Skocz do zawartości

Zdjęcie

Termostat w Ursusie C360

307 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 00:43

Termostat w Ursusie C360 piszę mu bo nie odp jak jest niech odp na pytania to wykluczę tą możliwość, o głowicy też pisałem że może być nie drożna, a co do termostatu to pytanie czy bez wkładał tulejki bo może być tak że układ zacznie mu świrować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Termostat w Ursusie C360 Dzisiaj, 12:25
  •  

#82 Share wilek161

wilek161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 09:58

Termostat w Ursusie C360 Odpowietrznik rozwierciłem i też nie działa

#83 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 10:38

Termostat w Ursusie C360 cóż to pozostaje raczej tylko wina głowicy ale skoro aż tak Ci się gotuje to nie wiem czy jakie kolwiek detergenty dadzą jej na tyle rade

#84 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 czerwiec 2009 - 10:57

Termostat w Ursusie C360

Kupiłem nową chłodnicę, nowy termostat i dalej to samo, grzeje się, wskazówka dochodzi do czerwonego pola i ani drgnie dalej. Możliwe, że to może być wina tylko zegara?

Jeżeli dochodzi do czerwonego pola i dalej nie idzie to możliwe że temperatura jest dobra.

tak zrobiłem i wskazówka na wrzątku doszła do połowy czerwonego pola. Do ilu prawidłowo powinna dojść?

Jeżeli podczas pracy dochodzi do początku czerwonego pola, a we wrzątku do połowy to można sądzić że przy pracy silnik ma 90-95°C czyli w normie. Zmierz termometrem podczas pracy i będzie wiadomo.

#85 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 11:11

Termostat w Ursusie C360 Ale macie pomysły, powymyslali te durackie wynalazki jak wskaźniki temperatury jakby to nikt nei widział czy się gotuje czy nie w ciapku woda, płyny chłodzące itd, jesli ciapek po otwarciu korka ( ja mam wszystkie korki nie szczelne żeby nie powodowały ciśnienia przez co wiem ze nie peknei mi żaden szlauf czy chłodnica nei bedzie ciekła, a więc jesli ciapek łapie wysoką temperaturę na wodzie ale się nie gotuje, to można przypuszczać że jest to 90-95st C jest pewne ryzyko że woda gotuje się w silniku a po dojściu do chłodnicy przestaje, ale może by tak zalać ciapka na czas docierania płynem chłodzacym, zwykle płyn ma temperaturę wrzenia 108stC, bo jeśli ciapek łapie wysoką temperaturę a się nie grzeje, to widocznie tak paskudnie przebiega docieranie, chyba nie ma sensu nic rozbierać zalać płyn i polatać z 50mtg w lekkich pracach, jak ma być dobrze to temepratura powinna po tym czasie unormować się, jeśli będzie gożej to wiadomo że coś jest nie tak, a może jakiś płyn do oleju czy dodatek na docieranie silnika? np. sdf stosuje jakieś takie płyny, może jest cos w tym stylu na rynku?

#86 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 czerwiec 2009 - 11:31

Termostat w Ursusie C360 Płyn nie ma temperatury wrzenia 108°C sam z siebie, tylko odpowiedni korek powoduje zwiększenie ciśnienia, a tym samym podniesienie punktu wrzenia do 108°C. Woda w takim układzie też wrze w tej temperaturze. Masz całkowitą rację, że jeżeli woda się nie gotuje to temperatura jest dobra. I jest mało istotne co w tym czasie pokazuje wskaźnik. One mają dużą tolerancję (nawet 10°C), więc nie należy im bezgranicznie ufać.

#87 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 11:34

Termostat w Ursusie C360 Jeżeli objaw o którym pisze kolega wystapił po remoncie silnika to śmiem twierdzić że następuje przedmuch z komór sapalania do układu chłodzenia , co skutkuje wysoką temperaturą w układzie . Pokusiłbym się jeszcze o wyrzucenie termostatu i zaślepienie obudowy tak aby woda wędrowala tylko na dużym obiegu ............. no chyba że kolega źle termostat zamontował ........ i nie następuje pełne otwarcie.

