Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Balzak    6

Ja zasieje 4 ha a wy ile będziecie siać lub juz zasieliście

  • Like 2

<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam prawie 2 ha w 5 kawałkach :lol:. Właściwie to można powiedzieć że 3 bo 2 pola przedziela droga na której tylko podnosiłem siewnik i jechałem dalej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

hehe miało być 1 ha na ziarno a skońćzyło się na 0,20 ha a na zielonke 0,30 ha. Po prostu śmiech a cóż bydła się duzo nie trzyma. Typowe zajęcie hobbystyczne :lol:

 

A z siewnika jestem zadowolony, na moje warunki to będzie i będzie.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

ja zasiałem w zeszły piątek. Jest tego nie wiele- 1,5 ha na ziarno i 30 arów na zielonke- na bierzące zużycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

51,5ha wszystko na zielonke 3 kawałki


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

12 ha, wszystko na zielonkę, 5 kawałków, ale na szczęście blisko domu. Mało ziemi bo powinno się zasiać przzynajmniej 20 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

ja mam nasiona z firmy limagrain- LG a jakie tam są odmiany to nie mam pojęcia, bo na tym kawałku co mam na zielone to jest jakies 15 odmian!Tak dużo bomój wujek pracuje w tej firmie i prowadzi jakieś doświadczenia i wyszło tak a nie inaczej.A może znacie Adama Majewskiego??to własnie moj wujek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Ja 8 ha w 2 kawałkach 1 ha i 7 ha ( na tym polu narazie rośnie żytko )

 

 

o i to jest sposób na maksymalne wykorzystanie swoich ha przy produkcji krów-czesto go spotykam w mojej oklicy:)

 

ja spadłem z 8 w tamtym roku do w tym (jeden kawałek) na ziarno między innymi dlatego ze mam zapasu dużo jakies 100ton kukurydzy i 25 zboża a niestety dla swinek kukurydza może stanowic tylko 1/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja dzisiaj skonczyłem siać 7,8ha w jednym kawałku.sialem odmiany Buran i Viarus.mogłoby popadać bo na glinie kiepsko widzę wschody :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

W tym roku siejemy 38 ha a rok temu sielismy 100ha oczywiscie wszystko na ziarno.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

17 ha w czterech kawałkach. Wszystko na ziarno. Nasiona CWS - jak dotąd chyba najlepiej się u mnie sprawdziły odmiany calas i fiord w tym roku jeszcze próbuję dwóch nowych odmian salgedo i jaszcze jednej, któej nazwy nie pamiętam...


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

W tym roku 15ha wszystko na kiszonkę jutro z samego rana zaczynam akcje sianie kukurydzy 2007.Na dolnymśląsku przynajmniej u mnie sucho to się nie śpieszę.Zresztą w tamtym roku posiałem pod koniec kwietnia to póżniej była złamana na pół.Gościu z wioski posiał w czerwcu i żebyście widzieli jaka u niego zdrowa była ta kukurudza.

Ps:aha kukurydza się połamała bo była zaatakowana przez omastnicę(onastnicę).Pryskaliście już kiedyś kukurydzę od tego?Bo podobno pryska się w czasie kwitnienia a wtedy kukurydza już duża.Pozostaje albo helikopter nająć albo wyciąć ścieżki na ciągnik przerobić opryskiwacz żeby wżej podnosił(chociaż nie widzi mi się ganiać z sierpem na 15ha :lol:


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja w sobote jade 3 ha na kisoznke i sorga dosieje 1 ha potem


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Ja sieje 18ha wszystko z przeznaczeniem na kiszonke dla krówek w 5 kawałkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj