Polecane posty

Na jakiej podstawie stwierdzasz te fakty? Tyle gospodarstw produkuje w cyklu zamkniętym i jakoś idą do przodu. A skoro produkujemy przy tej cenie poniżej opłacalności to skąd bierzemy na dokładanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

"przy tej cenie" nie wiem co przez to rozumiesz i nie wiem jaka jest u Ciebie cena, ale w mojej okolicy długi czas była cena po 3,50. Więc opłacalności to raczej nie ma.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

z budową to nie ma co się rozpędzać bo ASF powoli wchodzi na tereny zachodnie przy bierności naszego państwa

jak ktoś się znajdzie w czerwonej strefie z nową chlewnią na kredyt to współczuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

Witam, gdzie kupujecie ruszta betonowe, jakie ceny negocjujecie, przy jakiej ilości i długości ruszt? Lepiej długie ruszta i mniej podciągów, czy krótsze i więcej belek? Posiada może ktoś ruszta z Żuromina- jakieś opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Możliwe to żeby chlewnia na 700 sztuk tuczników kosztowała 450 tysięcy złotych? Dodam, że chlewnia na rusztach,ale bez dodatkowych zbiorników na gnojowice. Tylko te kanały gnojowe pod rusztami. Jeśli chodzi o wentylacje to kurtyna. Co o tym sądzicie? Nie wiem czy to cena netto czy brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

a co sasiad postawił i go  liczysz ile wydal sam ruszt 700szt wg normy na jedna szt powyżej 110kg to 1m2 rusztu to już masz 700m2 rusztu po 100zł to jest 70000zł do tego wanny pod rusztami podciagi a sciany dach wentylacja ogrzewanie karmiki czy tubomaty a może zywienie na mokro myśle że dach tez jest drogi i do tego izolacja


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Standardowo koszt zwykłej tuczarni liczy się ok 1000 zł na jednego tucznika, ale idąc po kosztach można taniej, jednak w użytkowaniu wyjdzie drożej.

Przykładem są te kurtyny ( pół ściany odpada i koszt mały, wentylacja to samo) na które obecnie szał opada i ludzie widzą że w stanach się sprawdzają ale nie u nas przy -20 tracimy sporo zaczynając od przyrostu a kończąc na zdrowotności stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

1000 zl to juz z warchlakiem dunskim. Konkurencja jest i kazdy chce cos sprzedac i schodza z ceny. 800 zl wychodzi na sztuke znajomy ostatnio komore stawil na 150 sztuk i wyszlo ponizej 800 zl gdzie sciany plytkami wylozone, kokce po 30 sztuk, wygrodzenia i woda to plastik i kwasowka, bez grama ocynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj