Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wacek21    35

Jesli chce podzielic na 2 razy zawlacznie chwastów Guardianem Complete Mix, to ile musze dawac tego środka na ha ?

Wczoraj kukurydze zasiałem, dzis pada - wzorowo ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

W Top Agrar Polska w wydaniu kwietniowym masz opisane dokładnie a dawkach dzielonych puki co w Polsce nie legalnych jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No czytałem o tym i dlatego decyzja o zastosowaniu dawki dzielonej. :) Jeszcze dokońca nie wiem czy to podziele czy dam teraz Guardian a na zielone przejade Titusem gdyby bylo dużo chwastów ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

4 rok pryskam przed wschodowo wcześniej powschodowo czyli 15 lat uważam że efekty są lepsze

w tym roku pryskałem Guardianem CompleteMix

Ja będę musiał w tym roku popryskać maisterem, bo perz mi się w walił na pola ;[ A Guardian podobno nie bierze perzu <_<

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13
Napisano (edytowany)

No czytałem o tym i dlatego decyzja o zastosowaniu dawki dzielonej. :) Jeszcze dokońca nie wiem czy to podziele czy dam teraz Guardian a na zielone przejade Titusem gdyby bylo dużo chwastów ;)

 

 

Guardian jest przecież na inne chwasty niż Titus

@farmers NHtd95d jak już wiesz że masz perz to wiadomo że lepiej raz opryskać powschodowo kompleksowo u mnie to tylko miejscami jest perz to tylko przelecę miejscami Titusem lub Milagro

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My zaczynamy w przyszłym tygodniu siać jak tylko zbierzemy przedplon :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

żyto z wyką ozimą :) po tym gnojowica/gnojówka uprawa TD i siew Optimą no chyba że pole będzie "źle" wyglądać to jakiś uprawowy w zależności jaki będzie potrzebny


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Łukasz powiedz mi jak duża ta wyka w życie rośnie?? czy warto Twoim zdaniem wsiewać wykę do żyta pod koniec września aby po 20 kwietnia zlikwidować poplon i siać QQ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

wyka jak ostatnio ją oglądałem była kilka cm wyższa od żyta, ile ma w tej chwili nie mam pojęcia, po ostatnich deszczykach zapewne jeszcze podskoczy, ile ton z ha wyjdzie nie wiemy bo to test jak będzie mało to w przyszłym roku idzie jako poplon rolno-środowiskowy jak Ojcu się spodoba to będzie paszą dla bydła :). W kwietniu to nie bardzo lepiej już przeciągnąć te kilkanaście dni do maja bo jakby nie patrzeć jest już cieplej i zawsze trochę jeszcze urośnie. Tym bardziej, że u nas było to siane na przełomie wrzesień/październik. QQ i nas idzie w całości na kiszonkę więc czy posiane 30kwietnia czy 10 maja to rybka bo najwyżej wykosi się tydzień później bo to nie jest problem. Jak zbierzemy dam znać


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
Napisano (edytowany)

Ja będę musiał w tym roku popryskać maisterem, bo perz mi się w walił na pola ;[ A Guardian podobno nie bierze perzu <_<

Nie podobno tylko nie bierze , gadałem z kolesiem i ma mi sprzedać jakiś dobry środek na perz w qq ale guardianem i tak wszystko opryskałem , jak ładnie odbije się perz to drugim środkiem przejade ( tylko nie wiem jeszcze jakiem :lol: 10 maja będe wiedział ) Jakbym mógł prosić jeśli ktoś wie bo nie mam instrukcji do siewnika aeromat 2 90 rok prod. jakie powinno być ciśnienie prawidłowe i jaka jest optymalna prędkość siewu? Za info z góry dziękuje . QQ prawie posiana jeszcze 4 ha tylko ale kurde dziki już buszują > po sąsiedzku koleś będzie 3 raz siał u mnie już były musze jechać i oglądnąć czy bardzo stratowały ehhh . Jak siałem na usłudze to zażartowałem że pasowało by z kilka granatów zakopać to by się może te skubane dziekie wieprzki odłuczyły qq wybierać :D

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

My planujemy siać kukurydze w tym tygodniu. Powierzchnia 4ha, odmiany reduta i jawor. Oprysk przed wschodowy izoprymem, miałem kilka lat temu maistra to mi nie zadziałał, kukurydza przepadła. Może ktoś dodaje do siania nasion sorga, bo słyszałem że dziki omijają jego zapach?? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13
Napisano (edytowany)

Ja dzisiaj zasiałem 2ha na kiszonkę u mnie już w okolicy ludzie sieją

Edytowano przez Dinek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja zasiałem jeśli dobrze pamiętam koło 19.04 ale nie dużo .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigBull    0

KOledzy co sądzicie o tej pogodzie???Umie jest narazie od 2-3stopni i byłem na polu i kukurydza jest już na góże :huh: stanie się jej coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jak będzie -1 czy -2 to nic jej nie będzie gorzej jak będzie poniżej -3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

KOledzy co sądzicie o tej pogodzie???Umie jest narazie od 2-3stopni i byłem na polu i kukurydza jest już na góże :huh: stanie się jej coś?

 

Jeśli dałeś potas w odpowiedniej dawce będzie ok(reguluje gospodarkę wodną i dodatkowo w soku komórkowym obniża temperaturę zamarzania.) Kuku jest bardziej wrażliwa na przymrozek jak jest w fazie szpilkowania niż np. 2-3 liści.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigBull    0

Dawałem fosfor potas 150kg na ha...Ja siałem 21.04 i ma już 2cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Czy stosował ktoś Guardian, albo inny środek po wschodach kukurydzy? Popadało trochę deszczu i śniegu i jest problem z wjazdem na pole z opryskiwaczem po siewie. Czy jest jakiś środek ograniczający występowanie nicieni, który można zastosować już po siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

KOledzy co sądzicie o tej pogodzie???Umie jest narazie od 2-3stopni i byłem na polu i kukurydza jest już na góże :huh: stanie się jej coś?

 

To zależy jaką posiałeś qq jeśli taką z "jarmaku " to nic z niej nie będzie a jeśli dobrą zaprawianą z centrali to ona przyżułknie przestanie rosnąć i końce listek mogą obumrzeć (wyschnąć ) a jak się zrobi ciepło to powoli się zbierze i zacznie rosnąć.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Jest jeszcze sens siać kukurydzę na ziarno?Jeśli tak to odmianę o jakim FAO?Mieszkam w wlkp, więc klimat nie jest najgorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

jedna z najladniejszych kukurydz jaka mialem to Coxximo siane 17-go maja FAO chyba 230-240,klimat podobny do twojego bo okolice Wroclawia.W ubieglym roku tez nie wygrali ci co pedzili z sianiem.Widzialem w tym roku ekipe jak siala qq 30-go marca,jutro bede mial okazje ja obejrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Kukurydza posiana w sobotę.Jaki lepiej zastosować oprysk: na czarną ziemię czy zaraz po wschodach??? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj