18:00

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? My zaczynamy w przyszłym tygodniu siać jak tylko zbierzemy przedplon :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#233 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 02 maj 2011 - 08:50

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Lukasz przedplon tzn żyto???

My pierwszy rok żyta nie mamy;)

#234 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 02 maj 2011 - 10:58

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? żyto z wyką ozimą :) po tym gnojowica/gnojówka uprawa TD i siew Optimą no chyba że pole będzie "źle" wyglądać to jakiś uprawowy w zależności jaki będzie potrzebny
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#235 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 maj 2011 - 11:15

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Łukasz powiedz mi jak duża ta wyka w życie rośnie?? czy warto Twoim zdaniem wsiewać wykę do żyta pod koniec września aby po 20 kwietnia zlikwidować poplon i siać QQ??

#236 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 02 maj 2011 - 11:34

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? wyka jak ostatnio ją oglądałem była kilka cm wyższa od żyta, ile ma w tej chwili nie mam pojęcia, po ostatnich deszczykach zapewne jeszcze podskoczy, ile ton z ha wyjdzie nie wiemy bo to test jak będzie mało to w przyszłym roku idzie jako poplon rolno-środowiskowy jak Ojcu się spodoba to będzie paszą dla bydła :). W kwietniu to nie bardzo lepiej już przeciągnąć te kilkanaście dni do maja bo jakby nie patrzeć jest już cieplej i zawsze trochę jeszcze urośnie. Tym bardziej, że u nas było to siane na przełomie wrzesień/październik. QQ i nas idzie w całości na kiszonkę więc czy posiane 30kwietnia czy 10 maja to rybka bo najwyżej wykosi się tydzień później bo to nie jest problem. Jak zbierzemy dam znać

#237 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 02 maj 2011 - 11:46

Ja będę musiał w tym roku popryskać maisterem, bo perz mi się w walił na pola ;[ A Guardian podobno nie bierze perzu <_<

Nie podobno tylko nie bierze , gadałem z kolesiem i ma mi sprzedać jakiś dobry środek na perz w qq ale guardianem i tak wszystko opryskałem , jak ładnie odbije się perz to drugim środkiem przejade ( tylko nie wiem jeszcze jakiem :lol: 10 maja będe wiedział ) Jakbym mógł prosić jeśli ktoś wie bo nie mam instrukcji do siewnika aeromat 2 90 rok prod. jakie powinno być ciśnienie prawidłowe i jaka jest optymalna prędkość siewu? Za info z góry dziękuje . QQ prawie posiana jeszcze 4 ha tylko ale kurde dziki już buszują > po sąsiedzku koleś będzie 3 raz siał u mnie już były musze jechać i oglądnąć czy bardzo stratowały ehhh . Jak siałem na usłudze to zażartowałem że pasowało by z kilka granatów zakopać to by się może te skubane dziekie wieprzki odłuczyły qq wybierać :D

Edytowany przez Andrzej24871, 04 maj 2011 - 12:17.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#238 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 maj 2011 - 15:33

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? My planujemy siać kukurydze w tym tygodniu. Powierzchnia 4ha, odmiany reduta i jawor. Oprysk przed wschodowy izoprymem, miałem kilka lat temu maistra to mi nie zadziałał, kukurydza przepadła. Może ktoś dodaje do siania nasion sorga, bo słyszałem że dziki omijają jego zapach?? :rolleyes:

#239 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 02 maj 2011 - 15:44

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja dzisiaj zasiałem 2ha na kiszonkę u mnie już w okolicy ludzie sieją

Edytowany przez Dinek94, 02 maj 2011 - 15:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 02 maj 2011 - 17:47

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja zasiałem jeśli dobrze pamiętam koło 19.04 ale nie dużo .......