Skocz do zawartości

Zdjęcie

Termostat w Ursusie C360

307 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2009 - 14:26

Termostat w Ursusie C360 Jeśli nie ma termostatu, ustawiony jest duży obieg i ciągle się grzeje to wstawienie termostatu nic nie da, ewentualnie pogorszy sprawę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Termostat w Ursusie C360 Dzisiaj, 19:37
  •  

#22 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 marzec 2009 - 14:47

Termostat w Ursusie C360 W c-330 gdzie jest ten termostat??

#23 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 15:07

Termostat w Ursusie C360 Napisane jest "szukajcie a znajdziecie" :)
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

#24 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 marzec 2009 - 15:17

Termostat w Ursusie C360 Jak wymieniałem chłodnice to go ie widziałem chyba ze sie nie przygladałem :)
To gdzie on jest??

#25 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 21 marzec 2009 - 19:38

Termostat w Ursusie C360 W takiej obudowie przykręconej to głowicy i do tej obudowy dochodzą węże z chłodnicy.

#26 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 21:27

Termostat w Ursusie C360 na pewno to nie jest termostatem na pewno jest coś przytkane.

#27 Share butix94

butix94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 11:01

Termostat w Ursusie C360 ej u mnie ursus c-360 byl po kapitalce teraz ma okolo 75 mth a niedawno ojciec przejechal 10 km z 500kg kartofli, woda sie zagotowala. w domu rozkrecilismy termostat- byl on zapieczony wiec do wrzatku zostal wrzucony i juz dziala, ale ojciec mowi ze zarkecimy bez termostatu. zloylismy wszytko 9ale bez termostatu) i pogonilo wode przez korek i odplyw. niewiecie co to moze byc? teraz chodzi z termostatem i jest ok ;]

#28 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 23 kwiecień 2009 - 19:05

Termostat w Ursusie C360 ja u siebie przy pierwszym remoncie wywaliłem ten termostat B) , teraz nie ma tam nic ani rurki ani termostatu sama tylko ta obudowa została i wogóle nie ma jakichkolwiek problemów. W cięzkiej pracy strzałka stoi miedzy białym a zielonym polem na wskaźniku i wyrzej nie startuje. Dodam tylko iż mam 4 skrzydełka na wiatraku B)

#29 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 23 kwiecień 2009 - 21:41

Termostat w Ursusie C360

ej u mnie ursus c-360 byl po kapitalce teraz ma okolo 75 mth a niedawno ojciec przejechal 10 km z 500kg kartofli, woda sie zagotowala. w domu rozkrecilismy termostat- byl on zapieczony wiec do wrzatku zostal wrzucony i juz dziala, ale ojciec mowi ze zarkecimy bez termostatu. zloylismy wszytko 9ale bez termostatu) i pogonilo wode przez korek i odplyw. niewiecie co to moze byc? teraz chodzi z termostatem i jest ok ;]

u mnie w 330 jest podobnie ale nie tak mocno może miałeś za dużo płynu/wody w ukladzie
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#30 Share butix94

butix94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 18:40

Termostat w Ursusie C360 no tak po sam kork B) ale jeszcze co ciekawe ;p naa takim starym korku rob co chcesz a nie zagotujesz a na nowym pojezdz troche i juz sie gotuje ;p np dzis sadzilem kartofle i przejechal z kopaczka okolo 750m i juz byylo okolo 90 stopni ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 18:49

Termostat w Ursusie C360 Jak już to jechałeś z sadzarką???
chyba najmniej mi sie tak zdaje
i nierealne jest że przez korek sie gotuje woda bo to wina musi być układu a nie korka
jak masz układ dobry to nawet bez korka jakby było równo pojeździsz
a tak wogóle to nie powinno przez korek wywalać chyba że są przedmuchy
i nie leje sie po korek
tylko ze 3-4 cm od korka

Opus meum est

#32 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

GG-3578015

Napisany 24 kwiecień 2009 - 19:17

Termostat w Ursusie C360 jak gotuje sie w korku to masz wadliwą chłodnice w której woda nie ma obiegu i wiadomo jak gotuje sie to zwiększa objętość i wywala korkiem jak masz do pełna. Tak jak kolega wczesniej napisał 3-4 cm musi tam być od góry luzu żeby woda po nagrzaniu mogła zwiększyć objetość

