Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
132Mateusz    2

głęboka ściółka

dach to prawdopodobnie blacha wełna, folia i podbitka z płyty

ściany w 24 i ocieplenie piątką steropianem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

A wentylacja?

I powiem coś co już nie jeden mówił, i tak wkońcu przejdziesz na ruszta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
132Mateusz    2

no u nas w okolicy na ruszta rolnicy narzekają.

a z wętylacją to nie wim jak jest nie miałem z tym z tyczności, tylko tyle co dowiadywałem się o cenę na starą oborę na 100m^2.

z tego co się oriętuje to w 2014 roku pozwolenia nie będą wymagane tylko zgłoszenie.

a jak jest z kojcami, między jednym a drugim jakiej wysokości najlepiej zastosować przegrody?

jeszcze jedno pytanko zwiazanie z chodowlą kontrktacyjną czy to jest opłacalne czy też nie i jakie są warunki takich umów?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A co w tych rusztach takiego że narzekają? mamy 12 lat i ani złego słowa powiedzieć nie mogę, wygoda jak cholera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
132Mateusz    2

złego słowa użyłem mówiąć narzekają, bo jest tak z jednej strony tak jak mówicie wygoda, ale z drugiej mówią że świnie na rusztach są bardziej podatne na choroby. I sami nie wiedzą co by polecili.

Edytowano przez 132Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Jak jest wszystko odpowiednio zrobione to chorób nie będzie, wiadomo jak jest zima budynek na ruszcie treba nagrzać a nie tak jak niektórzy słomy nawalą i wola boska niech sie dzieje, mielismy i na słomie, mamy na rusztach i przy cyklu otwartym choroby zawsze będą. Szkoda czasu, pieniędzy na zbieranie słomy, przezaucanie obornika z chlewnia na płytę a później na pole, gnojowice ciągniesz prosto z szamba i nic nie trzeba. Zrób głebokie ruszta tak zeby nie ponosic kosztów na przepompownie, zbiorniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja mam ruszta i nic zimą nie grzeje nawet jak jest -20 to w budynku jest + 15 najmniej, ale zwykle w granicach 18 spokojnie da sie utrzymać.

A to ze na rusztach są jakieś choroby przez to to bzdura.

Ruszta to jedyne słuszne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Znaczy sie mi chodzi tylko o grzanie na wstawienie prosiąt kilka dni poki same nie dadza rady temperatury zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

około 30tysięcy, liczac za m2 rusztu 120 zł. Ale policzyc jeszcze trzeba wykopanie kanały, belka, słupki trochę naleci.

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

skad tak wysoka cena na ruszta ? fakt tez nie robilbym zadnej betonowej posadzki tylko ruszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A gdzies o uszy mi sie obiła taka cena, wiadomo zalezy od ilosci zamawianego rusztu, a tak po ile jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

W Łowiczu to wynegocjowałem w granicach 75 zł za ruszta przy większej ilości, bo dali mi chyba 30% upustu. z tym że odbierałem sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sznaps    0

na tyle sztuk to nie wiem czy warto sie bawić

Od czegoś trzeba zacząć ;p Sam buduje chlewnie na 60szt. tucznika. Materiały (sam fundament)/projekty i różne inne pozwolenia uczyniły mnie koło 30tyś. Na wiosnę planujemy ruszyć dalej z budową. Ściany wraz z tynkiem to koło 15 tyś. Następnie strop około 20tyś i dach około 40tyś. Wiec około 100tyś mnie uczyni. Chów będzie tradycyjny ściółkowy. Nie wiem jak jest to z budynkiem na głęboko ściółkę, czy drożej będzie, czy taniej. Ten mój przelicznik jest na dzień dzisiejszy, może będą tańsze rozwiązania.

 

Dziękuje i pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema chlopaki jestem tu nowy ;) słuchajcie chce postawic chlewnie z tesciem na okolo 600-700 tucznika na rusztach nie wiem od czego zaczac mamy pienadze z tesciem ale wiecie ja jestem z warszawy dopiero zaczynam przygode z gospodarka tesc juz ma kolo 300swin ale chcemy postawic cos nowego moze ktos jest z mazowsza stawial cos takiego moze by zaprosił ;) chcetnie przyjade z flaszka :) zoabcze jak to wyglada poslucham rad jak robic od czego zacząc wogole. dzieki za odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

panowie z czego stawiać sciany w chlewni pustak ??? czy może jest coś lepszego chlewnia bez stropu czym zamknąć przestrzeń dachu żeby odizolować dach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

jako że w tym temacie nie znalazłem odpowiedzi dla mnie zapytam.chciał bym powiększyć oborę dobudować tuczarnie na około 100-150 szt. w grę wchodzi albo płytka ściółka albo ruszta totalnie nie wiem od czego zacząć budowę jeżeli mógł by mi ktoś pomóc i opisać  co i jak bardzo bym był wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Przy dzisiejszych cenach nastawiać się na trzodę? Sam myślałem żeby przerobić wiatę na tuczarnię, ale te ceny mnie odstraszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj