Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Tigon    1490

u mnie na okolicy obstawiam ze pierwsi czasem  już pod koniec tego tygodni zaczną działać ale reszta na większa skale myślę ze w następnym tygodniu ruszy, siewu u nas po 15 kwietnia to norma i nie ma problemów żeby zgniła czy ktoś przesiewał chodź ja będę czekać zawsze te 2-3 dni później niż reszta;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

Czytałem prognozę pogody ,po połowie kwietnia w całym kraju jeszcze mogą wystąpić nocne przymrozki do kilku stopni poniżej zera.

Edytowano przez Sylwekx25

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

Nie ufam ,ale różnie może być wkońcu to dopiero kwiecień i jakoś nie mam przekonania do tak wczesnego siewu kukurydzy.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Może zależy skąd jesteś u nas na południu okolice Rzeszowa w stronę ukry to wiadomo ze zawsze to parę stopni jest cieplej chodź przymrozki dość często się zdarzały np rok temu i wielu wcześniejszych nie miała to jakiegoś wpływu na qq poza paro-dniowym zahamowaniem. Niby polska mała a klimat rożny u nas siana początkiem maja już gołym okiem nie przegania tej sianej w kwietniu, a są tacy co sieję to jest porównanie na samej wysokości to dobrze widać a jak jest jeszcze sucho to już wgl różnica dość spora.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

siejcie juz w czerwcu zbierzecie na kiszonke i drugi rzut zasiejecie to do listopada na ziarno akurat bedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
1 godzinę temu, Gringo1 napisał:

siejcie juz w czerwcu zbierzecie na kiszonke i drugi rzut zasiejecie to do listopada na ziarno akurat bedzie 

xd?

były lata że już siali i o tej porze xD, nawet na yt z niedalekich okolic prowadzący kanał ma wstawiony film z dwóch lat wstecz kiedy zaczynali siewy qq9 kwietnia i raczej wszystko było z nią ok, ja i tak jak coś dopiero w przyszłym tygodniu.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U was chyba nie ma dzikow że chcecie tak wcześnie zasiac... 

Przecież w dzień niby jest ciepło teraz ale w nocy zimno a znając życie za parę dni będzie załamanie pogody i będzie lało z tydzień i ta qq tylko dostanie po d*pie... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

U mnie większy problem niż dziki stwarzają żurawie , skurczybyków się namnożyło i potrafią stadami po kilkanaście sztuk na polu żerować.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

dziki pojawiają się sporadycznie na jesień, zime ale podobno tej zimy ich ubyło, wgl u nas nigdy nie było problemu z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
12 godzin temu, Sylwekx25 napisał:

U mnie większy problem niż dziki stwarzają żurawie , skurczybyków się namnożyło i potrafią stadami po kilkanaście sztuk na polu żerować.

Kilkanaście sztuk? Serio? A co powiesz na kilkaset, czy kilka tysięcy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591
3 godziny temu, jacek1296 napisał:

Kilkanaście sztuk? Serio? A co powiesz na kilkaset, czy kilka tysięcy/

Na działce o powierzchni hektara czy dwóch stado kilkunastu sztuk żurawi potrafi zrobić niezłe spustoszenie ,uwierz...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

dzików w h.j zboze zasiane i juz poryły na zmroku pojechalem na pole to cale stado takze kukurydze trza grodzic tym raxem chyba 3 druty bedzie trzeba poscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Co do dzików to sprawdzoną metodą w naszych okolicach jest oprysk Mesurolem, 2-3 dni po siewie. Od 3 lat praktykuję i wiem co mówię. Dziki nawet nie ruszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

oby sie sprawdzalo ja wole nie ryzykowac kukurydza bedzie zaraz za domem wiec co roku wszystko sie grodzi okolo 3 ha dawniej tez nasiona byly zaprawiane mesurolem i nie pomagalo a sam mesurol da sie kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak pogoda się utrzyma to pod koniec następnego tyg sieję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
Zasiane na probe, minal tydzien i jeszcze siedzi w ziemi.(za tydz powinna wyjsc) Takze nie ma sie co spieszyc i czekamy az sie ziemia nagrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a kiełki ma ? Ja startuje w następną sobotę na usługi ale u siebie poczekam do końca kwietnia. Ziemia jest zimna , nie badałem ale nigdzie nawet na rowie czy przy budynkach nie ma jeszcze żadnego mniszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

parę dni temu na next sobotę zapowiadali przymrozki teraz coś się ociepliło wiec w next tygodniu  pod koniec startuje, podkarpacie , mniszek tez pewnie zakwitnie :>

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj