Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1382 odpowiedzi na ten temat

#561 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 19 maj 2012 - 15:33

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Moja kukurydza siana 30 kwietnia, teraz jest już spora i po tych zimnych nocach trochę przyżółkła, ale teraz byłem ją obejrzeć to raczej nic jej nie będzie, oby się teraz już na dobre ociepliło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 19:58
  •  

#562 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 19 maj 2012 - 16:10

koledzy jak tam Wasze kukurydze po wczorajszym przymrozku????????

Jak jechałem wczoraj wczesnym rankiem na SGGW to o 2 w nocy -1 na śląsku po czym nad ranem czyli 4 i 5 juz -3 st wszędzie na polach był szron, moja kukurydza klapła 2-3 liście miała i wszystkie w okolicy ziemniaki tak samo :( :(

Kolego narazie zostaw tą kukurydze i obserwuj co się będzie z nią działo. U mnie nie było przymrozku ale w tamtym roku zmarzło mi doszczętnie 16ha kukurydzy i po około 10 dniach odbiła. Jeżeli stożek wzrostu nie zmarzł to powinno być dobrze.

#563 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 19 maj 2012 - 16:51

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? No mi w tamtym roku zmarzła większa połowa ok 42ha. No ale tak jak kolega@ ozon mówi odbiła mi tylko nie każde ziarno odbiło i nie była taka jak powinna być...
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach? zobacz »

•  

#564 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 maj 2012 - 17:56

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? wiem, wiem narazie nie mam zamiaru jej przesiewać, raz mi już też tak obmarzła i odbiła, wogóle jest na kiszonkę także mam czas. Tylko chcę znać Wasze relacje z pól.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 11 kW zielony, mało używany 1900zł. Polecam.

#565 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 19 maj 2012 - 18:57

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? moja pożółkła od środka, ale nie oklapła i wygląda niby normalnie ale żółta :) mam pierwszy raz i się nie znam, u nas był przymrozek ale niewielki, może z -1

#566 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 19 maj 2012 - 20:18

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? U mnie wczoraj był przymrozek temperatura spadła do -2 dobrze że krótko ok 2-3 godziny, ale 1-2 listki przymarzły kukurydzy, a ziemniaki to co było na wierzchu to czarne...

#567 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 20 maj 2012 - 09:26

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jeżeli ktoś ma zamiar przesiewać to niech poczeka, rok temu na dolnym śląsku była tragedia, ale wiele kukurydz odbiło. Dużo też zależy od odmiany. Wiadomo że ciepłolubny mieszaniec dent monsansto jest zdecydowanie bardziej wrażliwy na chłody niż odmiana typu flint czy flint x dent (pierwsza lepsza polska odmiana, gros odmian z europy). Tym roślinom, które dopiero szpilkują i wypuszczają pierwsze liście/liścienie nic nie powinno się stać. Ale jeżeli roślina jest przemrożona do korzenia to nie ma na co czekać. Ale wątpię, aby gdziekolwiek tak się stało, przymrozek trwał góra 2-3 godziny.

#568 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9196 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 maj 2012 - 13:12

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Stożek wzrostu qq potrafi przetrwać przymrozki do -4, więc jeżeli koledzy siew był wykonany ok to te przymrozki wytrzyma.
Do do ziemniaka to też może się zregenerować, ale to już trwa dużo dłużej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#569 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 maj 2012 - 15:09

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? no tak, moja QQ miała 2-3 liście może sobie poradzi zobaczymy, a ziemniaki ledwo co wzeszły na głównej plantacji a na tej co miałem bezpośrednio wcześnie na obiad podkiełkowane i wczesnie zasadzone to piękne krzaki juz były, 2 lata temu po przymrozkach rzedu -2st się zregenerowały zobaczymy jak to będzie w tym roku :(

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 11 kW zielony, mało używany 1900zł. Polecam.

#570 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 23 maj 2012 - 20:04

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj objechałem połowe woj.łódzkiego i po drodze mijałem sporo pól z qq i nie widać, że by przymrozek coś nabroił.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 23 maj 2012 - 20:13

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Moja kukurydza nic nie ucierpiała na szczęście:)
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#572 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1844 postów

Napisany 23 maj 2012 - 22:59

Dzisiaj objechałem połowe woj.łódzkiego i po drodze mijałem sporo pól z qq i nie widać, że by przymrozek coś nabroił.

centrum łódzkiego, kukurydza była cała biała kilka ciepłych dni i ożyła tylko sucho
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#573 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 12:54

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? To Ja chyba najtańszy jestem. Kasuje 100zł od hektara za siew QQ ale nie mam podsiewacza i zmiany regulacji.
Zawsze wychodzi 90-100 tyś na hektar.
W mojej okolicy biorą 170zł/hektar siania. Koszenie sieczkarnią 550zł/hektar ale rok temu bardzo zle wyszli ponieważ hektar kosili dwie godziny-Bardzo duża QQ była.

#574 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 13:55

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja biore za koszenie 850zł. Kosze Claas Jaguar 940 dopiero 2 sezon mam ją. 2h/hektar to troche długo :P. To czym koszą?

#575 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny i stołowy.

Napisany 09 czerwiec 2012 - 18:31

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? @Prezes u mnie kosi też Klas Jaguar nie pamiętam symbolu, bierze za 1 ha 700 . Coś u ciebie drogo :blink:

#576 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 10:59

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? No u nas ogólnie ceny koszenia sa spore bo malo jest sieczkarni w okolicy. A jak ktos juz najmuje to woli juz drozej zaplacic ale zeby to bylo scięte i ziarno dobrze zgniecone.

#577 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 09 sierpień 2012 - 14:37

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? popieram poprzednika. Uprawiam kukurydze paszową juz od dawna i nik mnie nie namowi zeby siać gesciej niz 75cm czy 80 tys. nasion na ha -_- . Co z tego ze urośnie wysoka jak kolby nie wykształci, a stamtąd własnie pochodzi energia. ^^ juz od 7 lat nie korzystam z polskich nasion i chyba do nich nie powróce bo roznice tez są kolosalne. Ze strawnością też jest lepiej ;)

#578 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 12:26

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? witam jak określacie termin ciecia kukurdzy ??

#579 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 13:51

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Grzegorz132 to już sam dostrzeżesz kiedy ona będzie dobra na podstawie rozwoju kolb...nie ma stałego terminu ponieważ zaduża jest rozbierzność w siewach...jedni sieją w kwietniu inni nawet czerwcu więc rozbierzność w zbiorze jest oczywista...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9196 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2012 - 20:01

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? I duża rozbieżność w FAO, w okolicy widziałem kukurydze z FAO 310, ciekawe kiedy dojdzie :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)