Skocz do zawartości

Zdjęcie

Termostat w Ursusie C360

307 odpowiedzi na ten temat

#141 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 17:07

Termostat w Ursusie C360 Normalna,odpowiednia temperatura pracy silnika to zielone pole. Tyle że w 60-ce wskaznikowi do precyzji pomiaru strasznie daleko.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Termostat w Ursusie C360 Dzisiaj, 09:53
  •  

#142 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 21:21

Termostat w Ursusie C360 Do wszystkich którzy wyrzucili termostaty lub mają niesprawne w byle jakim silniku spalinowym:
1.Silnik spalinowy jest silnikiem cieplnym przy uszkodzonym termostacie część energii cieplnej ucieka przez chłodnice zmniejszając sprawność.
2.Materiały użyte do wykonania współpracujących ze sobą części dobierane są tak aby w normalnej temp. pracy silnika (oczywiście z termostatem tj.80-380 stopni C)był jak najmniejszy współczynnik tarcia czyli zużycie.(sami wiecie że jak jest zimny silnik to dziwnie chodzi)
3.W przypadku rzędowych silników wyrzucenie termostatu powoduje że ciecz chłodząca nie przepływa najczęściej do miejsc najbardziej oddalonych od pompy wodnej, bo po co ma płynąć skoro lżej jest jej zawrócić przez kanały bliższe pompie wodnej i zostać wypchnietą do chłodnicy. Powoduje duże różnice temperatur(daleko od pompy niekiedy 140st.c, bliżej pompy 60st.c)co dalej idzie różnice rozszeżalności cieplnej,koszenie bloku i głowic ,spluwanie uszczelek ,pękanie głowic i bloków.
4.Wymuszony obieg najczęściej wody wywołuje zużycie poprzez kawitację(głębokie wżery w tulejach bloku)
Jak widzicie same plusy, jest jeszcze kilka ale poszukacie w internecie.Radzę zakładać termostaty, i zalewać układ płynem, oczywiście nie zalewać płynem silników które nie widziały dawno nowych tulei, breków,i uszczelek.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#143 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 11 marzec 2011 - 21:55

Termostat w Ursusie C360

Nie będę zakładał nowego tematu tylko napisze tu
W ursusie C-360 miałem tak, że się grzał wymieniliśmy chłodnice na nową i się dalej grzeje <_< Nawet jak ze zgrabiarką jeździłem to mi się zagrzał :)
Co może być przyczyną ?
Termostatu nie mam

a ja obstawiam u Ciebie że przyczyną jest to ze nie masz termostatu a nie brak łopatek w pompie wodnej kup termostat i przwierć w nim niewielka dziurkę wiertłem 4 u mnie sie sprawdza a ciagnik wczesniej sie przegrzewał jezeli nie masz termostatu to musisz mieć coś wstawione zamiast niego jakś blacha z dziurą czy cos .

Thug

#144 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 14:47

Termostat w Ursusie C360 Boby brawo. W końcu ktoś kto rozumie istotę działania i roli w silniku termostatu. Większość chyba uważa że to niepotrzebne urządzenie, a ja myślę że nie potrafią sobie poradzić z taką pierdołą jak układ chłodzenia więc jedyne co im przychodzi do głowy to posłuchać się starej historyjki i ... wyrzucić termostat. Żałosne.
KPK Kumurun Team

#145 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 14:57

Termostat w Ursusie C360

a ja obstawiam u Ciebie że przyczyną jest to ze nie masz termostatu a nie brak łopatek w pompie wodnej kup termostat i przwierć w nim niewielka dziurkę wiertłem 4 u mnie sie sprawdza a ciagnik wczesniej sie przegrzewał jezeli nie masz termostatu to musisz mieć coś wstawione zamiast niego jakś blacha z dziurą czy cos .

Po wymianie pompy wodnej i wstawieniu wiatraka od zetora, ciągnik już sie nie grzeje ;)

#146 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 18:25

Termostat w Ursusie C360 macie racje ,ze niewielu wie jak ważny jest termostat -jak nie miałem termostatu to zawsze pierwsza psuła sie ostatnia głowica!
Tak samo niewielu docenia czysty, sprawny filtr powietrza -niemówiąc już o oleju w nim!

#147 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 18:57

Termostat w Ursusie C360

Boby brawo. W końcu ktoś kto rozumie istotę działania i roli w silniku termostatu. Większość chyba uważa że to niepotrzebne urządzenie, a ja myślę że nie potrafią sobie poradzić z taką pierdołą jak układ chłodzenia więc jedyne co im przychodzi do głowy to posłuchać się starej historyjki i ... wyrzucić termostat. Żałosne.

