dar0

Prędkość podczas orki ?

Polecane posty

dar0    0

Z jaką prędkością jeździcie podczas orki ? ja 7.1Km/h z pługiem 4 skibowym, pójdzie szybciej tylko tata nie pozwala :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Około 10km/h, a Tata? Tata se pojdzie na piwo:D

u mnie podobnie

ja jezdze 7-8km/h (czasami 9 :P ) ale okolo 140cm zabieram :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak waszym zdaniem lepiej orac ciągnikiem 80km, szybciej ( około 11 -12 km/h) z pługiem 4x30, czy wolniej ze (7 - 9 km/h) z pługiem 4x40, mam lekkie ziemie, jak szybciej jeżdze pole jest równiutkie jak stuł tylko czy to nie wpływa źle na glebe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja orze na 1H (9km/h) czasem na 2H (około 13km/h)ale to według mnie jest za szybko.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja jeżdżę z prędkością 8km/h przy orce zimowej, a przy siewnej 9km/h. Orkę wykonuję ibisem 4x48 z odkładniami xxl a ciągam go mf 5465


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

ile uciągnie traktor, ale przeważnie do 10km/h


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Przy głębokiej orce jeżdże zazwyczaj 8km/h, czasami wolniej ok. 6,5km/h na cięższych i nierównych kawałkach, to nie konkurs w rzucaniu ziemi na odległość. Podorywka po oziminach ok. 10km/h. Nie przekraczam 1800rpm, pług Unii 5x35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja w orce siewnej 7,5-9km/ha z wałem a w zimowej ne przekraczam 7km wtedy skiba jest bardziej ostra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

w orce głębokiej staram się nie przekraczac 8km/h. przy podorywkach jeżdżę trochę szybciej ale nie więcej jak 10km/h.

pług to tur 120r 40 4+1 zagregowany z ciągnikiem u1224, prędkość obrotowa silnika ok 1700obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jak dla mnie predkość podczas orki powinna być tak dobrana aby nie powodowac nadmiernego poślizgu ale tez nie prubowac być świętszym od papierza - poprostu im szybciej jedziesz z pługiem tym większa wydajność - a prędkość maksymalną to musisz poprostu wyczuć do twojego rodzaju gleby i stanu pola (mokro, sucho) mu orzemy w zakresie 9-11 km/h - ale czasem zdarza się ze jedziemy i 15 km/h

 

książkowa zasada jest taka ze im cieższa gleba tym prędkość powinna być wieksza z uwagi na lepsze kruszenie.

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja orze z taką szybkością jak traktor daje rade ściągnąć :P z regóły jest to w moim MF 4270 2M na zającu albo jak ma lżej to 3M na żółwiu

 

Ostatnio jak orałem na rzepak to z prędkością 7,5- 8 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja też jade tyle ile traktor uciagnie, nie przekaraczając 1800 rpm.podorywka 10km/h, orka siewna 8km/h, głęboka 6km/h.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
jak dla mnie predkość podczas orki powinna być tak dobrana aby nie powodowac nadmiernego poślizgu ale tez nie prubowac być świętszym od papierza - poprostu im szybciej jedziesz z pługiem tym większa wydajność (...) 15km/h

Większa prędkość to szybsze zużycie części roboczych pługa. Jeśli rozwijasz 15km/h w orce to masz zbyt mały pług do swojego ciągnika.

 

poprostu im szybciej jedziesz z pługiem tym większa wydajność

Niekoniecznie, możesz zyskać tylko na czasie, ale wydajność czyli ilość spalonego paliwa na hektar może wzrosnąć. Tak jak koledzy wyżej staram sie aby ciągnik miał jakieś 90% obciążenia przy nie przekarczaniu pewnych obrotów (zakres ekonomiczny). Moge pojechać szybciej zwiększając obroty/moc ale tym samym zwiększając niewspółmiernie spalanie. Tak mi wychodzi w teorii i w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Nie od dziś wiadomo, że ekonomiczniej jest orać wolniej, ale za to szerzej, niż odwrotnie. Wynika to z faktu, że opór pługa wzrasta wykładniczo w miare zwiększania prędkości. Tzn przy że jeżeli przy prędkości 4km/h opór wynosi jakieś tam 4 to przy 8km/h nie bedzie on wynosił 8 tylko np 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja zaobserbowałem przy moim nowym pługu że najlepiej orze w przedziale 6-7 km/h ale tak wolno raczej nie orze bo z regóły śpieszy mi się dociskam gaz zaczołem ok 20 orać kawałęk 3,7 ha i przy 8km/h pare minut po 23 było już wyorane a od rana już siałem rzepak , a przy 6 km/h napewno nowy dzień bym załapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
Większa prędkość to szybsze zużycie części roboczych pługa. Jeśli rozwijasz 15km/h w orce to masz zbyt mały pług do swojego ciągnika.

Niekoniecznie, możesz zyskać tylko na czasie, ale wydajność czyli ilość spalonego paliwa na hektar może wzrosnąć. Tak jak koledzy wyżej staram sie aby ciągnik miał jakieś 90% obciążenia przy nie przekarczaniu pewnych obrotów (zakres ekonomiczny). Moge pojechać szybciej zwiększając obroty/moc ale tym samym zwiększając niewspółmiernie spalanie. Tak mi wychodzi w teorii i w praktyce.

 

części tak czy siak się zuzyją a zaoranie 800ha jednym pługiem to niestety trzeba troche czasu zmarnować (nawet 7-skibowym) a ciagnik mamy dobrany właśnie tak zeby wykożystać przy orce moc w 85-90% - tylko ze czasem mamy takie kawałki pola ze ciągnik ma lżej


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

ja ostatnio robiłem podorywke 360 na 3 fuul gaz z 3 skibami hmm niewiem jaka predkośc,a koleś co od niego ciagnik?-poszedł z ojcem na podworko (0.5l) :P no ale ten facet to zawsze zapierdziela tą 60 na maksa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Ja orze pługiem 4 *50 obrotówką z prędkością 10-11km/h :P


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

11 - 12 zalezy szybciej sie nie da a jak zle idzie to 10 plug 5* 45 1700- 1800 obortow


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Ja z reguły orzę tak szybko jak się da (zetor 7245), ale tak prawdę mówiąc to na siew jesienią orzę ciut płyciej (czasami udaje sie dwójką - pług 3*35) i szybciej płóg ładnie obraca glebę i kruszy, zaś jak to ma być orka zimowa to płóg z reguły idzie głęboko (staram się dojechać do martwicy) wolno (jedynka i gaz na maksa) ale za to ziemia nie jest pokruszona tylko wysztorcowana - wszystko po to aby w zimę dobrze gromadziła wodę i aby miała szansę przemarznąć głębiej, potem wiosną się dobrze uprawia (jak jest przemrożona).


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Nasowa sie przyslowie "kazdy orze jak moze"


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj