Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik tytan 8 a może inny wybrać

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 12:41

Rozrzutnik tytan 8 a może inny wybrać Witam
W ostatnim prowie złożyłem na rozrzutnik tytan 8 (6 ton adapter pionowy, chyba na tandemie nie pamiętam, resorowana oś czy coś takiego, zamykana tylna klapa), będzie go ciągnąć JD 5080M (najprawdopodobniej). I tutaj moje pytanie a może macie jakię inne typy jeśli chodzi o rozrzutnik ten troszkę kosztuje o ile dobrze pamiętam jakieś 50 tys.
Chodzi mi głównie o to że będzie on używany do wywozu obornika (ok 6 ha wiosna/jesień) oraz ok. 4-5 ha qq. dlatego tylna klapa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik tytan 8 a może inny wybrać Dzisiaj, 09:37
  •  

#2 Share ZetorekClasic

ZetorekClasic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 14:00

Rozrzutnik tytan 8 a może inny wybrać wes metal-fach sąsiad kupił i zajebi$ty rozrzutnik na tandemie nim z drugiej strony sasiad ma tytana 10 plus i mówi żeby nie brać bo jest niedokładnie wykonany

#3 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 09 kwiecień 2011 - 14:18

Rozrzutnik tytan 8 a może inny wybrać ja bym brał pod uwagę cynkometa i metal facha. ogólnie rzecz biorąc oba rozrzutniki to to samo ale ten pierwszy jest ocynkowany. We wsi pracują dwa cynkomety i bardzo je sobie chwalą.
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 21:24

Rozrzutnik tytan 8 a może inny wybrać zastanawia mnie jedno czy ten cynkomet w cenie ok 52 tys. ma w sobie nadstawki i tylną klapę jako przyczepa ? i czy wysokośc podana ok 2,6 m to z nadstawkami czy bez i jeszcze jedno czy jak mam sieczkarnię do qq potingera jednorzędową to czy rozrzutnik taki z nadstawkami nie będzie za wysoki ?
Z drugiej strony unia tytan ma 7 m3 (nie wiem czy z nadstawkami czy bez ale chyba bez), cynkomet ma 5,6 m3 a więc minus a cynkowmet bez nadstawek ma 7,4 m3 a z nadstawkami ma aż 14 m3 wiec najwięcej.
Problem tylko jak pisałem wczesniej czy potinger nie będzie za niski.

Słyszałem że cynkomety mają za słabe burty i wogóle coś kaszaniaste czy to napewno prawda ?

Edytowany przez aster453, 10 kwiecień 2011 - 16:35.

#5 Share RSM

RSM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 23:23

Rozrzutnik tytan 8 a może inny wybrać aster453 ja mając taki wniosek brałbym rozrzutnik Unii, z tego co słyszałem dobrze się sprawują Tytan 6 i 8 Tonowe. Natomiast nie polecałbym Warfamy bo burty słabsze, no chyba że ten nowy drewniany to na ryzyko w ramach ciekawości rozpatrywałbym. Co do ciągnika JD 5080M - zastanowiłbym się 10 razy nad wyborem - kolega ma i narzeka, to już nie to JD co kiedyś jakościowo i komfortowo słabo a spalanie za duże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 08:03

Rozrzutnik tytan 8 a może inny wybrać chyba zostane przy tytanie jednak nie do końca się z Tobą zgodze odnośnie JD wiem że nie ten dział ale napiszę
otóż nh mi nie leży sąsiad ma nh i chociaż chwali to i tak widać że ma problemy a to w orce nie mógł orac na cztery a to jechał pół dnia z pola bo coś z biegami Case /NH wsjo rawno. Zetor ? tańszy ale czy ekonpmiczniejszy ? nie powedziałbym

I co nic na temat nikt nie dołozy ?

Edytowany przez aster453, 05 maj 2011 - 21:09.