I jeszcze mówią że jak wyrzucili termostat to od razu kilka koników przybyło :lol:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#148 Share djthomas

djthomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 06:20

Termostat w Ursusie C360 U mnie w c-360 nie było termostatu tylko był kawał blachy z otworami w niej wymieniłem i ciągnik całkiem inny szybko się nagrzewa i w ogóle nie dymi a przed założeniem nie nagrzewał sie i bardzo dymił

#149 Share damian00

damian00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 08:57

Termostat w Ursusie C360 Witam
Ja chciałem się zapytać czemu do 330M jest jeden rodzaj termostatu bodajże taki:

http://hurtowniaroln...s-8,0,3907.html

A do 360 są 2 rodzaje termostatu:

1- http://hurtowniaroln...v-4,0,5824.html

2- http://hurtowniaroln...s_t,0,5823.html

Czym się one różnią w działaniu bo z wyglądu to widzę:)???
I który się sprawdza, bo rok temu zmieniałem termostaty w 330M i 360. (który lepszy do 360 z linków podanych wyżej)
W 330M działa porządnie, łapie optymalna temperaturę i nic się nie grzeje, nawet w lecie kiedy bywały upały powyżej 30 stopni.
I teraz gdy jest zimno także, zresztą w 330M mam oryginalną zasłonę chłodnicy, więc choćby był nie dogrzany w zimę to
zasuwam chłodnicę.
I zauważyłem że w 330M pieronem po zapaleniu unosi się wskazówka od temperatury.
Natomiast w 360 to długo trzeba czekać żeby zaczęła się unosić i nie pokazuję tak dokładnie jak w 330M.

#150 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 11:51

Termostat w Ursusie C360 Termostat z miechem to stary typ z alkohlem w srodku. Niezbyt dokładny i kompletnie nietrwały. Po krótkim użytkowaniu miech pęka i po termostacie. Drubi to woskowy. Trwały i dokładniejszy.

Ogólnie 60-ka ciężko się grzeje. Jak ma robote lekką to w ogóle nie osiągnie właściwej temperatury. Ja miałem żaluzje i regulowałem przepływ powietrza przez chłodnice. Według mnie lepiej chodziła jak miała gorący silnik.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 12:22

Termostat w Ursusie C360 Ja Mam taki problem że moja c-360 niema 8lat termostatu albo dużej nie wiem dokładnie, i jeżeli teraz założę termostat czy nie zepsuje się pompa wodna z powodu kamienia na wiatraczkach??czy będzie mniejsze spalanie ??czy silnik będzie mocniejszy?? czy nie będzie kopcił ??

Ps. Ja wlewałem pół na pół serwatkę z wodą i jeździłem ciągnikiem tydzień, później wlałem czystej wody to przez pół miesiąca musiałem wylewać wodę z kamieniem ale powiem tak dużo pomogło i jeszcze co zrobiłem to kompresorem przedmuchałem chłodnicę

#152 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 16 grudzień 2011 - 15:03

Termostat w Ursusie C360 Spalanie trochę spadnie bo silnik będzie się wiele szybciej nagrzewał.

Pompa i tak prędzej czy później padnie, ale powinna chodzić normalnie tak jak chodziła.

Kopcił będzie mocno do chwili aż będzie łapał optymalną temperaturę pracy.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#153 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 15:22

Termostat w Ursusie C360 A może mi ktoś wytłumaczyć czemu mi do ciapka więcej jak 7-8 litra wody nie wchodzi?? Leje ale za h*ja więcej nie wleje. Może to się wiązać z pojemnością chłodnicy czy wszystkie były takie same ???

#154 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 15:45

Termostat w Ursusie C360 dodam jeszcze coś wyczytane w książce "Kołowe ciągniki rolnicze ursus c-360 i c-360 3p"
układ chłodzenia :
Umieszczony na tablicy rozdzielczej wskaźnik temperatury wody ma skale oznaczoną kolorami, przy czym:

-kolor zielony oznacza zakres roboczy +90 stopni Celsjusza - +95 stopni Celsjusza,
-kolor biały oznacza zakres dopuszczalny do +80 stopni Celsjusza ,
-kolor czerwony oznacza zakres niedopuszczalny powyżej 95 stopni Celsjusza

Ps: Może komuś się przyda :P

Edytowany przez PIOTREK44, 16 grudzień 2011 - 15:47.

#155 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 16:32

Termostat w Ursusie C360 A ile byś chciał zalać do tego ciapka? Mi do C-360 wchodzi coś koło 10 litrów.

#156 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 16:49

Termostat w Ursusie C360 Z tego co pamiętam to w instrukcji jest napisane że do ciapka idzie 10 litrów

#157 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 19:13

Termostat w Ursusie C360 10 litrów to może wchodzi jak ciągnik jest nowy, a po tylu latach użytkowania na wodzie blok i chłodnica są zakamienione i przez to wchodzi mniej wody.

#158 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 19:39

Termostat w Ursusie C360 No co jak co ale chłodnica po 11 latach nie powinna być aż tak uwalona

#159 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:12

Termostat w Ursusie C360

A może mi ktoś wytłumaczyć czemu mi do ciapka więcej jak 7-8 litra wody nie wchodzi?? ... Może to się wiązać z pojemnością chłodnicy czy wszystkie były takie same ???

Sprawdzałem w instrukcji z 78r. podają 10l pojemności układu, a w instrukcji od 330M z 91r. podają 7l.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:21

Termostat w Ursusie C360

10 litrów to może wchodzi jak ciągnik jest nowy, a po tylu latach użytkowania na wodzie blok i chłodnica są zakamienione i przez to wchodzi mniej wody.

A ja Wam zadam takie pytanie - jak w ogóle można dopuścić do za kamienienia chłodnicy? Co dobry kierowca powinien robić żeby do tego nie dopuścić?
Bo ja sobie tego nie wyobrażam, ażeby zakamienić układ.

Edytowany przez MAT912, 16 grudzień 2011 - 20:26.