dar0

Prędkość podczas orki ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommy66692    2239

Swoim zetorkiem gdy oram na 3 skiby to na 3 szosowej daje.. :) Jezeli 4 skiby to mnie ratuje 2 szosowa....Nie wiem jakie to są predkosci ale na 3 szosowej to tak 10km/h a na 2 szosowej to 6-7km/h...Ale to jest wystarczająco :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerat   
Gość lukerat

ja orze fendt'em 716 i kverem 4x50 prędkością od 7-11km/h w zależnosci od gleby

obroty na 2000 i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

hello W TOPAGRAR polska zalecają ,że powinno się orać raczej szeroko niż szybko. Ja osobiscie w tym roku oralem Lemkenem 4*42 U-1634 z 3-biegową skrzynią na 1 i było to powiem szczerze szybko, ale gleba skruszona na mak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

ja orze ok od 7-10km/h ale srednio 8km/h. zalezy to od gleby i uksztaltowania. mamy forda 150KM i 5 skib z zabezpieczeniami hydraulicznymi,a pola... duzo kamieni i gory. Szczerze to bym jezdzil szybciej ale za szybko tez niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja Zetorem Forterrą 11441 z Kvernelandem AB100 orze z prędkością 9km/h, chyba że trafi się jakis piasek to i do 12 dochodze. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja dziś orałem na 2 klasie po buraczkach PHX 6 rozkręconym na 2,4m z prędkością 7,5km/h a jak wjechałem później na 3 klasę to już do 9 dochodziła. A ciągnąłem go JD 7600


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ja smigam 10.5 z piatkami ale kolega z czworka obrotowa nawet 14 hehe

ale chyba nie robi tego nagminnie, nie widze w tym zadnego sensu, lepiej niech osprzet dopasuje do mozliwosci ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4
ale chyba nie robi tego nagminnie, nie widze w tym zadnego sensu, lepiej niech osprzet dopasuje do mozliwosci ciagnika

Dokładnie mi osobiście lepiej orze się 8-9 km/h niż 10km/h. Pług inaczej się zachowuje podczas kontaktu z kamieniami. A i skiba inaczej wygląda zwłaszcza na orce zimowej.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ja orze z prędkością ok 12 km/h na piasku a na ziemi cięższej 10 km/h a pług mi bierze 4x45

to nie lepiej 5 korpus dolozyc, albo zamienic plug na wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

max to 7.5-9.0 km/h ale na równym terenie i z górki a pod górkę to nawet jak jest głęboko 3.5km/h ale przeważnie staram się utrzumać około 5-6km/h(pod górkę wolniej). Valtra 6550HiTech + Vogel&Noot 5*50 czasem z Cambellem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Orka z prędkością 12km/h jest nieekonomiczna i groźna dla maszyny. Prędkość podczas tego zabiegu agrotechnicznego nie powinna przekraczać 8km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Orka z prędkością 12km/h jest nieekonomiczna i groźna dla maszyny. Prędkość podczas tego zabiegu agrotechnicznego nie powinna przekraczać 8km/h.

własnie dla maszyny jest niezdrowa.w jednym numerze top agrar pisali ze w orce nie powinno sie przekraczac 9km/h bo zurzycie elementow roboczych rosnie do kwadratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0

Też to czytałem i tam było chyba tak że dwukrotny wzrost prędkości powoduje czterokrotne większe zużycie elementów roboczych czyli orząc 12 km/h ma się cztwry razy większe zużycie w porównaniu do 6 km/h. Ja jeżdże średnio 9 km/h JD 6820 + Vogel&Noot 5x48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj