Skocz do zawartości

Zdjęcie

Termostat w Ursusie C360

307 odpowiedzi na ten temat

#241 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 luty 2014 - 07:49

Termostat w Ursusie C360 To że wskaźnik jest w bloku to tym bardziej powinien pokazywać dużą temperaturę , co ciekawe zimą jak zasłonie chłodnicę - to temperatura rośnie dość szybko , więc obieg przez chłodnicę jest nie taki mały jak ci się wydaje ,
Traktor chodzi bez termostatu ze 20 lat i nic złego się nie dzieje .
Co do mojego wieku , to jest podany na profilu , 93 to nie rocznik , niedługo skończę 41 lat i trochę już traktorami robiłem :)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Termostat w Ursusie C360 Dzisiaj, 01:17
  •  

#242 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 12 luty 2014 - 23:06

Termostat w Ursusie C360 Zgadza się.Jak będzie zawalona chodnica kamieniem to może chodzić bez termostatu i bez tulejki zamykającej przepływ w obudowie termostatu ale jak masz drożną chłodnice to będzie się gotowała.Właśnie mam rozebraną 30 bez termostatu która wiecznie się grzała to tak oblazły tuleje kamieniem kotłowym że ściągaczem z pręta dwudziestki to musiałem założyć na klucz rurę bo nie mogłem jej wyrwać z bloku i na drugiej tulei zapiekło pierścienie.

Edytowany przez balcerek1, 12 luty 2014 - 23:08.

#243 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 luty 2014 - 08:30

Termostat w Ursusie C360 Potwierdzam, słowa kolegi @mariusz93. Bez termostatu obieg przez chłodnicę jest normalny, nic się nie gotuje. Oczywiście zawsze przestrzegam przed eksploatacją ciągnika bez termostatu, bo to szkodzi silnikowi zwłaszcza w niskich temperaturach, jednak z wyjętym termostatem chłodzenie silnika jest prawidłowe. Nawet instrukcja obsługi mówi, że w razie awarii można usunąć termostat i dokończyć pracę. Oczywiście było to w czasach, kiedy części były trudno dostępne, teraz nie ma takiego problemu i termostat należy wymienić od razu.

#244 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 luty 2014 - 11:00

Termostat w Ursusie C360 Z tulejką zamiast termostatu jest 100% obieg cieczy przez chłodnicę co w ciężkich pracach jest niezbędne bez niej ciecz krąży w małym obiegu a w chłodnicy przepływ jest tylko grawitacyjny tzn że zimny płyn opada niżej a gorący z bloku idzie do góry wątpie żeby 330 bez tulejki latem w orce się nie gotowała. Także radzę założyć tulejkę np z blachy cynkowanej (nie z puszki po piwie bo za cienka) i do tego można dołozyć dodatkowe dwa śmigla na wiatraku sam mam tak zrobione

#245 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 13 luty 2014 - 19:08

Termostat w Ursusie C360 Ja zakładam tulejkę z puszki od piwa nawet jak jest termostat a zawalona chłodnica to też dobrze pomaga.Z resztą patrzeć po tej obudowie termostatu to można się zastanowić jak ma się chłodzić silnik skoro wszystkie wyjścia i wejścia są razem.podłączone do jednej obudowy i mimo że pompa pcha wodę w blok i wypycha przez głowicę to i tak jak termostat otworzy się to i tak pompa łapie ciepłą wodę.Stosuję już tulejkę z puszki od dawnych lat przy termostatach bo tulejka termostatu wchodzi bez problemów i pod gumę od termostatu stosuję z cienkiej dętki gumę żeby dociskał się dobrze do obudowy bo bez tego to i tak go tulejka nie dociska i jest przepływ.Każdy mówi że szybko się rozgrzewa silnik i nigdy się nie gotuję.

#246 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 luty 2014 - 19:21

Termostat w Ursusie C360 W c 330 jeżeli niema termostatu to musi być tulejka

#247 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 luty 2014 - 20:48

Termostat w Ursusie C360

Ja zakładam tulejkę z puszki od piwa nawet jak jest termostat a zawalona chłodnica to też dobrze pomaga.Z resztą patrzeć po tej obudowie termostatu to można się zastanowić jak ma się chłodzić silnik skoro wszystkie wyjścia i wejścia są razem.podłączone do jednej obudowy i mimo że pompa pcha wodę w blok i wypycha przez głowicę to i tak jak termostat otworzy się to i tak pompa łapie ciepłą wodę.Stosuję już tulejkę z puszki od dawnych lat przy termostatach bo tulejka termostatu wchodzi bez problemów i pod gumę od termostatu stosuję z cienkiej dętki gumę żeby dociskał się dobrze do obudowy bo bez tego to i tak go tulejka nie dociska i jest przepływ.Każdy mówi że szybko się rozgrzewa silnik i nigdy się nie gotuję.

Dobrze mowisz tylko trochę się mylisz tulejka z puszki jest ok ale tylko z termostatem bo bez niego po prostu puszka się wygina i nie spełnia zadania (u znajomego był taki przypadek) poza tym teoretycznie nie powinno być jednocześnie tulejki i termostatu bo przy zamkniętym termostacie plyn który tłoczy pompa nie ma ujścia. Obejrzyj budowę termostatu przy maksymalnym otwarciu zamyka on pozostałe otwory z obudowy. Ale jednak z tymi nowymi termostatami jest jakiś problem wymieniałem 2 razy w ciągu tygodnia i ciągle płyn się gotował aż założyłem tulejkę z blachy i jest ok. Może mają ustawioną zbyt wysoką temperaturę albo mam jakąś krzywą obudowę i zacina termostat dodam ze nowa pompa wodna i chłodnica

#248 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 07:24

Termostat w Ursusie C360

Mam pytanie co do termostatu z ursusa c 360 3p, czy on przy tych 82 st. ma być już otwarty czy dopiero ma zacząć się otwierać?
A i jeszcze jedno jeśli ktoś wie to w jakim położeniu powinna być wskazówka na tym wskaźniku temp z c 360 3p, przy odpowiedniej temp. silnika.

To ten wskaźnik co ma tylko dwa pola zielone i czerwone.

#249 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 13:19

Termostat w Ursusie C360 Termostat wydłuża żywotność silnika ale tak sobie myślę że jednak w skrajnych przypadkach może go drastycznie skrócić np. gdy ulegnie awarii i się nie otworzy jeśli nie spostrzeżemy w porę to wiadomo ugotowani i jeszcze w silnikach w nie najlepszej kondycji z jako takim ciśnieniem oleju praca z termostatem to wyższa temperatura oleju,mniejsza lepkość może dochodzić do zrywania filmu olejowego i szybszego zgonu.

#250 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 14:43

Termostat w Ursusie C360

E no to już histeria. Praktycznie każdy pojazd jaki znam posiada termostat czy to samochód, motor, ciężarówka czy traktor.  W śród nich jest może jeden na sto w którym się to urządzenie zepsuło i żaden się nie zatarł. 

Jedyne pojazdy w których magicy wyciągają termostaty to 60-ka albo 30-ka. Nie znam żadnego kierowcy który w innym normalnym silniku by to robił,  mało tego nie znam normalnego kierowcy który wyciągał by termostat z 30-ki lub 60-ki. To chore sposoby starych dziadków albo młodocianych kierowców mechaników którzy nie umieją sobie poradzić z najprostszym silnikiem jaki obecnie spotyka się w ciągnikach a w domu rządzi jeszcze dziadek.

To jedno.

Drugie...  olej nie ma szans z powodu nie działającego układu chłodzenia rozgrzać się tak by przestał spełniać swoje zadanie. Do tego czasy zatrą się tłoki. A im silnik bardziej wyrąbany ma większe szanse przetrwać przegrzanie czy to tuleje czy układ korbowy. 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 15:46

Termostat w Ursusie C360 Ale chyba nie zaprzeczysz że temp. oleju ma wpływ na jego lepkość zwłaszcza oleju z dolnej półki?Miałem na myśli zrywanie filmu na styku wał panewka w przypadku słabego ciśnienia.Nie jestem przeciwnikiem stosowania termostatów nawet w 330 czy 360 aczkolwiek z 10 lat temu w mojej 360 z wyrąbanym silnikiem gdy już po mocnym rozgrzaniu mrugała mi kontrolka oleju na niskich obrotach wywaliłem termostat po czym przestała mnie drażnić i tylko w takim przypadku brak termostatu może na trochę odwlec zgon.

