Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy??

52 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 czerwiec 2011 - 08:31

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? Bobek jeśli dostanę na testy a na to sie zanosi to zrobie za***isty raport z pracy :P z filmem nawet.
Co do tego że drogi, wystarczy dobrze się potargować, pomarudzić, ponarzekać że rolnik biedny to 20% da się utargować w najlepszym przypadku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? Dzisiaj, 02:37
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2011 - 10:17

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? Ja mam takowe pytanie.
pługi Kverneland z Vario mają ustalaną szerokość roboczą na dwa sposoby: na wszystkie skiby oraz regulacja bez pierwszej skiby ( czyli jak jest 2 skiby to pierwsza sztywna a druga z vario) które półzawieszane są regulowane na wszystkich skibach?
możliwe że w drugim przypadku coś pomieszałem.
dzięki za info pytam z ciekawości :P

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 czerwiec 2011 - 04:35

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? ES ma regulacje oddzielnie pierwszej skiby i pozostałych, a EG ma to w jednym siłowniku. Półzawieszaene, jeżeli mają płynnie zmienianą szerokość to również są na jednym siłowniku.

#44 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 16:28

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? Mi za 4 Overuma variflex w Agro Rolniku powiedzieli 68 tyś prawie ;/ i tak se myślę ze vario za drogie bo o 10 tyś droższe w porównaniu z zwykłymi.
Robimy tym co mamy ;p

#45 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 18:53

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? Jak pług z Vario to tylko Lemken, Pottinger, Kuhn lub Rabe bo tylko w nich automatycznie przestawia się szrokość pierwszej skiby i punkt uciagu. Reszta pługów też ma niby Vario ale przy każdej zmianie szerokości trzeba dokonać dodatkowych ustawień pługa.
Co do pługów o stałej szerokości to jest to zupełnie inna bajka i inny wybór.
Osobiście za najlepsze uważam pługi Lemkena.

#46 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 11:45

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? Decyzja zapadła kupujemy Overum CX/H 62,500 zł z przedpłużkami
Robimy tym co mamy ;p

#47 Share Egnever

Egnever

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 13:08

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? ja mam kuhna varimastera 122 jest to lekki pług ale cięższy od kvernelanda. Zaorane jest jak na stole. W tym roku u mnie kukurydza miała ok 4,70m i orałem na dwa pługi Kv i Kuhn kwernelend jest za niski i ciągną chaudy i szczerze mówiąc to było gów** a nie robota A kun tylko przy bardo wysokiej miał małe problemy. po zaoraniu 80 ha kukurydzy zapchał mi się tylko 2 razy.doby też jest Lemken a Overum to jest maszyna tylko to już trochę większe pieniążki. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1835 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 17:01

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? 'Egnever'
W tym roku u mnie kukurydza miała ok 4,70m ...

chyba kolega pisze o sorgo nie o kukurydzy ale to tajk nawiasem. ja mam kverna na resorku musze dokupić korpus którego nigdzie nie ma mysle nad overum hydraulik 4 skiby uzywka oczywiście jaka opinia od was kvern czy over ?

Edytowany przez atomik, 05 styczeń 2012 - 17:03.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#49 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:22

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? Hehehe, qq 4.70, to chyba wyższa od kombajnu była....
ED 100 w ubiegłym roku przeorałem 200ha qq. Lipnie bardzo się orało wzdłuż rzędów qq. Zapychało się i robiło "kupy", bo resztki były suche i luźne. Na polach, gdzie orać zaczynało się ze skosa (bo taka krawędź pola) względem rządków orało się elegancko. Wzdłuż byłoby napewno dużo lepiej, gdyby wcześniej poszła talerzówka.

#50 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8225 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:34

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? No może miała. Mi z Dalgety przysłali zdjęcie QQ no to może miała z 5 metrów. Odmiana iguana, jakoś taka się nazywała. Zdjęcie pod chyba Opolem zrobione. Aż dzwoniłem i pytałem się czy to nie zdjęcie z Ameryki.

Jakiego masz KV bo widziałem korpus u handlarza z Odolanowa.

#51 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1835 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 19:43

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? kverneland 14 cali lempiesz model A 8, masz może telefon kontaktowy ?
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#52 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8225 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:54

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? 508377688 to był do obrotowego na resorze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#53 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1835 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 00:02

Lemken,Overum,kverneland ktory najlepszy?? ja do zagona potrzebuje