Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

z prognoz wynika że posieje dopiero około 5 maja bo od srody znów ma padać a pole troche mokre co po ostatnim sniegu nie wygląda wesoło dobrze że nawozy rozsiane woj łódzkie . a was jak zasiejecie cos w tym tygodniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Znajomy co sieje od dziś zaczal 3 dni ma do siania u jednego gospodarza i jak będzie pogoda ok i cieplo to myślę ze w piatek/sobotę cos zaczniemy ale jak sie nie poprawi to nie zamierzam jeszcze siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja dzisiaj sieje kujawsko pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Zasiane dziś 11 ha :) caly dzień prawie zeszlo bo w nasionach byl kamień i scielo zabezpieczenie w siewniku którego nie szlo nigdzie dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

a co jak do 15maja albo dłużej będzie tak jak teraz wcale nie posiejecie. Do końca kwietnia musi być posiana potem już nie da takiego plonu jak trzeba. Ja jak nie zacznie padać to jutro skończę.

Kolego z całym szacunkiem dla Ciebie. Nie musi być posiana

Ja sieje od 10 lat tylko w maju i nie narzekam. Mój kolega który sieje od 200 do 500 hektarów nigdy nie zaczyna siać w kwietniu​. Więc proszę nie mów że musi lecz może! Każdy robi jak uważa lecz pamiętaj pośpiech gorszy faszyzmowi. U mnie dopiero mniszek powoli pokazuje kwiat. Ja sieje denty więc ustawiam się na 5 maja.

Edytowano przez marian892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Sam nigdy nie siałem wcześniej niż pod koniec kwietnia lub na początku maja bo też nie było po co wcześniej. Nigdy nie wiadomo czy jak w tym roku nagle nie zrobi się za zimno, a poza tym jest wiele innych prac w polu do robienia wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Dodam tylko że jak się wyraźnie nie ociepli i temperatura gleby nie podniesie się powyżej 8 stopni to wszystkie wcześnie posiane bedą się nadawały do przesiania a nie wysokich plonów. W ubiegłym roku po pierwszym pokosie trawy jednorocznej siałem 14 maja czy jakos tak i plon 11 ton z ha. W tym roku czekam na maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

ja dzisiaj sieje kujawsko pomorskie

Witam w klubie. Ja także dzisiaj sialem, wczoraj zaczęte 2ha dzisiaj reszta. Bardzo dużo ludzi teraz sieje. Do pełni szczęścia brakuje ciepła, poza tym warunki idealne.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wschodnie mazowsze jak pogoda się poprawi to może w następny weekend na lżejszych ziemiach da radę posiać, bo teraz tyle dopadało że nie ma szans na sianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

dziś od godziny 17-tej posiane 2ha,jutro albo w majówke reszte,pogoda dopisała dziś,nawet już kurzy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

U mnie przez ostatnie 48 godzin,nie padało może przez 10:) wczoraj temperatura w ciągu dnia 9 stopni,dzisiaj 7,jeżeli nie przestanie padać i nie ociepli się siać się dosłownie NIE DA

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wschodnie mazowsze jak pogoda się poprawi to może w następny weekend na lżejszych ziemiach da radę posiać, bo teraz tyle dopadało że nie ma szans na sianie.

 

We wtorek zasiałem 20km od ciebie :) W mojej okolicy pod koniec ubiegłego tygodnia zaczeli powoli wyjeżdżać z siewnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

No i dziś nie dokończe,leje,ale wczoraj się wstrzeliłem w pogode.za to w taki deszcz będe grodził 2ha bo dziś było pilnowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Przedwczoraj posiane delikatnie sie kurzylo a wczoraj ladnie popadalo :) zeby jeszcze trochę cieplej bylo to warunki idealne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po dziesjszych opadach to chyba za tydzień będzie można dopiero wjechać ,pow piotrkowski . nie raz pamiętam siało się i 15 maja i qq była ponad 3 m przenaczenie kiszonka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

We wtorek zasiałem 20km od ciebie :) W mojej okolicy pod koniec ubiegłego tygodnia zaczeli powoli wyjeżdżać z siewnikami.

W twoim powiecie jak tylko by dzisiaj przestało padać to w poniedziałek bez problemu bym zasiał. Ale w twoim powiecie mam takiej lekkiej i meliorowanej ziemi raptem 8 ha. W moim powiecie to nawet przed deszczem jak siałem sól to ciągnik miejscami przerżnął koleiny po kolana, a teraz po tym deszczu to czołg mógł by mieć problem przeskoczyć.

 

U nas jeszcze nikt nie posiał i długo nie po sieje, bo nie mówiąc o robocie siewnika to po prostu ciągnik nie przejedzie. Minimum 1 tyg. pogody aby robota w miarę szła, a tu tej pogody nie nadają. Centralno/Wschodnie mazowsze granica z Lubelskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja 2 maja . Nigdy tak późno nie sialem ale jest tak zimno ze nie ma sensu wschody będą chociaż równe. .... zawsze 21-25 kwietnia juz byla wsiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj