Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1382 odpowiedzi na ten temat

#721 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2165 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 22:29

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? mlodyhef a czego ty się boisz?? Ja też mam nie zasianą ququ i jak tylko będzie możliwość wjechania to sieję i koniec ... Powiem Ci szczerze u nas posiali wczesniej niektórzy to już drugą przesiewkę robią ... A u nie których żółta się zrobiła i tak stoi od dobrych 2 tygodni nie mówię o wodzie która spowodowała jej częściowe wygnicie ... na dołkach co niektórzy nic nie mają już ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 13:59
  •  

#722 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 09:59

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? w zeszłym sezonie znajomy siał na początku czerwca i jeszcze kukurydzę na ziarno zebrał, te kiszonki zbierane w sierpniu i na początku września podobno słabo się przechowują, więc nie ma co się spieszyć

#723 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 15:37

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja też bym jeszcze zasiał ale niema szans na wejście w pole tak mokro że woda stoi w dołkach.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach? zobacz »

•  

#724 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 18:15

mlodyhef a czego ty się boisz?? Ja też mam nie zasianą ququ i jak tylko będzie możliwość wjechania to sieję i koniec ... Powiem Ci szczerze u nas posiali wczesniej niektórzy to już drugą przesiewkę robią ... A u nie których żółta się zrobiła i tak stoi od dobrych 2 tygodni nie mówię o wodzie która spowodowała jej częściowe wygnicie ... na dołkach co niektórzy nic nie mają już ...

Ja ogólnie zasiałbym nawet i 15 czerwca tylko, że tego nie zrobię, bo jest i będzie mokro, a na dodatek nic nie wskazuje na to, że w najbliższym okresie ma przestać padać. A boję się tego, że coś, co zasieję zamiast ququ nie da takich przyrostów mojemu bydłu, jakich oczekuję. :)

Kurczę, jeśli jednak uda mi się zasiać ququ to pochwalę się na forum :D

#725 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1634 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 18:28

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Gdzieś w galerii była fotka kukurydzy, tylko mi wyleciała nazwa, o Fao 130, siana po jeczmieniu ozimym. Także awaryjnie byś mógł zaopatrzyć się w takie nasiona, bo dla byków kukurydza potrzebna.

#726 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 22:05

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jest to odmiana Pyroxenia, której hodowca jest firma Oseva. FAO 130 jak kolega wcześnie napisał. Jest jeszcze jedna wczesna odmiana z firmy Saaten Union, z dostępnością Pyroxenii różnie bywa, założę się, że Czesi wykupią cały zapas, jak im woda zejdzie z pól (jeśli już nie wykupili).

#727 Share jackdino

jackdino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 21:40

czy siał ktoś z was kukurydzę odmiany pyroxenia(oseva) na ziarno.jest bardzo wczesna FAO130 i kusi mnie zeby zasiać ja po ozimym jęczmieniu.wczene ziemniaki po jęczmienu mi sie udały to może z kukurydza też sprubuje?? Dodany obrazek od lipca do listopada trochę czasu jest.co o tym szatańskim pomyśle myślicie???

Witaj kolego i co udała się tobie ta kukurydza ? Ja widziałem kukurydzę zasianą po jęczmieniu zimowym była ładna tylko niewiem czy poszła na ziarno czy na ccm

#728 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2014 - 16:27

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? ja będę siać jak zobaczę pierwszy kwiat mniszka lekarskiego tak myślę iż to będzie około 10 kwietnia

#729 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1634 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:37

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Z tego co wiem to mniszek kwitnie gdy jest optymalna temperatura gleby również dla kukurydzy. Rok rokowi nie równy ale w centralnej wielkopolsce mniszki pojawiają się koło 20 kwietnia - 1 maja i tak też kształtują się zasiewy. Z jakiego rejonu jesteś kolego ? :)

#730 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2773 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 23 styczeń 2014 - 07:02

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? ja na mniszka sadzę ziemniaka i nigdy przed 20 kwietnia się nie zdażyło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2014 - 12:10

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? z okolic białej podlaskiej -siedlec w 2012 początek kwitnięcia /pierwsze kwiaty na podwórku za stodoło 5.04/w 2013 15.04 i tak też zaczynałem siać kukurydzę a sieje mało około 1 ha więc jak by wymarzła to niewielki koszt odsiewu co jednak nie miało miejsca

#732 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9198 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 styczeń 2014 - 23:10

Z tego co wiem to mniszek kwitnie gdy jest optymalna temperatura gleby również dla kukurydzy. Rok rokowi nie równy ale w centralnej wielkopolsce mniszki pojawiają się koło 20 kwietnia - 1 maja i tak też kształtują się zasiewy. Z jakiego rejonu jesteś kolego ? :)

W miejscach nasłonecznionych już nawet 10 kwietnia mniszek kwitnie, i jeżeli mamy takie pole które jest silnie usłonecznione to siew można przyśpieszyć.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#733 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2014 - 08:56

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Kupiłem nasiona i czekam na mniszka

#734 Share Helenka12

Helenka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:12

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jakiej firmy kupiłeś nasiona ??

#735 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2014 - 19:32

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? LG

#736 Share Helenka12

Helenka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:11

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Mi w poniedziałek przyjdzie kukurydza KWS

#737 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 02 luty 2014 - 09:41

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja rowniez kws ricardinio, siew planuje na 25 kwietnia. Tylko mam problem z pedrakami w ziemi, najprawdopodobniej jest to zuczek majowy, biale larwy, co z tym zrobic?

Ja rowniez kws ricardinio, siew planuje na 25 kwietnia. Tylko mam problem z pedrakami w ziemi, najprawdopodobniej jest to zuczek majowy, biale larwy, co z tym zrobic?

#738 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:11

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Mogłeś zamówić z zaprawą owadobójczą, nie pamiętam jak to się nazywa, chyba gaucho, drogie to w chol... Mesurol tez ma jakieś działanie, jest ono jednak dużo słabsze, ale np. larwy ploniarki zwalcza, zobacz sobie, jakiej wielkości są larwy co Ci żerują w qq, jeżeli wielkości ploniarki to może i mesurol pomoże.

Ew. przed agregatem - uprawą (bezpośrednio przed!, najlepiej w czasie deszczu) 4-5l dursbanu, ale wtedy też zabijasz wszystko co korzystne w glebie, więc bardzo nie polecam.

Edytowany przez eMWu, 02 luty 2014 - 10:13.

#739 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:20

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? A jesli mam teraz nasiona zaprawione przez kws orginalnie to moge jeszcze do tego zaprawic je jeszcze raz samemu przeciw pedrakom?

Larwy okolo 1cm maja takie biale z brazowym lebkiem i nozkami cos jak pszczola

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:36

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Już nie da rady. Larwy ploniarki mają ok. 0,5cm, więc może i mesurol dałby radę. Pozostaje oprysk, może ktoś ma inny pomysł, wiem, że pryskają perytroidami (karate zeon), ale nie wiem czy daje to jakieś efekty, jest jeszcze dursban, ale zabieg ten musiałby być wykonany jak najpóźniej, najlepiej do kilku dni przed siewem, pisałem o warunkach (ewentualnie po siewie w trakcie dużego deszczu, na jego początku)