Skocz do zawartości

Zdjęcie

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sztrauser

sztrauser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 17:25

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem Witam mam taki problem nie dawno zauważyłem że z odmy w ciężkiej pracy leci taki dymek ale to raczej normalne, ale wczoraj zrobiłem moim MTZ 90 km można powiedzieć że prawie na maxa obrotach ale leciał na pusto bo jechałem po przyczepę i po powrocie zauważyłem że z odmy dmucha również olej bo obryzgał mi silnik po tej podróży wydmuchnął około 2 litry oleju, co sie stało i jak to naprawić???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem Dzisiaj, 08:33
  •  

#2 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 08 kwiecień 2011 - 17:49

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem Prawdopodobniez poszly pierscienie lub pompa paliwowa poszla i daje rope do silnika aon ja wywala z olejem tylko ze ropa jest lzejsza i moze byc tak ze jak zassie ja to i olej wypcha

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 18:17

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem Gdyby leciała ropa do silnika to oleju by przybyło a nie ubyło i to dwa litry, poza tym olej miesza się z ropą a nie osiada na dnie tym bardziej przy pracującym silniku. Kompresja ucieka ci pod tłoki i to wygląda na to że dużo. Możliwe że przytarły lub pękły pierścienie. Jeśli masz możliwość to sprawdz kompresję na cylindrach.
KPK Kumurun Team

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 08 kwiecień 2011 - 18:33

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem Na bank pierścienie obstawiam
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share sztrauser

sztrauser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:36

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem pompa na pewno nie bo jest po regeneracji + nowe wtryski. Możliwe że to te pierścienie bo jak było zimno to długo kręcił żeby odpalić jak było nawet koło +5 a sa nowe aku i rozrusznik szybko obrotowy, ale jak pierscienie to czemu nie kopci i jak dotąd to oleju nie ubywało. Zastanawiam sie czy głowica może mieć duży wpływ na to co sie stało może sa nadpalone gniazda?? Ciśnienie oleju w silniku trzyma się tak od 4 do 5 no to moim zdaniem ładnie. Czekam na dalsze porady i dziękuje.

#6 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 08 kwiecień 2011 - 21:27

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem przegoniłeś go na pełnych obrotach to może dlatego bo przecież normalnie w pracy to on tak nie dostaje po D
zobaczysz czy w polu będzie tak samo i dopiero zdecydujesz ale też bym pierścienie obstawiał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sztrauser

sztrauser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 06:18

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem No aż tak mocno w kite nie dostawał normalnie tak jak sie jedzie po szosie 45 km w 1,5 godziny , no zobaczę jak bedzie tak dalej robił to dostanie nowe pierścionki i sie zobaczy co z ą głowicą. Silnik prawdopodobnie ma przejechane 1700Mt to czy juz mogły sie zużyć pierścienie??

#8 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 09 kwiecień 2011 - 11:04

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem Mógł nie mógł, zależy jak go eksploatowałeś, zmieniałeś oleje itp, mógł Ci sie popaść też feler jakiś
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#9 Share sztrauser

sztrauser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 12:39

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem No ja o niego dbam wymiany itp wszystko jest robione na czas ale mam go dopiero rok jestem jego II właścicielem i od tego roku ciągle coś w nim dłubie, albo poprzedni właściciel nie dbał albo naprawdę jakiś wadliwy jest,po żniwach siadły mi satelity kupiłem nowe, pompa hydrauliczna -nowa, reduktor siłowy-nowy, siłownik podnośnika- nowy pompa po regeneracji i wtryskiwacze-nowe i parę drobiazgów dobrze że części do MTZ sa mało wiele tanie :)

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:14

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem Mój mtz kręci się na 2600 obrotów, jeżdżę dużo po drogach i nigdy z odmy nie puścił oleju. To coś innego.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sztrauser

sztrauser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:07

w MTZ 82 dma dmucha i pluje olejem No raczej stawiam na pierścienie i mam nadzieje że tylko to, jak rozbiorę to zobaczę jak tam te gniazda w głowicy wyglądają bo to jeszcze mnie nie pokoi.

Dodaj odpowiedź