dar0

Prędkość podczas orki ?

Polecane posty

KamilK199    9

MF 595,4x40 lub 5x35 od 6,5 do 10 km/h zalezy jaka orka i gleba:)


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja NH T 6030 9km\h przy 2000 obr nie za dużo mu wstawiam? a na glinie to nawet do 5 km/h ale redukuje wcześniej bieg zanim glina się zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały:( zagonowy kverneland-a dokładnie taki : http://allegro.pl/plugi-kverneland-4-skibowe-i1238538263.html

mam w planach zakupić obracany ale nie wiem jeszcze jaki po głowie chodzi mi albo kuhn albo coś polskiego bo słyszałem ze jak wezwanie się polski tylko ze na dużych odkładniach to wcale jakością pracy nie odstaje dużo od zagranicznych a remont kuhn-a to około 15 tysięcy zl czytałem w top technice to najdroższy jest w utrzymaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Z tego co przerabiałem (nie tylko orka)przy używaniu węższych narzędzi nadrabianie szybkością jest zdecydowanie paliwożerne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie C-360 III bieg 1600rpm to chyba jakieś 7km/g

chyba masz bardzo lekką glebe i na dodatek orzesz na 5cm albo masz jakiś naprade ciekawy pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Jesli chodzi o C-360, to podają że na 2 i 3 biegu, przy 2200obr/min, osiaga prędkości odpowiednio 7,1km/h i 9,8km/h. W rzeczywistości to wiadomo, niższe obroty i ewentualny poślizg kół. Czyli bedzie z 7 na trójce i z 5 na dwójce.

Ja próbowałem orać na 3 z pługiem 3 (grudziądz), ale wydawało mi się to za szybko. Na 2 szło w sam raz. Poza tym teren lekko górzysty, więc i na 3 nie dawał wszędzie rady. Choć z górki to może i na czwórce by poszedł :blink: w sumie nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

chyba masz bardzo lekką glebe i na dodatek orzesz na 5cm albo masz jakiś naprade ciekawy pług.

Kolega w sumie nie napisał jakim pługiem orze. Może to być pług 2-skibowy więc na 3 biegu nawet go nie czuje. U mnie na VI klasie orałem 3x35 3 bieg 1600obr i żadnego problemu nie było. Ale pług był pożyczony, standardowo orze 2-skibowym co jest strata paliwa i czasu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

smiac sie czy plakac ... 60 nie czuje 2 skib... musze nagrac film jak u mnie 60 zdychaja na 2 z 2 skibami w normalnej orce...


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zapominałem dodać że na IV, V i VI klasie. Mówię o 2 skibach z małymi odkładniami 2x30. Orka do 30cm i nigdy do 2 biegu nie schodzę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

A ja kiedyś jak c360 leci z 3 skibami w orce. Co prawda orka na strasznie słabych ziemiach. Ziemia ziemi nie równa a ustawienia sprzętu też :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja tam jakiś super dobrych gleb nie mam i z pługiem 3 skibowym na 2 ma co robić C-360 a trzeci bieg jak zapuszcze to wygląda to tak gaz ręczy jest ustawiony tak że na drugim biegu podczas orki mam 1800 obr/min po wrzuceniu 3 biegu obroty spadają do 1200 więc żeby znów mieć 1800 to trzeba praktycznie w deche deptać. wniosek mójh z tego taki chwalić się można że się jedzie na 3 i że orka szybko idzie ale ze zbiornika idzie jeszcze szybciej.a i zużycie całego ciągnika jest dużo większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Z tego co przerabiałem (nie tylko orka)przy używaniu węższych narzędzi nadrabianie szybkością jest zdecydowanie paliwożerne.

 

Popieram, nie jest to ekonomiczne nadrabianie prędkością , paliwo oraz większe zużycie maszyn (był kiedyś nawet artykuł w tap).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

IV-VI klasa gleby niby słaba ale chciałbym widziec jak ktos u mnie orze na 3 biegu z 3 skibowym pługiem chyba ze na 5cm a nie 25cm smiać sie i zarazem płakać chyba ze ktos ma naprawde lekka glebe w uprawie to sie zgodze ale to rzadkośc. aa jesli komus silnik w 60 staje na drugim biegu to silnik woła o remont silnik 60 nie stanie na drugim biegu nawet przy oponach 16,9(dobry silnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Ja orze na 2 biegu, pług 3 skibowy i nie ma prawa zejść z obrotów najwyżej się zakopie i tyle, a ziemia 3-5 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Unia 3 skiby orka siewna 20-22cm klasa 4-5, 3,2 bieg 1600 obr. Rumstad 2x40 obrót tylko 3 1800 obr 30 cm. Pług idzie lżej od naszej unii :blink:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Grudziądz w zasadzie podaje w instrukcji prędkość roboczą i wynosi ona 4-6km/h zarówno do pługów 2 jak i 3 skibowych. Tak samo zapotrzebowanie na moc. 2 skiby to 25-30KM, 3 skiby - 40KM. Max. głębokośc orki 28cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

chyba masz bardzo lekką glebe i na dodatek orzesz na 5cm albo masz jakiś naprade ciekawy pług.

Nie widzę w tym nic dziwnego że C-360 orze na 3-biegu pługiem 3-skibowym.

Głębokość orki przedsiewnej ok.20cm a przedzimowej ok.25cm.

Jeśli ktoś ma źle ustawiony pług i trzyma przednie koło skręcone w poprzek

to wcale mu się nie dziwie że na 2-biegu ma co robić.

Koła kopiowego nie używam wcale,głębokość reguluje podnośnikiem.

Koła mam 14-tki


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mniejsza o to musisz mieć bardzo przystępną glebe że 60 daje sobie bez oporów rade z pługiem 3-skibowym. ale jak znam silnik tej maszyny to dym unosi się aż do nieba :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj