Skocz do zawartości

Zdjęcie

Termostat w Ursusie C360

307 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:44

Termostat w Ursusie C360

Właściwa temperatura silnika to 95°C. W praktyce prawidłową wartością jest 90-100°C. Najlepiej zmierzyć temperaturę podczas pracy w miarę dokładnym termometrem, bo wskaźnik podaje jedynie wartości orientacyjne. Każdy wskaźnik pokazuje inaczej, więc nie ma większego sensu patrzeć na wskazania w innym ciągniku, bo przy tej samej temperaturze obu silników mogą być różne wskazania. I odwrotnie, przy tych samych wskazaniach dwa różne silniki mogą mieć różne temperatury. Tolerancja w tych wskaźnikach z reguły wynosi 5-10°C.

Znalazłem mój stary ale sprawny termometr rteciowy od pieca CO który pozostał po wymianie pieca i nim sprawdze temperature w czasie pracy silnika :D wykręce tą małą nakrętke i wyjme czujke z kabelkiem i wsune tam w ten otwór końcówke termometru i zobacze co wskaże i wtedy wyjaśni się wszystko i bedzie wiadomo jaką temp ma naprawde płyn :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Termostat w Ursusie C360 Dzisiaj, 04:33
  •  

#62 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 27 kwiecień 2009 - 13:52

Termostat w Ursusie C360 Sorki ze tak nie w temacie ale jaki najlepszy jest dwuwskaznik do C-330?? Jakiej firmy??

#63 Share wilek161

wilek161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 14:29

Termostat w Ursusie C360 Witam ja mam ursusa c330 i mam taki kłopot że mi się grzeje z termostatem (wskazówka dochodzi do czerwonego pola) a bez termostatu jeszcze gorzej bo wchodzi na czerwone pole nawet przy lekkich pracach. W czym może tkwić problem??

#64 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 15:26

Termostat w Ursusie C360 chłodnica czysta pompa sprawna płyn w układzie jest?

#65 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 15:43

Termostat w Ursusie C360 po pierwsze czy chłodnica nie jest za kamieniona, po 2 głowica może też już ma dużo kamienia w sobie. A co do termostatu spróbuj w nim odpowietrznik rozwiercić np. wiertłem 4 lub 5mm u mnie tak było że po remoncie na dotarciu układ się zapowietrzał po okręceniu korka i ponownym zakręceniu go termostat już działał ok ale po ponownym odpaleniu zimnego ciągnika było to samo więc odpowietrznik trochę powiększyłem termostat działa prawidłowo a tak nawet na postoju potrafił się gotować. a czy bez termostatu wkładałes kolego tulejki dystansowe by obieg wody był prawidłowy jeśli tak i nadal Ci się gotuje to na 99% chłodnica do wymiany.

#66 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 19:07

Termostat w Ursusie C360 A ja miałem odwrotnie. silnik mi sie niedogrzewł temperatura była przy ciezkich pracach 70 stopni. wiec wyjołem tuleje i wstawiłem termostat, ale jeszcze nie wiem jak bedzie, to pierwsza sprawa . a druga to- mam taki przypadek ze w 330 nie mam termostatu ani tulejki i temperatura jest ok

#67 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 08:23

Termostat w Ursusie C360 ja też wcześniej nie miałem termostatu bo zimą układ mi zamarzał no i też ciągnik nieraz miał za niską temperaturę bo dodatkowo mam 4 śmigła wentylatora a nie 2 jak to jest w c330. Po remoncie założyłem termostat no a na zimę płyn i tak już pozostało i póki co jest wszystko jak najbardziej ok.

#68 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 08:31

Termostat w Ursusie C360 tez mam 4 smigła i płynem zalanym. tzn pół na pół z wodą

#69 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 08:45

Termostat w Ursusie C360 czemu kolego pół na pół bo pojąć nie mogę ? Ja wszystkie prace od jakiegoś czasu robię na płynie i nie zauważyłem by coś się działo.

#70 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 10:25

Termostat w Ursusie C360 pól na pól czyli ok 4 litry plynu i reszta wody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 11:43

Termostat w Ursusie C360 kolego wiem co to znaczy pół na pół ale dlaczego w ten sposób zalałeś czemu nie samą wodą lub nie samym płynem jakieś sensowne uzasadnienie tego oprócz kosztów?

#72 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 12:34

Termostat w Ursusie C360 Kolega może ma koncentrat wymieszany z wodą i dlatego są takie proporcje z wodą.

#73 Share wilek161

wilek161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:34

Termostat w Ursusie C360 Kupiłem nową chłodnicę, nowy termostat i dalej to samo, grzeje się, wskazówka dochodzi do czerwonego pola i ani drgnie dalej. Możliwe, że to może być wina tylko zegara?

#74 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:44

Termostat w Ursusie C360 wykręć czujnik z bloku i cały zegar i sprawdź np. w domu. Wystarczy, że włożysz do wrzącej wody na chwilę i sprawdzisz w którym miejscu znajduje się wskazówka. Może być po prostu naciągnięty wskaźnik i 90 st. będzie pokazywał na czerwonym polu.

#75 Share wilek161

wilek161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 21:37

Termostat w Ursusie C360 tak zrobiłem i wskazówka na wrzątku doszła do połowy czerwonego pola. Do ilu prawidłowo powinna dojść?

#76 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 21:43

Termostat w Ursusie C360 najlepiej byś miał jakiś termomet i sprawdził temperaturę wody a jak będzie zegar pokazywał no i druga kwestia czy jeżeli pokazywał Ci w ciągniku że gotuje Ci się woda to faktycznie tak było tzn po odkręceniu korka od chłodnicy było widać? Czy gotuje Ci się ciągnik nawet na postoju jeśli tak to obstawiam zapowietrzanie się układu i powiększyłbym dziurę odpowietrznika w termostacie.

#77 Share wilek161

wilek161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 16:08

Termostat w Ursusie C360 Zegar na 100% działa założyłem jeszcze nową pompę wody (wcześniej nową chłodnicę i termostat) i dalej to samo. Dodam że silnik jest po generalnym remoncie i po nim zaczął mi się grzać. Pomóżcie co to może być?

#78 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 16:12

Termostat w Ursusie C360 Czy stosujeciew tych ciągnikach korki do chłodnic takie jak powinny być, czy tylko dla ozdoby aby nie wpadło coś do chłodnicy, tzn czy macie szczelne korki tak żeby trzymały ciśnienie w układzie? ja od lat mam korek bez uszczelki i nie mam problemuz tym ze przewód pęknie czy chłodnica cieknie, czy coś trace przez to że nie mam ciśnienia w układzie chlodzenia, poza tym że teoretycznie niby ciągnik nie zagotuje sie do 120stC? chociaż to chyba nie ma znaczenia bo jak się zaczyna grzać to się grzeje i tak :D

#79 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 17:37

Termostat w Ursusie C360 kolego @wilek161 czy na wolnych obrotach tez Ci się gotuje na postoju bo na to nie odpisałeś
ja po remoncie w swojej c330 tez tak miałem ze ciągnik był na dotarciu wszystko z chłodzeniem wcześniej ok a tu lipa bo podczas docierania patrze na zegar a tam na czerwonym polu (a zakładałem nowy podczas remontu)
po odkręceniu korka i zakręceniu go spowrotem po chwili temperatura była już ok aż do ponownego schłodzenia silnika też tak masz zauważyłeś coś takiego jak nie to spróbuj?
przyczyną był u mnie termostat a dokładnie jego odpowietrznik
i tak jak już pisałem na af rozwierciłem go i jest ok a termostat działa mi poprawnie otwiera się i zamyka
spróbuj powiększyć odpowietrznik i sprawdź sam termostat czy dobrze pracuje?
no albo masz głowice zakamienioną no bo w wężach chyba nic Ci nie pozostało nic więcej nie przychodzi mi na myśl skoro resztę nowe zakładałeś? sprawdź też czy gdy zaczyna temperatura wzrastać i dodasz gazu czy ściska Ci któryś z węży?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 22:08