Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wolnostanowiskowa czy uwierziowa??

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
87 odpowiedzi na ten temat

#81 Share arszczecin

arszczecin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 luty 2008 - 00:44

Wolnostanowiskowa czy uwierziowa??

Kto szanuje swoją pracę to wybierze wolnostanowiskową. Pamiętaj za 30 lat Twoja chęć do pracy będzie mniejsza niż dziś a obora będzie. O praktycznych zaletach nie wspomnę!

Bartek w przeciagu ostatnich 10ciu lat średnia płaca w kraju poszła z 700 do ok 2tys, pomału bedziemy zblizac sie do starej unii,
w zeszłym roku byłem w danii u rolnika ze stadem ok 120 sztuk zadłuzenie gospofdarstwa wynosiło ok 30% wydajnosć ok 11tys dój 4-5 razy dziennie z zastosowaniem robota udojowego-piekna sprawa, szkoda ze droga- i ten dunczyk zamierzał w najblizszym czasie opędzlować te gospodarstwo przenieść sie do np rumunii bo nie miał ludzi do obsługii gospodarstwa, tak jak w tej danii u nas niedługo tez bedzie wielki problem ze znalezieniem dojarzy, a jak juz znajdziesz to nie bedą chcieli doic w swiątek piatek i w sylwestra tylko 5 dni w tygodniu a w weekend wlasciciel bedzie sam zapierniczał i ddostawał opiernicz od zony ze se TIPSA zniszczyła
POPIERAM TYKO WOLNOSTANOWISKOWA, i według mnie tyko na ruszcie w tym roku zebrałem 3000 balotów słomy- 150cm wysokie- o oborniku nawet nie chcemyśleć
obym w koncu sie przeprowadził TAK MI DOPOMÓŻ BUSZ
NAZYWAM SIE ARSZCZECIN i zajmuje sie produkcja obornika, czynikiem ubocznym jest mleko ... heeh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wolnostanowiskowa czy uwierziowa?? Dzisiaj, 10:18
  •  

#82 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 luty 2008 - 09:47

Wolnostanowiskowa czy uwierziowa?? ja mam na głębokiej ściółce i zrobiłem nie mniej bali niz ty,a obornika nie mam aż tak dużo,wywalam go 2 razy w roku i dzięki niemu nie muszę majątku wydawać na nawozy!!!!

#83 Share mar3k17

mar3k17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 18:55

Wolnostanowiskowa czy uwierziowa?? jak się ma wolnostanowiskową tak na ok 50 sztuk to co dziennie trzeba sćielić?

#84 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 19:15

Wolnostanowiskowa czy uwierziowa?? jeśli chcesz mieć czyste krowy to pewnie lepiej jest ścielić co dziennie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#85 Share mar3k17

mar3k17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 19:21

Wolnostanowiskowa czy uwierziowa?? ile balotów potrzeba na taką ilość bydła?

#86 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 19:37

Wolnostanowiskowa czy uwierziowa?? myśle że 3 bale i masz spokój

#87 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 16:54

Wolnostanowiskowa czy uwierziowa?? A ja się bawie w wolnostanowiskową dla jałówek i ciagle coś mnie zaskakuje, fakt że najmłodsza zawsze zabiedzona zostaje ale wchodzi młodsza i się odkuje ta zabiedzona ale dzisiaj miałem śmieszny przypadek przeprowadziłem najstarszą do obroy do krów a ta od razu rzuciła się do poidła jak szalona okazało się że na wolnostanowiskowej zagrodzie jałówki nas*ały do poidła i prawdopodobnie kilka dni już nie piły a nie zaglądałem bo jedno poidło jest na przeciwległej ścianie wbetonowane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#88 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:41

Wolnostanowiskowa czy uwierziowa?? a ja bym wcale nie popierał ruszt...:) wolałbym pełne posadzki - najlepiej pokryte materacami - i pracujące na nich zgarniacze. TO rozwiązanie jest bardziej komfortowe dla krów, nie boją się po nich chodzić tak jak po posadzkach rusztowych, i nogi tak szybko nie wysiadają:)