#88 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 11:54

Termostat w Ursusie C360 kolego @malorolny kolega pisał wcześniej że bez termostatu jeszcze gorzej więc tu musi zmierzyć temperaturę najlepiej innym wskaźnikiem termometr i wtedy szukać przyczyny już chyba tylko w głowicy (zakładając że sprawdził termostat że dobrze się otwiera) lub po prostu tak jak koledzy piszą jeśli na do tarciu to może c330 mieć podwyższoną temperaturę. Ile kolego @wilek161 zrobiłeś mtg od czas u remontu?

#89 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 12:01

Termostat w Ursusie C360 No tak , jak nie zaślepi sie obudowy to bez termostatu jest jeszcze gorzej ............. to że ciagnik jest na dotarciu nie ma nic do rzeczy ......... temperatura moze by c lekko podniesiona no ale nie o tyle .......... teraz jest wszystko tak spasowane że praktycznie nie wymaga docierania ....... niestety to nie tamte czasy ...........

#90 Share wilek161

wilek161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 09:03

Termostat w Ursusie C360 80 mtg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 08:27

Termostat w Ursusie C360 ja miałem wyżucony termostat z c 330
i nie miałem żadnych tulejek i zaślepek
i temperatury nie łapał kto wie jakiej
nic sie nie gotowało nie wrzało
układ mam szczelny
bo jak zaleje wiosna to do zimy bez dolewki chodzi
i jakoś nie chce mi sie wierzyć że jak wyżucisz termostat to nagle bedzie tylko duży obieg a w silniku bedzie woda kisła i sie grzła bóg wie do jakiej temperatury
durnota nie prawda
jak układ nie jest zakamieniony to sama temperatura wody wymusza rotacje jak w CO

Opus meum est

#92 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 21:13

Termostat w Ursusie C360 Prawie masz rację ............... :D tylko w co jest grawitacja a tu nie :) ma na nią miejsca :)

#93 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 22:14

Termostat w Ursusie C360 Prawie???
ładnie
ale w co niema pompy jak w ciągniku i tak jest obieg
chociaż ja mam pompe w co
i jest o niebo lepiej

Opus meum est

#94 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 15:23

Termostat w Ursusie C360 Tak , temperatura wody wymusza obieg , tylko zapomniałeś powiedzieć że aby to nastapiło musi być różnica poziomów ........ tzn odbiornik ciepła wyżej niż dawca ..........

#95 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 00:01

Termostat w Ursusie C360 ale pompa wymusi obieg czy tak czy tak
a skutkiem braku termostatu jest raczej niedogrzanie zimą
jak przegrzanie latem

Opus meum est

#96 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 23:47

Termostat w Ursusie C360 Tak, pompa wymusi obieg , tylko nie zawsze ten własciwy i porządany......... co do skutkow to się zgodzę ...........

#97 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:47

Termostat w Ursusie C360 Może mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica w obiegu cieczy przy braku termostatu a jaka przy otwartym termostacie?

#98 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2010 - 20:53

Termostat w Ursusie C360 Jak nie masz termostatu to obieg cieczy trwa cały czas, a jak masz termostat to on powoduje że silnik utrzymuje cały czas jedną temperaturę tzn. 80-90 stopni.
Deutz is Power!

#99 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 luty 2010 - 21:05

Termostat w Ursusie C360 zgadzam się ale nie chodzi mi o temperaturę tylko o różnicę w obiegu cieczy przy braku termostatu a jaka przy otwartym termostacie?

co niektórzy piszą ze im układ świruje jak brak jest termostatu wiec dlatego pytam o różnicę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2010 - 21:08

Termostat w Ursusie C360 No jak masz termostat to mniej wody się przelewa a jak nie go nie ma to przepływa większa ilość cieczy.
Deutz is Power!