Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TD 60 czy Zetor 5340

60 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid13

dawid13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 17:48

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 proszę was o pomoc wybrania odpowiedniego ciągnika gospodarowuje na 27 bedzie ten ciągnik pracował z kosiarką rotacyjną mewa 2,10 agregat expom lech 2,8 m brona talerzowa cut 2,3x510 2,3m z przedsąsarką haybob 360 kuhn prasa zwijająca sipma farma II z 279/1 beczkowozem 4000l
jmjmjm

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TD 60 czy Zetor 5340 Dzisiaj, 20:56
  •  

#2 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 09 kwiecień 2011 - 18:23

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 ja wybrałbym NH TD60D, jest to mały, zwinny i ekonomiczny ciągnik, a z tymi maszynami sobie poradzi... ogólnie cała seria tych ciągników jest dobra, komfortowa kabina, minusem może być jej wielkość, ale coś za coś<_<

#3 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 18:43

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 Dużo za małe te ciągniki do konkretnej roboty, idąc Twoim tokiem myślenia wybieraj pomiędzy 7340 a td80.

#4 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:00

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 z tych dwóch wybrałbym zetora 5340 silnik mocny, komfortowy, ciężki, posiada dobry uciąg i jest większy od TD60 a do tych maszyn co wymieniłeś to przydałby się większy ciągnik
red power

#5 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:03

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 Według mnie do tych maszyn 60 KM wystarczy, a 80 km to już za dużo. Ja bym wybrał NH, ale czemu to nie wiem, może dla tego, że jakoś brak sympatii u mnie do zetorów :)

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#6 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:05

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 jesli masz cpn na podworku kupuj zetora:D
nie lepiej abys pomyslal nad nh tylko wiekszym tak jak kolega pisal td80 zapas mocy zawsze sie przyda;)

Edytowany przez ltz55aluki, 09 kwiecień 2011 - 19:05.

#7 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:14

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 Z tymi maszynami co napisałeś zetor by sobie napewno lepiej poradził bo jest silniejszy od Nh więc z tych dwóch wybrał bym zetora ale ja bym poszukał na twoim miejscu jakiegoś większego NH np 70td i już by było ok ;)

#8 Share piotrek112345

piotrek112345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:operator maszyn i urządzeń rolniczych, rolnictwo

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:29

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 ja mam zetora 5340 i pracuje na powierzchni 65 hektarów i usługach daje rade bez problemu z beczką 4,3 tyś meprozeta i z prasą rolującą claas rollant i agregatem bometa 2,8 metra jest również przystosowany w ładowacz czołowy zetorowski. Jedyna wada jaka w nim jest to palenie w zime.

#9 Share ZetorekClasic

ZetorekClasic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:47

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 NO JA TEŻ POLECAM ZETORA A JEDYNĄ WADO JET TO CO WYMIENIŁ KOLEGA WYŻEJ PALI CIĘŻKO W ZIMNIE A CPN NIE MUSI CZĘSTO ODWIEDZAĆ PONIEWAŻ JAK U MIE NA 78 KM SPALA W WYWORZENIU SZAMBA BECZKO 4.000 I W TUŻE 4.5 L/MTH A W PŁUGU STALTECH 4*40 SPALI 9-11 L/MTH

#10 Share Zetek5340 Zetek5340

Zetek5340
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:53

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 Nie zgadzam się z użytkownikiem ltz55aluki wcale zetory tak dużo nie palą ja sam mam 5340 i mogę śmiało mówić że zetor mało pali ja doradzam ci zetora z tymi maszynami co wymieniłeś to śmiało będzie se radził B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:13

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 mam zetora 5341 i NHtd80-więc mam porównanie(nawet nie biorę pod uwagę mocy-bo ta jest różna).

wybieraj NH dużo mniej spali-nie może na mth lecz na ha-ma bardzo dobrze dobrane przełożenia do pracy w polu-dwukrotnie więcej biegów do wykorzystania w podstawowych pracach.

jeśli td60 lub td70 to one będą zwinniejsze od zetora(mniejszy rozstaw osi)-mówią że zetor będzie cięższy-przecież to wada-zawsze można dociążyć,odwrotnie się nie da( wagą to porównać można 5340 i td80,jak i zwrotnością).

podnośnik też lepszy-prosty mechaniczny przełącznik,do podnoszenia na uwrociach-niezastąpiony.

Edytowany przez wiesmag, 09 kwiecień 2011 - 20:14.

