Skocz do zawartości

Zdjęcie

Termostat w Ursusie C360

307 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 24 luty 2010 - 22:03

Termostat w Ursusie C360 Roki u mnie jest całościowy termostat nowy bez tego czegoś. Czy sama obudowa, czy tulejka(u mnie była z puszki po piwie) nie grzał się, ale był troszkę nie dogrzany. elektrotech, zobacz na PW. :P
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Termostat w Ursusie C360 Dzisiaj, 07:24
  •  

#122 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 luty 2010 - 22:04

Termostat w Ursusie C360 a jak ona wygląda w c 360?

#123 Share piotrek232

piotrek232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 luty 2010 - 22:06

Termostat w Ursusie C360 Moja C-330M chodzi już 15 lat bez termostatu i jakoś nic się nie dzieje, a został wymontowany ponieważ ojciec dużo jeździł w zimie i przy bardzo dużych mrozach zanim termostat puścił obieg to już przyłapało wodę w chłodnicy. Teraz cały czas mam na płynie i również jest bez termostatu. wiele osób w mojej okolicy ma wymontowane termostaty i silniki bez żadnego remontu chodzą im po 20 lat, tak więc na pewno bez termostatu silnik ci szybko nie padnie.

#124 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 24 luty 2010 - 22:12

Termostat w Ursusie C360 ja pisałem jak jest w 330, w 360 może być inaczej i nie pamietam jak powinno tam być, masz katalog tam jest napewno pokazane

#125 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 24 luty 2010 - 22:12

Termostat w Ursusie C360 Tak, tylko jak wiemy silnik najlepiej pracuje przy temperaturach rzędu 90-100*C. Ekonomiczne spalanie, lepkość oleju i dobry luz między poszczególnymi elementami. :P
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#126 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 luty 2010 - 22:21

Termostat w Ursusie C360 Nie mam katalogu i tulejki plastikowej też nie mam! A ma ktoś w C 360 tulejkę plastikową w którą wkłada się termostat?

#127 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 24 luty 2010 - 22:31

Termostat w Ursusie C360 W 360 nie ma plastiku bo jast inny rodzaj termostatu,a w 330 ten plastik służy tylko do dociśnięcia termostatu do obudowy i nie ma nic wspólnego z przepływem.

#128 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 luty 2010 - 22:38

Termostat w Ursusie C360 czyli po wyjęciu termostatu przy drożnej chłodnicy i sprawnej pompie wodnej nie ma świrowania układu tylko zawsze jest duży obieg.
A jeżeli termostat się otworzy to jest taki sam układ jakby go tam nie było.

#129 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 24 luty 2010 - 22:42

Termostat w Ursusie C360 niema wymuszonego obiegu-pełnego 100%

#130 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 24 luty 2010 - 22:49

Termostat w Ursusie C360 w mojej 360 jak kupiliśmy to był termostat otwarty na stałe, był zepsuty, po założeniu nowego zniknął problem wyrzucania wody z chłodnicy, nawet w orce, wcześniej trzeba było pilnować, bo wiadome przy ubytku wody się przegrzewał, woda w układzie z termostatem krąży spokojniej i przynajmniej w tym przypadku jej nie wyrzuca i się paradoksalnie nie przegrzewa, przynajmniej w moim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 luty 2010 - 22:51

Termostat w Ursusie C360 No na pewno ciecz która przepływa przez otwarty termostat ma jakiś opór przepływu.
A korek do chłodnicy masz oryginalny ze sprężyną?

#132 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 25 luty 2010 - 08:59

Termostat w Ursusie C360 Ja właśnie robie kapitralke i zakładam termostat,ostatnio przejechałem ponad 20km po asfalcie i żebym nawet temperatura na zielone pole nie weszła??
niedogrzany silnik to większe spalanie,termostat zwróci sie po kilkudziesięciu mth , na wodzie można wymieniac co 3 lata , a na płynie co 10!!!!

#133 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 luty 2010 - 10:18

Termostat w Ursusie C360 To jest oczywiste, że dzięki termostatowi zmniejszymy zużycie paliwa. Wydaje się mi ze te problemy z przegrzewaniem się silnika to nie wina termostatu, tylko zakamienionego układu chłodzenia lub zużytej pompy wodnej! Oczywiście jeżeli silnik jest w dobrym stanie i nie ma przedmuchów do ukł. chłodzenia

#134 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 26 luty 2010 - 07:26

Termostat w Ursusie C360 dokładnie- warto kupić jakiś specyfik do chłodnicy -który w jakimś tam stopniu odkamieni chłodnicę

#135 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 26 luty 2010 - 15:05

Termostat w Ursusie C360 Hmm, tylko że ten specyfik jeżeli jest zbyt agresywny może uszkodzić układ chłodzenia. Domowy sposób - 1-2L octu, reszta wody. Zagrzać silnik i pojeździć tak trochę. Jedna wada to smród. Ale jest pewność, że nic się nie stanie. Chyba, że był przegrzany, albo oringi na tulejach mają ponad 20 lat.

#136 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:23

Termostat w Ursusie C360 Hmm ja od kamieniałem układ chłodzenia w c330 specjalnym preparatem i mi nic nie rozszczelniło ale rozmawiałem ze sprzedawcą i mówił że po właśnie takim zabiegu często ujawniają się nie szczelności np na chłodnicy.

#137 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 26 luty 2010 - 23:36

Termostat w Ursusie C360 no tak ale wymiana tańsza niź remont silnika-przegrzanie coś za coś.. chłodnica tez nie mało kosztuje ale i łatwiej ja wymienić niz robota z silnikiem

#138 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 27 luty 2010 - 08:23

Termostat w Ursusie C360 No jeśli tak na to spojrzeć to oczywiście masz rację. ;)

#139 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 15:44

Termostat w Ursusie C360 witam
Mam takie niecodzienne pytanie: do jakiej temperatury powinna się nagrzewać woda w c360? W czasie ciężkiej pracy (orka, kultywator) i w lekkiej robocie (transportu). Chodzi mi w szczególności o te kolory na wskaźniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 marzec 2011 - 17:03

Termostat w Ursusie C360 Najlepiej jak jest cały czas na zielonym i tak powinno być- to jest optymalna temperatura pracy silnika.