#252 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 16:10

Termostat w Ursusie C360

Zbyt rozgrzany olej na pewno ma wpływ na smarowanie elementów silnika. Tyle że w silniku chłodzonym wodą zanim z powodu jej przegrzania co wiąże się z gejzerem olej będzie tak gorący by z jego winy ucierpiał wał jest niemożliwe. W silnikach chłodzonych powietrzem temperatura oleju jest wyższa niż w chłodzonym płynem i jakoś specjalnie nic się nie dzieje. To już na prawdę musiał by być straszny extrem.

KPK Kumurun Team

#253 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 16:17

Termostat w Ursusie C360

Jak można pracować bez termostatu? Niedogrzany silnik to większe spalanie i mniejsza moc. Same straty trochę tak popracujemy i remont rzeczywiście się oddala bo tracimy przez to kasę.

#254 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 17:09

Termostat w Ursusie C360 Zgadzam się z Tobą w 100 procentach.Jak już pisałem termostat wyjąłem w silniku który już nie trzymał ciśnienia na gorącym oleju w tym i tylko tym przypadku pozostawienie termostatu raczej nie wydłużyło by mu żywota.
A tak z innej beczki .Mam c 360 którą robię około 60mth rocznie czyli niewiele na superolu cc40 zimą stoi wymiana co wiosnę .Myślę nad zmianą na turdus zmiana co 2 lata.Co by było zdrowsze dla silnika?Wiem że powinno się przynajmniej raz w roku ale ten niski przebieg .

Edytowany przez Piotr778, 31 grudzień 2014 - 17:16.

#255 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 17:31

Termostat w Ursusie C360

Mam pytanie co do termostatu z ursusa c 360 3p, czy on przy tych 82 st. ma być już otwarty czy dopiero ma zacząć się otwierać?
A i jeszcze jedno jeśli ktoś wie to w jakim położeniu powinna być wskazówka na tym wskaźniku temp z c 360 3p, przy odpowiedniej temp. silnika.

To ten wskaźnik co ma tylko dwa pola zielone i czerwone.

82º to temperatura, w której zaczyna się otwierać.

Wstaw zdjęcie tego wskaźnika bo nie kojarzę jaki to z "dwoma polami zielonymi". W normalnym od 3P i MF ma stać na środku wskaźnika.

Prawidłowa temperatura jest dość blisko czerwonego pola bo jest cienka granica między właściwą, a za dużą. 90º a 100º to tylko 10º.

#256 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:15

Termostat w Ursusie C360

to ja wam powiem cos z wlasnego doswiadczenia. w ciagu roku wyminilem 4 termostaty na 150mtg kazdy po 20 mtg nie otwieral sie i gotowało płyn co wy na to?

#257 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:20

Termostat w Ursusie C360

Zmień producenta termostatu albo sklep w którym kupujesz. Tak się sypały stare alkocholowe. Nowego typu woskowe są trwałe. Kupa tego jeździ w moich okolicach, maja ale o zepsutym jeszcze nie słyszałem.

KPK Kumurun Team

#258 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:26

Termostat w Ursusie C360

popytam sie w sklepie czy sa woskowe a czym one sie roznia?

#259 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:36

Termostat w Ursusie C360

Już ci mówię.

To alkocholowy bubel. Gdy pęknie miech przestaje się otwierać. A dzieje się to w każdym i to dość szybko.

http://allegro.pl/te...4905096687.html

A to woskowy. Nawet jeśli nawali co dzieje się rzadko to przeważnie się nie zamyka. Czyli nawet na zepsutym masz chłodzenie.

http://allegro.pl/te...4924025351.html

Pasuje zamiennie ze starym typem w tą samą obudowę termostatu.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share ursusc355330

ursusc355330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 17:29

Termostat w Ursusie C360

Ile powinien wytrzymać nowy termostat woskowy mera  bo go właśnie założyłem w ursus c-360 ? Czy mała lub duża dawka paliwa może spowodawać że ciągnik będzie się grzał?