Skocz do zawartości

Zdjęcie

Światła pomocnicze-dodatkowe

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 26 sierpień 2007 - 08:49

Światła pomocnicze-dodatkowe Wieleokrotnie miałem prawie spotkanie z niebieskimi,nie były widoczne światła tylne STOP,POZYCYJNE,KIERUNKI-zapięty opryskiwacz,siewnik 17 stka przy podniesieniu skutecznie zasłaniały światła tylne...pozwoliłem sobię na drobną modernizacje-dodanie takich swiateł.Aby nie było tz dyskoteki -choinki zamontowałem układ świateł dodatkowych włączanych w razie potrzeby.co prawda mozna pominąć włacznik-sterowanie i zostawić to na stałe ale niema takiej potrzeby..wiec powstał ten projekt.

w zastosowanym rozwiązaniu zastosowałem przekaźnik R15 który ma 4 sekcjewłacz wyłacz -można zastoswoać inne ale ja takie miałem pod ręką-spory zapas z TPSA :P

Oświetlenie zamontowano na samej górze kabiny z tyłu,podpięto do łączówki na lewym błotniku C-328,C-330

Dodany obrazek
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Światła pomocnicze-dodatkowe Dzisiaj, 02:09
  •  

#2 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 14:32

Światła pomocnicze-dodatkowe ja tez cos podobnego robię :P

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 26 sierpień 2007 - 14:45

Światła pomocnicze-dodatkowe Do mnie ostatnio niebiesty przyczepili się, że nie było widać świateł z tyłu jak jechałem C 4011 z rozsiewaczem. Może i mieli racje, bo za nisko miałem podniesiony. Chciali mi dać 100zł i 2 pkt., ale jakoś się wymigałem. Dobrze, że nie pytali się o moje prawko i dowód rej. ciągnika (kto wogóle bierze to na pole z sobą).
Co do tych świateł to zastanawiam się nad jednym patentem. Mianowicie ostatnio w agromie widziałem takie dodatkowe świała na belce do sprzętów rolniczych. Ale przerobiłbym to. Przy każdej maszynie mam taki trzymacz jak do trójkąta. Te lampy zdemontowałbym z tej belki i podorabiał takie uchwyty na ten trzymacz. Chyba by to wypaliło :P?

#4 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 15:06

Do mnie ostatnio niebiesty przyczepili się, że nie było widać świateł z tyłu jak jechałem C 4011 z rozsiewaczem. Może i mieli racje, bo za nisko miałem podniesiony. Chciali mi dać 100zł i 2 pkt., ale jakoś się wymigałem. Dobrze, że nie pytali się o moje prawko i dowód rej. ciągnika (kto wogóle bierze to na pole z sobą).
Co do tych świateł to zastanawiam się nad jednym patentem. Mianowicie ostatnio w agromie widziałem takie dodatkowe świała na belce do sprzętów rolniczych. Ale przerobiłbym to. Przy każdej maszynie mam taki trzymacz jak do trójkąta. Te lampy zdemontowałbym z tej belki i podorabiał takie uchwyty na ten trzymacz. Chyba by to wypaliło :P?

ja takie cos robie wlasnie....
słuchaj a w grene mozesz kupić takie coś... jak dobrze poszukasz to znajdziesz na magnes (są wtedy bez poprzeczki) cena to okolo 110zl -ja sobie sam wole zrobic, chcecie to prowizorkę mogę już zapodać :P

Kontakt 661995047

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 26 sierpień 2007 - 15:32

Światła pomocnicze-dodatkowe A nie wiem ile kosztowały te w agromie? Wiem, że greene ceni się za takie pierdołki :P. Ale zobacze jak cena wygląda. Możesz zapodać jakieś fotki marcin974.

#6 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 15:49

Światła pomocnicze-dodatkowe hehe elektro..niezły pomysł z tą falą na dachu :P
a światełka u góry też jak najbardziej :P

#7 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 26 sierpień 2007 - 17:33

hehe elektro..niezły pomysł z tą falą na dachu :P
a światełka u góry też jak najbardziej :P

Lepszy ten dach niż taki jak ja posiadam przy C 4011 czyli z tworzywa sztucznego- po 15 latach już przecieka :D.

#8 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 18:32

Światła pomocnicze-dodatkowe dokładnie plastik mi popekał na dupe sie lało...zostało po remoncie dachu:)

#9 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 19:04

Światła pomocnicze-dodatkowe Do tych świateł gliny mogą i tak się przyczepić, jak jest coś dłuższego podpięte, ponieważ jest określone w przepisach w jakiej odległości od końca pojazdu mogą znajdować się lampy (ale dokładnie nie pamiętam). Na przyszły sezon zamierzam zrobić takie przekładane lampy do każdego urządzenia. Przyspawam 2 rurki z tyłu każdego urządzenia, a do lamp założe troszke większe rurki (żeby można było wsunąć jedną w drugą)i zrobie w nich dziurke do zabezpieczenia.