#12 Share ZetorekClasic

ZetorekClasic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:16

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 do zetora będzie mógł założyć tura a do nh już bym nie polecał bo sprzęgło się jara

#13 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:26

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 Poczytajcie inne posty @dawid13 w jednym z nich pisze że posiada już Zetora 5340 :lol: :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#14 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:32

do zetora będzie mógł założyć tura a do nh już bym nie polecał bo sprzęgło się jara

Sprzęgło w każdym ciągniku z turem się przypala... na to nic nie poradzisz, i nie ma co się łudzić że zetor ma super wspaniałe sprzęgło bo tak nie jest z czasem i w zetorze ci padnie, zależy też kto jak jeździ

#15 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:32

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 ja w zetorze nie zauważyłem jakiegoś cudownego spieku na tarczach-bo ci ktoś tam mówił że słyszał-przestań.

to co zetorem robisz w dwie godziny-td zrobisz przez półtora-przelicz to sobie na paliwo.z zetorze najczęściej w polu używasz 2 i 3- w td masz 4 porównywalne biegi.

a jeszcze śmiem twierdzić że nawet na mth spala co najmniej o litr mniej.

silnik ma znamionowe obroty 2500,lecz moment ma dużo niżej jak w zetorze(wykorzystujesz niższe obroty)przez co moto-godzin mniej klepiesz-w ciągu roku kilkaset litrów można zaoszczędzić.

i tak nie uwierzysz-ale to twoja sprawa.

#16 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:43

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 Ja też bym wybrał zetora duża wygodna kabina komfort jazdy jest oraz nie takie duze spalanie po mojemu jest to masywny traktor miałem okazję takim się wozić i byłem zadowolony o i jeszcze jest wysoko NH też nie jest zły ale ta kabina i jeszcze pare takich dupereli mnie nie przekonuje :)
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#17 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:45

ja w zetorze nie zauważyłem jakiegoś cudownego spieku na tarczach-bo ci ktoś tam mówił że słyszał-przestań.

to co zetorem robisz w dwie godziny-td zrobisz przez półtora-przelicz to sobie na paliwo.z zetorze najczęściej w polu używasz 2 i 3- w td masz 4 porównywalne biegi.

a jeszcze śmiem twierdzić że nawet na mth spala co najmniej o litr mniej.

silnik ma znamionowe obroty 2500,lecz moment ma dużo niżej jak w zetorze(wykorzystujesz niższe obroty)przez co moto-godzin mniej klepiesz-w ciągu roku kilkaset litrów można zaoszczędzić.

i tak nie uwierzysz-ale to twoja sprawa.

Do mnie to pisałeś z tym sprzęgłem ? :unsure: jeśli tak to mnie źle zrozumiałeś bo mi nie chodzi oto żeby negować zetora, bo sam chce zetora kupic, tylko mi chodzi o takie głupie teksty jak "do zetora będzie mógł założyć tura a do nh już bym nie polecał bo sprzęgło się jara"

Ten użytkownik ma zetora, a na NH nawet pewnie nie pracował wiec jaki jest sens pisać takie rzeczy ze ten ciągnik sie do tura nie nadaje ? Bo usłyszał od sąsiada ?

Skoro każde suche cierne sprzęgło z czasem się zużyje w każdym ciągniku, a to jak szybko się ono zużyje to zależy od kierowcy

#18 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:57

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 dokładnie niema sprzęgła nie do zajechania nieważne czy to zetor czy fendt jaki kierowca taka żywotność sprzęgła a ja osobiście widziałem jak NH 80td pomykał z turem Quicke a jeśli ktoś nie wierzy niech sobie poogląda filmiki Hondy80km
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#19 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 22:48

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 @ursus385-nie do ciebie piłem(wyżej,wiem co oznacza ramka)-jak czytałem to twego wpisu jeszcze nie było-a że pisanie mi ciężko przychodzi(szukam na klawiaturze),to trochę trwa :lol: .twoje wypowiedzi już trochę poznałem-są ok.

gdzieś był nawet temat o bezgranicznych wielbicielach zetora,nie przyjmujących innej marki.jest konkurencja i w innych markach też można coś wybrać.

niektórzy mówią o mniejszej kabinie w td-jakoś się mieszczę,a w czoło to się kilka razy walnąłem ale w zetorze,w td jeszcze nie(co prawda to 5341).

w jeleniu mamy kabinki z dzieloną szybą(drzwi jakby od czoła),nikt nie neguje tego rozwiązania-dlatego że to jeleń?w NH jakby tak zrobili to by dopiero wrzało.

zaznaczam-zetory nie są złe-ale są inne również dobre.

mam takiego i takiego(różnica 15 km-ale biorę to pod uwagę,porównując)więc wypowiadam co widzę a nie że słyszałem od kogoś-który słyszał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Goryl

Goryl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 06:58

New Holland TD 60 czy Zetor 5340 kolego wiesmag - a jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy tymi dwoma ciągnikami w tej samej pracy?

I ile przy lekkiej prasy pali taki TD80?

Dodaj odpowiedź