Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

greg1985    496

Jak będzie tak ciepło jak teraz lub podobnie to pewnie przed 20 kwietnia na lekkich ziemiach . Też mam żyto pewnie to samo w maju oby tylko nie powtórzyła się sytuacja z tamtego roku .

Taka fajna i ciepła pogoda aż by się chciało już ruszyć w pole. Sól już wysiana tylko wyciągać siewnik ruszać. Dziś byłem na polu kamienie zbierać kurzy się jak w tamtym roku :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Ja będę siał z początkiem maja , narazie u mnie mniszek zaczyna kwitnąć sporadycznie , pod budynkami od południowej strony , gdzie najcieplej , na łąkach jeszcze się nie pojawiają kwiaty. A po drugie gdzieś słyszałem ,że w tym roku Ogrodnicy mają przynieść spore ochłodzenie , z nocnymi przymrozkami więc lepiej się nie spieszyć :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Ja wczoraj i dziś siałem myślę że już pora bo wiśnia kwitnie małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Ja wczoraj i dziś siałem myślę że już pora bo wiśnia kwitnie małopolska

dobrze że nie przebiśniegi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Zboża nie Posiane a ten Qq podobno posiał, chyba na symulatorze;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Na lekkich glebach zawsze siałem wczesnie, w tamtym roku na takiej działce zasiałem jak juz u wszystkich powschodziła i była super jak na taki rok i taka glebe. Zasialem poźniej ponieważ na jednej działce dziki zaczeły mi wybierać ziarno więc zlikwidowałem zboże na innej działce a posiałem kukurydze bo kukurydza musi być zboże można kupić. Zauważyłem jak wielki wpływ na rozwój ma stres zwiazany z przymrozkami u wszystkich ''chorowała'' u mnie siedziała w ziemi po przymrozkach dogoniła reszte ale w kondycji była lepszej. 

 

Tylko ciężko usiedzieć jak wszyscy sieją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

U masz czyli na mazurach :rolleyes:  ludzie sieją trawy jak obłąkani chyba słyszeli że w czerwcu już zima przyjdzie i trzeba coś zebrać. Ogarneli się chyba bo ze zboża przy suszy to bydła nie wyżywią a już kilka lat temu mówiłem że owsem mleka nie nadgonią.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

W zeszłym roku sialem kolo 15 teraz tez tak planuje ale zalezy od prognoz jakie będą..bo jak będą mówić o przymrozkach to się wstrzymam..ostatnie noce u mnie cieple po 10 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja po 20 dopiero mam denty wiec sie nie spiesze


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

U mnie też już pare dni temu ktoś zasiał QQ ( Pogranicze Mazowieckiego i Podlaskiego )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fagro    3

Siał ktoś z Was qq Lemkenem Solitair8 (pneumatyk, 2 talerzowa redlica + kółko dociskowe). W naszej okolicy nie ma nikogo z siewnikem punktowym i myślałem swoim posiać, ewentualnie vaderstad rapid kolegi. QQ na kiszonke. Czy wałujecie QQ po siewie?
Proszę o odp. Pilne.

Edytowano przez Fagro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3039

My zawsze sialiśmy na początku maja.

Właśnie się zastanawiamy czy po siewie wałem nie polatać po polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Bo może mieć problem z przebiciem się na wierzch, tylko że to zależy od rodzaju gleby. Na lekkich ziemiach ten problem nie wystąpi. Co do siewu, to w tym tygodniu u nas już niektórzy posieli. Jutro wyciągamy siewnik, by go przygotować i chyba też czas ruszać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

ja planuję zacząć siać we wtorek bo temp ziemi będzie odpowiednia i zacznie kwitnąc  mniszek lekarski nie ma na co czekać chyba że na szuszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

A przymrozki? Każdy kto teraz sieje poczeka conajmniej 2 tygodnie zanim qq wyjdzie z ziemi, a siew na początku maja w momencie kiedy ziemia jest dogrzana to ok 5 dni,bynajmniej u nas tak jest. Nie lepiej poczekać jeszcze troche?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

rok temu dokładnie 15 maja przyszedł przymrozek i ścięło świeżo wykiełkowane siewki. Starsze zaś sobie jakoś poradziły.   Większość wychodzi z założenie, że jak już ktoś tu ujął, czekać to można tylko na suszę. Centralne Mazowsze

Edytowano przez rolnik90_01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Po 20 kwietnia zgadzam się, że już mus siać, ale nie teraz,aczkolwiek kusi mnie, żeby na próbę posiać jedno pole 2 ha, bo już dwie osoby posiały u mnie,dodam tylko, że u mnie codziennie pada, temp na chwile obecną 13 stopni, noce w miare ciepłe

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj