Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

robertmoczko    10

A potem jak zmarznie to płakać że zmarzło i rząd niech odszkodowania zapłaci

Jest ryzyko ale tak samo można siać pózno i w czerwcu niech przypali troche to która więcej wytrzyma ? Większe prawdopodobieństo jest suszy niż mrozu tak mocnego żeby zmarzła Jak uschnie to też będziesz chciał odszkodowanie od państwa Z dwojga złego wole zaryzykować wcześniejszy siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Tam jak przyjdzie susza to i ta uschnie i ta uschnie,ani jej siew wcześniejszy nie pomoże,wątpię w to aby susza przyszła ,no ale jeszcze wszystko jest możliwe

 

I zależy kiedy przyjdzie ewentualna susza,bo może być tak że plony z kukurydzy sianej w terminie optymalnym dla zachodu kraju czyli trzecia dekada kwietnia mogą być nawet wyższe od tych sianych na początku kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

jak długie przymrozki i jak mocne mogą zaszkodzić kukurydzy? ewentualnie w jakim stadium rozwoju jest wrażliwa na chłód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Ja planuje ruszyć za tydzień w środę/czwartek z siewem.

Znajomy już siał 1 kwietnia Strip-tilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek326    0

A jak siejecie, w jakiej rozstawie rzędów i jak gęsto w rzedzie, ja mam zamiar siać 65cm rozstawy na 7 cm albo 45cm i na 8cm w rzedzie, który wariant byłby lepszy, chodzi mi o mase z pola, zamierzam siać koło 25 kwietnie i sie zastanawiam jak ją zasiać, warto nawóz fosforowy dac pod kukurydzę czy lepiej odżywakami pryskać.

 

Wyłącz caps locka i straszne błędy!

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Ja na kiszonkę sieje co 45 cm zwykłym poznaniakiem i jestem zadowolony w zeszłym roku jaguar 690 sl bodajże miał co robić w tej kukurydzy była wysoka i ku mojemu zdziwieniu kolbę też miała dużą a niektóre nawet po dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

piotrek912@ to wcale nie jest tak dobrze jak ma po dwie kolby, lepiej jak jest jedna i dobrze wykształcona i duża .

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek326    0

A na temat tego fosforu co powiecie?

A ile w rządku od siebie siejecie?

A jaka wysoka miałeś i jak gęsto w rzędzie?

A ja mam taki problem chcę dać 200kg soli potasowej pogłównie, ale nie wiem ile mocznika dać bo będę siał po gorczycy na jesień ja zaorałem i 10 rozrzutników gnoju wywiozłem ona była taka do kolan bo nie był rok na gorczycę to powinno coś fosforu być w glebie.

 

caps lock,

nie wiem jak inni użytkownicy, starałem się to jak najlepiej poprawić ale nadal nic z tego nie rozumiem.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Ja sieje tak :

 

200 kg sól potasowa

400 kg mocznik

150 kg polidap

 

Uprawiam kukurydzę w tej chwili w monokulturze . Liczba nasiona na 1 ha - 83 tyś . Odstępy pomiędzy nasionami 16 cm .. Wczoraj siałem klientowi kukurydzę którą będzie uprawiał 1 rok po oborniku . Azotu nie wiem ile sypał . Fosforu 200 kg dawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek326    0

a wystarczy fosfor w odżywkach podać 3 razy na kukurydze niż doglebowo

 

bo gorczyca też fosfor zawiera

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

kukurydza na ziarno zasiana ,za miesiąc będę siał na kiszonkę

 

dlaczego z siewem qq na kiszonkę czekasz miesiąc w stosunku do tej na ziarno??

 

w zasadzie na ziarno i kiszonkę uprawia się i nawozi tak samo, jedyna różnica to dobór odmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja po niedzieli będę miał zasianą ale czy to będzie poniedziałek czy środa to jeszcze nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Peter a nie boisz się przymrozków?

Nie za wcześnie ? Bo Ja też mam ochotę ale mam lęki :wacko:

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek326    0

a co sadzicie na jesien dalem 11 rozrzutników obornika na gorczyce i zaoralem a nawóz mam zamiar dac 200macznika 200 soli i 100 lubocornu corn co o tym sadzicie

 

Wczorajsze ostrzeżenia nic nie pomogły i masz 7 dni urlopu.

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

u mnie też będziemy siać dopiero pod sam koniec kwietnia żeby przez przypadek jeszcze przymrozki nie zawitały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

dlaczego z siewem qq na kiszonkę czekasz miesiąc w stosunku do tej na ziarno??

 

w zasadzie na ziarno i kiszonkę uprawia się i nawozi tak samo, jedyna różnica to dobór odmian

 

dlatego sieję na kiszonkę później ponieważ zbiór planuję pod koniec sierpnia -początek września ,wcześniej nie mam czasu na zabawę z kiszonką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj