Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkość podczas orki ?

219 odpowiedzi na ten temat

#161 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 październik 2010 - 15:40

Prędkość podczas orki ? Z tego co przerabiałem (nie tylko orka)przy używaniu węższych narzędzi nadrabianie szybkością jest zdecydowanie paliwożerne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkość podczas orki ? Dzisiaj, 11:22
  •  

#162 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 10 październik 2010 - 15:52

Prędkość podczas orki ?

U mnie C-360 III bieg 1600rpm to chyba jakieś 7km/g

chyba masz bardzo lekką glebe i na dodatek orzesz na 5cm albo masz jakiś naprade ciekawy pług.

#163 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 10 październik 2010 - 16:37

Prędkość podczas orki ? Jesli chodzi o C-360, to podają że na 2 i 3 biegu, przy 2200obr/min, osiaga prędkości odpowiednio 7,1km/h i 9,8km/h. W rzeczywistości to wiadomo, niższe obroty i ewentualny poślizg kół. Czyli bedzie z 7 na trójce i z 5 na dwójce.
Ja próbowałem orać na 3 z pługiem 3 (grudziądz), ale wydawało mi się to za szybko. Na 2 szło w sam raz. Poza tym teren lekko górzysty, więc i na 3 nie dawał wszędzie rady. Choć z górki to może i na czwórce by poszedł :blink: w sumie nie próbowałem.

#164 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 październik 2010 - 17:18

Prędkość podczas orki ?

chyba masz bardzo lekką glebe i na dodatek orzesz na 5cm albo masz jakiś naprade ciekawy pług.

Kolega w sumie nie napisał jakim pługiem orze. Może to być pług 2-skibowy więc na 3 biegu nawet go nie czuje. U mnie na VI klasie orałem 3x35 3 bieg 1600obr i żadnego problemu nie było. Ale pług był pożyczony, standardowo orze 2-skibowym co jest strata paliwa i czasu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#165 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 10 październik 2010 - 17:55

Prędkość podczas orki ? smiac sie czy plakac ... 60 nie czuje 2 skib... musze nagrac film jak u mnie 60 zdychaja na 2 z 2 skibami w normalnej orce...
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#166 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 październik 2010 - 18:45

Prędkość podczas orki ? Zapominałem dodać że na IV, V i VI klasie. Mówię o 2 skibach z małymi odkładniami 2x30. Orka do 30cm i nigdy do 2 biegu nie schodzę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#167 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:49

Prędkość podczas orki ? A ja kiedyś jak c360 leci z 3 skibami w orce. Co prawda orka na strasznie słabych ziemiach. Ziemia ziemi nie równa a ustawienia sprzętu też :blink:

#168 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:54

Prędkość podczas orki ? Ja tam jakiś super dobrych gleb nie mam i z pługiem 3 skibowym na 2 ma co robić C-360 a trzeci bieg jak zapuszcze to wygląda to tak gaz ręczy jest ustawiony tak że na drugim biegu podczas orki mam 1800 obr/min po wrzuceniu 3 biegu obroty spadają do 1200 więc żeby znów mieć 1800 to trzeba praktycznie w deche deptać. wniosek mójh z tego taki chwalić się można że się jedzie na 3 i że orka szybko idzie ale ze zbiornika idzie jeszcze szybciej.a i zużycie całego ciągnika jest dużo większe.

#169 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:54

Prędkość podczas orki ?

Z tego co przerabiałem (nie tylko orka)przy używaniu węższych narzędzi nadrabianie szybkością jest zdecydowanie paliwożerne.

Popieram, nie jest to ekonomiczne nadrabianie prędkością , paliwo oraz większe zużycie maszyn (był kiedyś nawet artykuł w tap).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#170 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 10 październik 2010 - 19:03

Prędkość podczas orki ? IV-VI klasa gleby niby słaba ale chciałbym widziec jak ktos u mnie orze na 3 biegu z 3 skibowym pługiem chyba ze na 5cm a nie 25cm smiać sie i zarazem płakać chyba ze ktos ma naprawde lekka glebe w uprawie to sie zgodze ale to rzadkośc. aa jesli komus silnik w 60 staje na drugim biegu to silnik woła o remont silnik 60 nie stanie na drugim biegu nawet przy oponach 16,9(dobry silnik)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 10 październik 2010 - 19:08

Prędkość podczas orki ? Ja orze na 2 biegu, pług 3 skibowy i nie ma prawa zejść z obrotów najwyżej się zakopie i tyle, a ziemia 3-5 klasa

#172 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 10 październik 2010 - 20:14

Prędkość podczas orki ? Unia 3 skiby orka siewna 20-22cm klasa 4-5, 3,2 bieg 1600 obr. Rumstad 2x40 obrót tylko 3 1800 obr 30 cm. Pług idzie lżej od naszej unii :blink:
Mój Wladimirec podbija świat

#173 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 11 październik 2010 - 18:26

Prędkość podczas orki ? Grudziądz w zasadzie podaje w instrukcji prędkość roboczą i wynosi ona 4-6km/h zarówno do pługów 2 jak i 3 skibowych. Tak samo zapotrzebowanie na moc. 2 skiby to 25-30KM, 3 skiby - 40KM. Max. głębokośc orki 28cm.

#174 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 12 październik 2010 - 17:28

Prędkość podczas orki ?

Nie widzę w tym nic dziwnego że C-360 orze na 3-biegu pługiem 3-skibowym.
Głębokość orki przedsiewnej ok.20cm a przedzimowej ok.25cm.
Jeśli ktoś ma źle ustawiony pług i trzyma przednie koło skręcone w poprzek
to wcale mu się nie dziwie że na 2-biegu ma co robić.
Koła kopiowego nie używam wcale,głębokość reguluje podnośnikiem.
Koła mam 14-tki

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#175 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów

Napisany 12 październik 2010 - 18:42

Prędkość podczas orki ? Mniejsza o to musisz mieć bardzo przystępną glebe że 60 daje sobie bez oporów rade z pługiem 3-skibowym. ale jak znam silnik tej maszyny to dym unosi się aż do nieba :lol:

#176 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 12 październik 2010 - 19:03

Prędkość podczas orki ? pronar 1221A + gassner obrotowy 4*45 z przedpluzkami glebokosc ok 25 cm predkosc 9 km/h

#177 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 październik 2010 - 19:09

Prędkość podczas orki ? U mnie C-360 orka siewna na 3 biegu 3*30 , ale zimowa to już 2*30 i nie było lekko, klasa IVa

#178 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 18 październik 2010 - 19:39

Prędkość podczas orki ? @ xsc nie szokuje mnie ze 60tka sapie z 2 skibami na 2 biegu, mój 3p gdy ma naprawdę ciężko gdy robię orkę w cięzkich warunkach(narmiernie sucho & nadmiernie mokro) by zdązyć z terminami siewu. To uwierz ze nie dasz rady inaczej, nie ze stęka ale ma poślizg na polu i musisz manewrować na regulacji siłowej oczywiścię mówię na glebach gliniastych bo na lekkich to 3 UG i na 2 biegu podczas cięzkich warunków i idzie tez bez duzych problemów. ale gdy warunki są sprzyjające do orki to 3p lata z 3 skibowcem na glinach na 3 biegu i 1,6 tys obrotów najwyzej redukuję na 2 i 2,2 tys obrotów gdy podjeżdzam pod górkę tak jak @mlody28. I czytam wasze posty to w niektórych śmiać mi się chcę ze orkę robicie na 30 cm ;] u mnie orki wyglądają książkowo czyli podorywkę robię między 5 a 8 cm orka siewna 15 - 18 cm i zięblę na 23 cm, co do siewnej to jest uzależnione od pokrywy pola (samosiewy zbóż lub gdy razówa to ściernia)
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#179 Share kilonek

kilonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 październik 2010 - 18:49

Prędkość podczas orki ? Ja jeżdżę z prędkością 8km/h przy orce zimowej, a przy siewnej 9km/h. Orkę wykonuję ibisem 4x48 z odkładniami xxl a ciągam go mf 5465

ja mam taki sam sprzet i jeżdze dokładnie tak samo ale zato pługi mam cięzsze bo ibisy na vario 4

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 21 październik 2010 - 14:53

Prędkość podczas orki ? Czytam niektóre posty i wnioskuje ze macie lekkie ziemie... ja tez mam np klase 4 tylko ze rędzine...a w dodatku redzina redzinie nierówna i c360 z 2skibami na 2biegu ma czasem bardzo ciężko, a jak sie zeschnie to i na 1 pod górke, oczywiście jak chcesz dobrze zaorac a nie na 15 cm.... miałem też już fachowców co to ich 60 nie potrafią...ten tylko wie kto ma gleby bardzo spoiste...

>>>>>>