aster453

Jaka przyczepa do ciągnika 80 km (jd 5080m,nht5040,Zproxima 80)

Polecane posty

aster453    26

Tak jak w temacie chciałbym zapytać się jaką przyczepę polceilibyście do 80 km ciągnika nie chodzi mi o markę ani też nie jestem na kupnie tegoż urządzenia jednak chciałbym się zorientować jaką max przyczepę można zapiąc do takiego ciągnika np. jesli chdzi o zboże czy np. kiszonkę z qq. 6 a moze 8 ton czy to da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zależy czy chcesz ściągnąć te 2 przyczepy z pola w każdych warunkach... jeśli tak to polecam ci 6 tonówki z podwójnymi burtami albo 8 tonówki jeśli po szosie tylko transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no to 2 szóstki z podwójnymi burtami i jedziesz spokojnie w każdych warunkach bo ja swoim belarusem 105koni 2 ósemki w każdych warunkach ciągam, tyle że mam przód dociążony o dodatkowe 200kg a to dużo daje, chociaż myślę że jakby zalało strasznie to z 2 ósemkami nie ma szans, zresztą jaki ciągnik trzeba żeby ciągnąć 2 dobre przyczepy po błocie

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Ja mam właśnie JD 5720 i pracuje z przyczepą pronaru 10t na tandemie. Ciągnik całkiem dobrze sobie z nią radzi. Część masy przyczepy dociąża tylnią oś więc nie ma problemów z uciągiem. Łatwo sie cofa bo zachowuje sie jak przyczepa jednoosiowa. Myśle, że to optimum dla takiego ciągnika. Z regóły używam ją do zwożenia zborza od Megi 204. Na raz zabieram 2 zbiorniki(około 8 t) bo nie chce jej przemęczać, a 3 zbiornik to już by była przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiar    0

ja w zeszle zniwa ciagnalem Ursusem c 380 po polnej drodze taka stara nieniecka przyczepe nie znam modelu wiem ze ma ok 10t ladownosci i jedzcze D-47 z jednym zbiornikiem od bizona, dodam ze droga nie byla rowna ale Ursus dawal rade tylko nie wiem jak z hamowanie bo na asfalcie zamienialismy traktor na wiekszy.... mysle ze 8t bedzie optymalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja zetorem 5340 ciągnąłem 2 przyczepy , jedna to pronar 10t a druga to d-47 z burtami 90cm (ok.6 t)ogólnie miałem na przyczepach ok.16 ton pszenicy , po asfalcie szedł jak głupi , ale na polu to ostatnie 2 zbiorniki musiałem stać na drodze polnej bo z pola by było bardzo ciężko wyjechać ;) jak cos to zdjęcia tego zestawu są w mojej galerii ;)

Edytowano przez Zetor53400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

ja proximą 85 ciągam Wielton 10ton i daje sobie rade bez większych problemów, wiadomo jezeli bedzie spora górka po polu raczej nie pójdzie załadowana do pełna bo ona waży 3900kg + ok11000kg ładunku.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wielki problem, ile masz w dowodzie tego jaśka DMC ciągniętej przyczepy? DMC ładunek + masa przyczepy ;) kup taką żeby nie przekraczała DMC i tyle ;) a dużej przyczepy przecież nie musisz zasypywać do pełna ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

własnie że nie wiem bo jeszcze go nie mam więc prośba do posiadaczy o wypowiedzenie się w tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wielki problem, ile masz w dowodzie tego jaśka DMC ciągniętej przyczepy? DMC ładunek + masa przyczepy ;) kup taką żeby nie przekraczała DMC i tyle ;) a dużej przyczepy przecież nie musisz zasypywać do pełna ;) hehe

w homologacji maksymalna masa przyczepy z ładunkiem to będzie 32tony, więc Twoja rada ni jak ma się do rzeczywistości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to jasiek 80km ma w homologacji że może ciągnąć przyczepę o dmc 32t? :lol: no no, więc można zamknąć temat, bo właściwie każdą jaką chce przyczepę może kupić autor B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

autor się nie pyta ile maksymalnie może ciągnąć JD, tylko ile rozsądnie można ciągnąć takim ciągnikiem, również w terenie, a DMC to dotyczy również zestawu przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM    0

Małopolska, czyli mamy trochę gór, nie wszędzie jest asfalt - moim zdaniem 8 Ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj