dar0

Prędkość podczas orki ?

Polecane posty

AlaCapone    5015

Osobiście orzę nawet 13 km/h, ale muszą być spełnione odpowiednie warunki tak, aby orka była wykonana prawidłowo, wyglądała ładnie i co ważne nie powodowała nadmiernego ścierania elementów roboczych pługa.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Żeby u mnie zrobić 10km/h to bym musiał zetorem na 2skiby chyba latać. Przy 8 już orka wygladala, tak mi się wydaje, dość ladnie-na lżejszych kawałkach nie było widać przejazdów, ziemia rozkruszona. Na ciężkiej glnie bez cudów z kruszeniem, ale na równym też nie było widać przejazdów.
Tyle, że jak pisałem, żeby te 8km/h wyszlo to nie zchodziłem z 2tys. obr i każda górka to czarny dym, co myślę że na spalaniu odbiło się straszliwie. Tak w ogóle to na ~4,5 ha z poprzeczniakami, z czego ~1ha musiałem orac w jedną stronę i cofać czyli sporo pustych przejazdów no i ogólnie pole w kawałkach o dl. 60 do 250 m poszło ~115L ropy. No ale ciężko mi tym gazem operować, nawet jak starałem się trzymać 1800 obr to i tak po chwili patrzę a tu 2100 na liczniku. Na odcinku ok 200m 1ha wyszedł mi koło 1.5h bez poprzeczniakow.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Wczoraj dooralem reszte ~6- 6,5 ha. Na odcinku pomiarowym - 3,5 ha, 300m dlugosci, duza gora w jednym koncu i spora pochylosc, bieg 3/I lub 4/I czyli od 4,5 - 7,5 km, juz staralem sie troszke obroty w ryzach trzymac troche i 2000tys tylko jak stekal pod gore przekraczalem - orka zajela 7godz z poprzeczniakami i przerwa na zjedzenie czegos i rozprostowanie kosci -  spalil ~65L ropy, czyli odpowiednio niecale 2h/ha i ~18,5L/ha.

Drugi kawalek oralem tylko 3/I i tu juz bez koniecznosci w ogole nie przekraczalem 1800-1900obr, czyli okolice 5km/h i orka musze powiedziec wyszla calkiem przyzwoicie, tylko jedna gorka bez wiekszych pochylosci na boki. Spalanie zobaczymy jak doleje do pelna i zmierze dokladnie ten kawalek. A co do jakosci orki to na ciezkiej glinie bez roznicy czy jechalem 4, czy prawie 8 km/h. Na nieco lzejszych kawalkach roznica byla delikatna, na plus oczywiscie dla wiekszej predkosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Ja tam orzę 15km/h pługiem unia gródziądz 2 skibowym. Pole jest równe jak po stole.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj