Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkość podczas orki ?

219 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dar0

dar0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 21:43

Prędkość podczas orki ? Z jaką prędkością jeździcie podczas orki ? ja 7.1Km/h z pługiem 4 skibowym, pójdzie szybciej tylko tata nie pozwala :P

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkość podczas orki ? Dzisiaj, 15:28
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 00:00

Prędkość podczas orki ? Jeżdze 10km/ha, czasem 12, mf 255 + 3x30, lub 2x30

#3 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 06:49

Prędkość podczas orki ? Około 10km/h, a Tata? Tata se pojdzie na piwo:D

#4 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 08:30

Prędkość podczas orki ?

Około 10km/h, a Tata? Tata se pojdzie na piwo:D

u mnie podobnie
ja jezdze 7-8km/h (czasami 9 :P ) ale okolo 140cm zabieram :P

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 08:52

Prędkość podczas orki ? Jak waszym zdaniem lepiej orac ciągnikiem 80km, szybciej ( około 11 -12 km/h) z pługiem 4x30, czy wolniej ze (7 - 9 km/h) z pługiem 4x40, mam lekkie ziemie, jak szybciej jeżdze pole jest równiutkie jak stuł tylko czy to nie wpływa źle na glebe

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 08:57

Prędkość podczas orki ? Ja orze na 1H (9km/h) czasem na 2H (około 13km/h)ale to według mnie jest za szybko.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 26 sierpień 2007 - 09:19

Prędkość podczas orki ? W moim przypadku akurat jest wolniej, bo 4514 z 4x35 to tak szybko nie pójdzie :P. Robie ok. 7 km/h.

#8 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 10:34

Prędkość podczas orki ? Ja jeżdżę z prędkością 8km/h przy orce zimowej, a przy siewnej 9km/h. Orkę wykonuję ibisem 4x48 z odkładniami xxl a ciągam go mf 5465

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#9 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 10:41

Prędkość podczas orki ? ile uciągnie traktor, ale przeważnie do 10km/h
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#10 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 10:48

Prędkość podczas orki ? Ja podorywki tak średnio 11 km/h ,a orkę zimową to w granicach 8-9 km/h .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 10:50

Prędkość podczas orki ? Przy głębokiej orce jeżdże zazwyczaj 8km/h, czasami wolniej ok. 6,5km/h na cięższych i nierównych kawałkach, to nie konkurs w rzucaniu ziemi na odległość. Podorywka po oziminach ok. 10km/h. Nie przekraczam 1800rpm, pług Unii 5x35

#12 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 13:00

Prędkość podczas orki ? ja w orce siewnej 7,5-9km/ha z wałem a w zimowej ne przekraczam 7km wtedy skiba jest bardziej ostra

#13 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 13:15

Prędkość podczas orki ? w orce głębokiej staram się nie przekraczac 8km/h. przy podorywkach jeżdżę trochę szybciej ale nie więcej jak 10km/h.
pług to tur 120r 40 4+1 zagregowany z ciągnikiem u1224, prędkość obrotowa silnika ok 1700obr/min

#14 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 sierpień 2007 - 13:24

Prędkość podczas orki ? jak dla mnie predkość podczas orki powinna być tak dobrana aby nie powodowac nadmiernego poślizgu ale tez nie prubowac być świętszym od papierza - poprostu im szybciej jedziesz z pługiem tym większa wydajność - a prędkość maksymalną to musisz poprostu wyczuć do twojego rodzaju gleby i stanu pola (mokro, sucho) mu orzemy w zakresie 9-11 km/h - ale czasem zdarza się ze jedziemy i 15 km/h

książkowa zasada jest taka ze im cieższa gleba tym prędkość powinna być wieksza z uwagi na lepsze kruszenie.

pozdrawiam
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#15 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 13:27

Prędkość podczas orki ? Ja orze z taką szybkością jak traktor daje rade ściągnąć :P z regóły jest to w moim MF 4270 2M na zającu albo jak ma lżej to 3M na żółwiu

Ostatnio jak orałem na rzepak to z prędkością 7,5- 8 km/h

#16 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 13:35

Prędkość podczas orki ? ja też jade tyle ile traktor uciagnie, nie przekaraczając 1800 rpm.podorywka 10km/h, orka siewna 8km/h, głęboka 6km/h.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 14:22

Prędkość podczas orki ?

jak dla mnie predkość podczas orki powinna być tak dobrana aby nie powodowac nadmiernego poślizgu ale tez nie prubowac być świętszym od papierza - poprostu im szybciej jedziesz z pługiem tym większa wydajność (...) 15km/h

Większa prędkość to szybsze zużycie części roboczych pługa. Jeśli rozwijasz 15km/h w orce to masz zbyt mały pług do swojego ciągnika.

poprostu im szybciej jedziesz z pługiem tym większa wydajność

Niekoniecznie, możesz zyskać tylko na czasie, ale wydajność czyli ilość spalonego paliwa na hektar może wzrosnąć. Tak jak koledzy wyżej staram sie aby ciągnik miał jakieś 90% obciążenia przy nie przekarczaniu pewnych obrotów (zakres ekonomiczny). Moge pojechać szybciej zwiększając obroty/moc ale tym samym zwiększając niewspółmiernie spalanie. Tak mi wychodzi w teorii i w praktyce.

#18 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 26 sierpień 2007 - 15:53

Prędkość podczas orki ? Nie od dziś wiadomo, że ekonomiczniej jest orać wolniej, ale za to szerzej, niż odwrotnie. Wynika to z faktu, że opór pługa wzrasta wykładniczo w miare zwiększania prędkości. Tzn przy że jeżeli przy prędkości 4km/h opór wynosi jakieś tam 4 to przy 8km/h nie bedzie on wynosił 8 tylko np 16

#19 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 16:01

Prędkość podczas orki ? Ja zaobserbowałem przy moim nowym pługu że najlepiej orze w przedziale 6-7 km/h ale tak wolno raczej nie orze bo z regóły śpieszy mi się dociskam gaz zaczołem ok 20 orać kawałęk 3,7 ha i przy 8km/h pare minut po 23 było już wyorane a od rana już siałem rzepak , a przy 6 km/h napewno nowy dzień bym załapał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 sierpień 2007 - 16:38

Prędkość podczas orki ?

Większa prędkość to szybsze zużycie części roboczych pługa. Jeśli rozwijasz 15km/h w orce to masz zbyt mały pług do swojego ciągnika.
Niekoniecznie, możesz zyskać tylko na czasie, ale wydajność czyli ilość spalonego paliwa na hektar może wzrosnąć. Tak jak koledzy wyżej staram sie aby ciągnik miał jakieś 90% obciążenia przy nie przekarczaniu pewnych obrotów (zakres ekonomiczny). Moge pojechać szybciej zwiększając obroty/moc ale tym samym zwiększając niewspółmiernie spalanie. Tak mi wychodzi w teorii i w praktyce.

części tak czy siak się zuzyją a zaoranie 800ha jednym pługiem to niestety trzeba troche czasu zmarnować (nawet 7-skibowym) a ciagnik mamy dobrany właśnie tak zeby wykożystać przy orce moc w 85-90% - tylko ze czasem mamy takie kawałki pola ze ciągnik ma lżej
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."