#33 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 24 kwiecień 2009 - 19:48

Termostat w Ursusie C360

ja u siebie przy pierwszym remoncie wywaliłem ten termostat B) , teraz nie ma tam nic ani rurki ani termostatu sama tylko ta obudowa została i wogóle nie ma jakichkolwiek problemów. W cięzkiej pracy strzałka stoi miedzy białym a zielonym polem na wskaźniku i wyrzej nie startuje. Dodam tylko iż mam 4 skrzydełka na wiatraku B)

I masz kolego niedogrzany silnik. Jak chcesz robić remonty 3 razy częściej niż normalnie to możesz jeździć bez termostatu. W przeciwnym razie go załóż zwłaszcza, że masz silnik po remoncie. Szkoda po prostu zmarnować tyle pracy i kasy.

#34 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:08

Termostat w Ursusie C360 Próbowałem jeździć bez termostatu i na zegarze było tylko 65 - 70. A jak mi w kultywatorze wydmuchało uszczelkę, to go szybko kupiłem - koszt śmieszny w porównaniu do remontu silnika i jest już dwa lata spokój.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#35 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

GG-3578015

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:20

Termostat w Ursusie C360

I masz kolego niedogrzany silnik. Jak chcesz robić remonty 3 razy częściej niż normalnie to możesz jeździć bez termostatu. W przeciwnym razie go załóż zwłaszcza, że masz silnik po remoncie. Szkoda po prostu zmarnować tyle pracy i kasy.

no nie wiem czy wiesz co mówisz kolego.... Mam ciągniki jeden z 82 a drugi z 86 roku i w tym pierwszym robiłem niedawno remont a w tym drugim jeszcze wogóle i w nim prawie od nowości nie ma termostatu a w tym drugim wywaliłem przy remoncie, więc nie udowodnisz mi że brak termostatu na coś tam ujemnie wpływa w silniku, bo jak w jednym był a w drugim nie to nie było róznicy ani w pracy ani w temperaturze płynu... A dodam jeszcze żeby był niedogrzany to trzeba wstawić tam kawałek rurki żeby był dobry obieg i mieć wiry między tulejami, a jak tam nic nie masz wstawionego to na jedno wychodzi czy jest termostat czy nie bo jest mały obieg w głowicy i tulejach a duży w obudowie termostatu bo tam woda zawraca...

#36 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:31

Termostat w Ursusie C360 kolego brak wiedzy z twojej strony,musisz poczytać troszke o silnikach, powiedz mi w takim razie po co jest potrzebne jest utrzymanie temperatury w silniku?

#37 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:38

Termostat w Ursusie C360 Może Cię przekona ekonomia zimny silnik zużywa więcej paliwa po drugie niedopala ropy a ta zmywa film olejowy z gładzi cylindrów i masz szybsze zużycie silnika jak w banku Po to montuje się termostaty żeby wydłużyć trwałość silników , które są najbardziej ekonomiczne przy 95st. C

#38 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:46

Termostat w Ursusie C360 bo przy tej tem jego sprawność rośnie,a pozatym jest różna rozszerzalność materjałow z których są wykonane pierścienie tłoki i tuleje, przy nie dogrzanym silniku rośnie tarcie, a więc zużycie części.

#39 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

GG-3578015

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:47

Termostat w Ursusie C360 koledzy ja się z wami zgadzam w 100% ale jak napisałem ze w jednym miałem a w drugim nie i nie było róznicy w zuzyciu paliwa ani w temperaturze wody i remont dopiero 3 lata temu od 82 roku robiłem i ma 8456mth itp... toż jeżdze jednym i drugim i wiem co mówie, temu nie mam go u siebie. I nie bende się z wami na ten temat sprzeczał B) nic sie u mnie nie dzieje to go nie zakładam B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:55

Termostat w Ursusie C360 a z termostatem byś zrobil 10000mtg B)