#10 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 19:25

Do tych świateł gliny mogą i tak się przyczepić, jak jest coś dłuższego podpięte, ponieważ jest określone w przepisach w jakiej odległości od końca pojazdu mogą znajdować się lampy (ale dokładnie nie pamiętam). Na przyszły sezon zamierzam zrobić takie przekładane lampy do każdego urządzenia. Przyspawam 2 rurki z tyłu każdego urządzenia, a do lamp założe troszke większe rurki (żeby można było wsunąć jedną w drugą)i zrobie w nich dziurke do zabezpieczenia.

podepnij siewnik ....i zobaczymy gdzie masz światła.... gliny mój pomysł zaakceptowali :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 19:30

Światła pomocnicze-dodatkowe Sorry że cię poprawiam, ale należysz do grupy Moderators i napisałeś: "gliny mój pomysł zaakceptowali". to raczej nie jest napisane po polsku, co najwyżej po "polskiemu".

#12 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 19:44

Sorry że cię poprawiam, ale należysz do grupy Moderators i napisałeś: "gliny mój pomysł zaakceptowali". to raczej nie jest napisane po polsku, co najwyżej po "polskiemu".

po polskiemu....nie plac mandatow

ps
mam awarie klawiatury

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 23:28

Światła pomocnicze-dodatkowe ja w zimę jeżdże do mleczarni ciągnikiem z tako klatko która jak się wyżej podniesie to zasłana lampy. Ja to rozwiązałem w ten sposób że podnoszę jo na wysokość 20-30 cm na d drogo i wtedy lampy jeszcze widać :P
Z siewnikiem tak się nie uda :P Ale ja nie muszę z nim jeździć po asfalcie :P

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 09:59

Światła pomocnicze-dodatkowe wiec zapodaje adresy do moich swiatel:
http://www.agrofoto....t...i&img=27284
http://www.agrofoto....t...i&img=27283
http://www.agrofoto....t...i&img=27282

chyba jeszcze pomyslę nad zrobieniem mocowania w pronarze bo agregat zaslania, a kogut nie jednak ich w pelni nie zastąpi
:P

Kontakt 661995047

#15 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 10:00

To jest chyba najlepsze rozwiązanie, już dawno temu korzystaliśmy z takiej belki gdy trzeba było przyprowadzić rozrzutnik obornika, wtedy mocujesz taka belkę z tyłu i masz spokój z stróżami prawa, może ona mieć również zastosowanie do siewników, opryskiwaczy, rozrzutników nawozu i innych maszyn specjalistycznych.
110 zł jak Ktoś pisał już wyżej to wysoki koszt, taką belkę można zrobić samemu z starych nieużytecznych części (wtyczka, przewód, 2 lampy (muszą mieć stop, światła, kierunkowskaz) oraz belka na której umocujemy te lampy) lub kupić tanio w agromie i samemu poskładać te akcesoria.
Co do łączenia przewodów, można do tego dojść jaki kabelek z czym połączyć podpatrując instalacje w przyczepie, lub innym oświetleniu podłączanym do ciągnika (każdy przewód ma inny kolor).A może elektrotech miałby taki schemat....wtedy nie mieli byście żadnych problemów z podłączeniami :P
pozdro

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 10:13

Światła pomocnicze-dodatkowe ja mam deskę i dwie lampy. Światła są używane do woza jak muszę gdzieś dalej jechać. Po środku jest mocowanie na trójkąt.
Dodałem fotkę do galerii

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#17 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 28 sierpień 2007 - 19:30

wiec zapodaje adresy do moich swiatel:
http://www.agrofoto....t...i&img=27284
http://www.agrofoto....t...i&img=27283
http://www.agrofoto....t...i&img=27282

chyba jeszcze pomyslę nad zrobieniem mocowania w pronarze bo agregat zaslania, a kogut nie jednak ich w pelni nie zastąpi
:P

No właśnie takie coś też chce zrobić :P. Ale widzę, że przkrecasz listwę na śruby. W rozsiewaczu musiałbym porobić dziury na śrudy :P.

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 19:32

Światła pomocnicze-dodatkowe zrób haki albo jakieś wsuwki.

bullet_black.png

#19 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 28 sierpień 2007 - 19:58

zrób haki albo jakieś wsuwki.

Juz pisałem, chce zrobić na te co są od trójkąta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 20:03

Światła pomocnicze-dodatkowe jednak proponuje montaz na stałe..a nie mobilne...zawsze gdzieś coś się urwie