Skocz do zawartości

Zdjęcie

Termostat w Ursusie C360

307 odpowiedzi na ten temat

#261 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 18:21

Termostat w Ursusie C360

Nie wiem ile wytrzyma termostat woskowy ale na pewno jest trwalszy od alkoholowego. W samochodach wytrzymują setki tysięcy kilometrów. 

Zbyt duża dawka paliwa ma wpływ na temp. spalania i silnik może się grzać. Ogólnie silnik diesla ma tym niższą temp. spalania im ma więcej powietrza w stosunku do paliwa.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Termostat w Ursusie C360 Dzisiaj, 21:59
  •  

#262 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 07:31

Termostat w Ursusie C360

Witam Zrobiłem remont kapitalny  silnika C 360 :) wcześniej nie miał termostatu był zalany wodą ,teraz  zalałem go płynem i założyłem Termostat zrobiłem 11 mth , Ale tata Mówi że 30 lat przejezdził bez termostatu i było dobrze i chce wywalić ten termostat bo że silnik jest strasznie garący 

Temperatura na wskazniku - szczałka pokazuje kreske gdzie  zaczyna się zielone pole (jaka to jest temp? ). A zaczynające się pole czerwone to jaka temperatura ?

Dodam że nie wiem jaka była temperatura gdy nie było termostatu bo czujnik był zapsuty :)

#263 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 08:05

Termostat w Ursusie C360

zielone pole to 75 -95 stopni a czerwone 95 i powyżej.Termostat w silniku to podstawa rozgrzewania silnika i chłodzenia.Jak by nie był potrzebny to by fabryka nie zakładała.Robiąc remonty silników od 20 lat zakładam do każdego silnika.Termostat odpowiada za wymianę czynnika chłodzącego i mieszanie go w silniku.

#264 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 09:09

Termostat w Ursusie C360

Sąsiad to stwierdził empirycznie.. co prawda w U 1014 ale to nie istotne. 10t na przyczepie ciągnął do młyna. Jednego dnia termostat uszkodzony, otwarty cały czas, silnik niedogrzany. Po drodze górka i musiał redukować. termostat wymienił. kolejna trasa do młyna z tak samo załadowaną przyczepą i bez redukcji wyszarpał w tym samym miejscu pod górkę. także skończcie już pisać te smuty na temat termostatu. Ma być sprawny i tyle w temacie. Po coś go fabryka tam dała a jak ktoś nie kapuje skąd się wzięła dodatkowa moc to niech się wróci do podstawówki na lekcje fizyki

Edytowany przez lukbold, 26 kwiecień 2015 - 09:10.

#265 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 11:15

Termostat w Ursusie C360

Dzięki za odpowiedz :D A i jeszcze jedno, odpalam go i nigdzie nie jerzdrze tylko stoi i pyrka i po jakimś czasie: Temperatura na wskazniku - szczałka pokazuje kreske gdzie  zaczyna się zielone pole czy to dobrze czy za dużo ? jak pojechałem bronować łąki to niewiele podniosła się do góry. A na ile się otwiera ten termostat ?

#266 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 11:28

Termostat w Ursusie C360

http://pl.wikipedia....lnik_spalinowy) radze poczytać a nie pytać o jakieś śmieszne kreski na wskaźniku. jest zielone, jest dobrze i tyle w temacie

#267 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 11:45

Termostat w Ursusie C360

Wskaźniki przy tych ciągnikach są mało precyzyjne,wystarczy że rurka jest gdzieś mocniej zagięta i już jest błąd.

Normalnie przy wskaźnikach czerwone pole zaczyna się od 110o gdzie z góry przyjmuje się że w układzie chłodzenia jest płyn który ma temp.wrzenia przy 120o.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#268 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 26 kwiecień 2015 - 17:44

Termostat w Ursusie C360

A wystarczyłoby zajrzeć do instrukcji obsługi, bo producent chyba wie najlepiej jak wyskalował wskaźnik ;) Zielone pole zaczyna się od 80 stopni a czerwone zaczna od 95 stopni. A wszystkie spostrzerzenia że ''silnik ciepły to źle'' zadawane przez niektóre osoby świadczy tylko o nich..  Każdy silnik posiada termostat, nawet głupi maluch go ma więc po coś on jest i nie jest to wymysł jednego czy dwóch konstruktorów..

KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#269 Share ursusc355330

ursusc355330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 15:22

Termostat w Ursusie C360

założyłem termostat do c-360 ale zapychał się otwór w termostacie to przewierciłem wiertłem 3mm czy teraz silnik będzie się dogrzewał ?

#270 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 15:47

Termostat w Ursusie C360

W głowie mogłeś sobie otwór wywiercić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share ursusc355330

ursusc355330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 16:00

Termostat w Ursusie C360

asharot nie obrażaj ludzi a ja widzałem że w orginalnym termostacie był otwór wywiercony tylko się pytam czy silnik będzie dogrzany do 85 stopni

#272 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 19:20

Termostat w Ursusie C360

Dobrze zrobił.Prawie każdy termostat ma otwór.

#273 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 20:28

Termostat w Ursusie C360

Właśnie PRAWIE każdy. Na twoim miejscu zastanowił bym się dla czego się zatyka? Teraz otworek w termostacie a za dwa miesiące chłodnica. A to znów produkuje następne głupie pytania "dla czego się grzeje". I tak w kółko.

KPK Kumurun Team

#274 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 20:34

Termostat w Ursusie C360

Każdy dobry zaznaczam dobry jakościowo termostat ma ten otworek. Jeśli go nie ma to jak to bywa chodzi o koszta. Nie ma go bo taniej zrobić bez takowego otworka. Jest on po to aby powietrze znajdujące się w układzie zostało odprowadzone. Więc dobrze zrobił.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#275 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 14:20

Termostat w Ursusie C360

To tylko kwestia konstrukcji układu chłodzenia a nie kosztów. 

KPK Kumurun Team

#276 Share waldi1986

waldi1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 19:20

Termostat w Ursusie C360

Witam ja jeszcze w temacie.

Wiadomo ze znakomita wiekszosc C-360 (tak mi sie zdaje) jeżdzi na wodzie i nie zaleznie czy jest to lato czy jest to zima.

I tutaj się zatrzymajmy na moment.

Załóżmy ze jedziemy zima w las, zalewamy układ ciepłą woda i ogień na tłoki. Po dojeżdzie gasimy silnik tniemy drzewo, ładujemy i chcemy jechac. I teraz: pamiętam jak mój tato wspominał czasy pracy w nadleśnictwie bywały przypadki ze jak był założony termostat to w zimie lubiło rozsadzić chłodnice dołem z uwagi właśnie na termostat który nie dopuszczał ciepłego w cały obieg! I nie koniecznie mówi trzeba było gasic silnik, jak mróz był solidny to w czasie jazdy potrafił złapać chłodnice.

Także rzucam temat do dyskusji ale wnioski nasuwaja sie takie:

-jak termostat to pasuje zalac płynem żeby mieć spokój (ale płyn ubywa szybko odparowywuje z doświadcznia zaobserwowałem)

-rozwiercony termostat ryzykujemy szybsze zuzycie silnika ale zero problemów z zamarzaniem i przegrzaniem i spokojnie woda czyli tanio

-jak termostat i woda to lepiej na zime wkładać rozwiercony termostat (kupa zabawy)

To tak w ramach przestrogi zeby ktos sobie nie zalał wodą sprawnego termostatu w zimie.

#277 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 19:36

Termostat w Ursusie C360

Jeżdżę na płynie od kilku lat i jakoś nie zauważyłem żeby płyn odparowywał,przez rok dolewam może z 0,5 litra.

Z tym że układ chłodzenia mam solidnie i czysto zrobiony bez druciarstwa i papraństwa

Termostat założyłem z 5-lat temu i działa bezawaryjnie,oczywiście fabryczny ze sklepu bez wiercenia jakiś dziur.

Wentylator mam 7-łopatkowy.

#278 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 20:57

Termostat w Ursusie C360

śmiechu warte.... 14 stron tematu o termostacie w c360 ;D ludzie na siłę widać problemów szukają

#279 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 czerwiec 2015 - 07:18

Termostat w Ursusie C360

Witam ja jeszcze w temacie.

Wiadomo ze znakomita wiekszosc C-360 (tak mi sie zdaje) jeżdzi na wodzie i nie zaleznie czy jest to lato czy jest to zima.

I tutaj się zatrzymajmy na moment.

Załóżmy ze jedziemy zima w las, zalewamy układ ciepłą woda i ogień na tłoki. Po dojeżdzie gasimy silnik tniemy drzewo, ładujemy i chcemy jechac. I teraz: pamiętam jak mój tato wspominał czasy pracy w nadleśnictwie bywały przypadki ze jak był założony termostat to w zimie lubiło rozsadzić chłodnice dołem z uwagi właśnie na termostat który nie dopuszczał ciepłego w cały obieg! I nie koniecznie mówi trzeba było gasic silnik, jak mróz był solidny to w czasie jazdy potrafił złapać chłodnice.

Także rzucam temat do dyskusji ale wnioski nasuwaja sie takie:

-jak termostat to pasuje zalac płynem żeby mieć spokój (ale płyn ubywa szybko odparowywuje z doświadcznia zaobserwowałem)

-rozwiercony termostat ryzykujemy szybsze zuzycie silnika ale zero problemów z zamarzaniem i przegrzaniem i spokojnie woda czyli tanio

-jak termostat i woda to lepiej na zime wkładać rozwiercony termostat (kupa zabawy)

To tak w ramach przestrogi zeby ktos sobie nie zalał wodą sprawnego termostatu w zimie.

Tu nie ma nad czym dyskutować. Tak jak pisze kolega @asharot płynu nie ubywa tak szybko, jak Tobie ubywa to znaczy, że masz niesprawny silnik. Jeżdżenie na wodzie wcale nie jest tańsze, bo trzeba wliczyć zwiększoną korozję silnika i późniejszą jego naprawę (ilu ludzi pisze, że jeździli na wodzie xx lat, a teraz mają takie wżery w bloku, że nie mogą uszczelnić tulei, więc gdzie tu oszczędność?), następuje szybsze zużycie uszczelnień pompy wody a więc szybsza jej wymiana. A jak ktoś próbuje sam siebie oszukać, że na wodzie jest taniej to zalewa wodą. Aha, tak dla Twojej informacji, to płyn niezamarzający wymyślono nie po to żeby wyciągać Ci pieniądze z kieszeni, tylko po to żeby nie zamarzł zimą. A jak nadal będziesz próbował uskuteczniać swoje druciarskie metody to Twoja sprawa, tylko nie udzielaj takich porad innym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share waldi1986

waldi1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 09:34

Termostat w Ursusie C360

Dzieki za info. Widocznie faktycznie cos jest nie tak z moim ukladem chlodzenia bo ja to wody z litr co tydzien leje

A i nie szukam problemow tylko mowie jak moze sie stac jak ktos wode wleje w sprawny termostat zima!

Dzieki za info o niezamarzalnosci plynu, no rzeciez pojecia niemialem, czlowiek uczy sie jednak cale zycie :P!