Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniak

171 odpowiedzi na ten temat

#141 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 październik 2011 - 19:10

ziemniak koledzy a powiedzcie szczerze czyja to jest wina że są ziemniaki poniżej 10 gr jak nie wasza sadzcie najlepiej po 40 ha to bedzie cena jakby każdy wsadził po 3 ha to by ziemniak był 1 zł kg a tak to sami sie w d...e bijecie. pozdrawiam producentów ziemniaka i życze im żeby odwiedzili w maju żwirownie z przyczepami ziemniaków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniak Dzisiaj, 20:08
  •  

#142 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 10 październik 2011 - 19:22

ziemniak jak nie masz gdzie sprzedać, to teraz już nic nie poradzisz :) trzeba było myśleć wiosną. Ja żwirowni odwiedzał nie będę ;) obecnie moja cena to 40-50gr. jakoś nie narzekam.

Edytowany przez pawelec, 10 październik 2011 - 19:26.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#143 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 10 październik 2011 - 19:41

ziemniak ziomalek, bez nerwacji, że Ty odwiedzisz żwirownię nie znaczy że wszyscy to zrobią. U mnie Irga po 4,5 - 5 zł za worek, nie jest źle. Taki rok, może za rok będzie lepiej. Grunt to stali odbiorcy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 październik 2011 - 21:40

ziemniak Ja to mam to szczescie że ziemniaka swojego sprzedałem, ale miałem jeszcze okazje sprzedać 15 ton i kupiłem od gościa po 1 zł za worek taka cene mi sam zaoferował z odbiorem z domu od niego. Ma do sprzedania jeszcze 400 ton. To przecież aż sie płakać chce ładując 15 ton za 1000zł. ale do kogo ty to człowieku mówisz że ktoś ci 50 gr zapłaci!!!!!! chyba za worek hehehehhehe

Edytowany przez ziomalek0, 10 październik 2011 - 21:43.

#145 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 10 październik 2011 - 21:48

ziemniak nie 'zapłaci', a 'płaci' ;)
pomyliły Ci się czasy. nie czas przyszły a teraźniejszy :)

#146 Share niuniek1

niuniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 październik 2011 - 06:40

ziemniak Ja sprzedałem wczoraj 400 worków po 2 zł <_<
Massey Ferguson 255
Ursus C-360 2x
Case 4230
Kanał youtube[--->http://www.youtube.c...ature=mhee<---]

#147 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 11 październik 2011 - 06:50

ziemniak kolega ziomałek ma racje jak jest dużo towaru na rynku i sprzedaż przewyższa podaż to cena leci na dół ostro ja tam sadze tylko 20 arów unas w okolicy tak wszyscy sadzą

#148 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 11 październik 2011 - 06:52

ziemniak ja sprzedałem wczoraj gościowi 50 woreczków 15kilogramowych Lorda po 6PLN/woreczek

poniżej 0,40 za kg nie sprzedaję

#149 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 11 październik 2011 - 08:58

ziemniak Też sprzedaje po 50g/kg ale z domu i mam stałych odbiorców po za tym mam niewielkie ilości.

#150 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 październik 2011 - 17:17

ziemniak kurde chłopaki, jak słyszę po ile jesteście zmuszeni oddawać ziemniaki, to włosy na głowie wypadają. Ja miałem tylko 2ha, w okolicy coraz mniej tej rośliny, także i ze sprzedażą jest nie najgorzej. Obecnie po 50kg, większość sprzedaje w domu, czasem dowiozę jak nie daleko. Sprzedałem już prawię połowe. Jeszcze 2 tyg. temu sprzedawałem po 60gr., ale nagonka z promocjami w super "markietach" zrobiła swoje, to trochę obniżyłem. Odpad tzn. drobne i z uszkodzeniami mech. po 25gr/kg i sprzedałem tego już kilka ton. Plon średni jak na ten rok, ale też nie było intensywnego nawożenia:30t/ha. Głupie jest to, że ktoś z powierzchni kilkakrotnie większej od mojej, weźmie tyle samo kasy za towar, co ja... :/ Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 28 listopad 2011 - 19:46

ziemniak Po 50 czy 60 gr można sprzedać małe ilości lub w detalu na rynku.Hurtownik może zapłacić góra 3.5 za luks towar bo na zjazdowy można jeszcze kupić po 2 zł.Jestem z okolic Poddębic i sprzedaje żółty po 3 a biały 4.5 zł a najlepiej biorą koryta jak leci po 15gr z dowozem.W ten sposób sprzedałem już 40 ton i będę nadal sprzedawał bo jak krowy tego nie zjedzą to ludzie wcale.
Z tego morał taki ,że nie sadzi się kartofli ile się ma ziemi jak to niektórzy robią .W mojej okolicy ludzie trzymają bydło i jak kartofel tani to zbyt jest w korytach .Słyszałem ,że w okolicach Sieradza się wymieniają przyczepa pyrek za przyczepę obornika bo doszło do tego ,że bydła się nie opłaciło trzymać a teraz byki po 8zł a pyrki po 10 gr.

#152 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 11:42

ziemniak W okolicach Sieradza jest tragedia. Cena maksymalna ziemniaka to 10 gr/kg. Ja to pierdzielę i czekam do wiosny, musi się chociaż trochę ruszyć, bo teraz każdy, kto nie ma gdzie przechować musi sprzedać przed mrozami. A jakie są ceny w innych częściach Polski?

#153 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 30 listopad 2011 - 17:13

ziemniak na wiosnę będzie podobnie. Jedynie podczas mroźnej zimy powinno być lepiej ( o ile będzie ta zima) bo będzie mniejsza podaż

#154 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 20:11

ziemniak

na wiosnę będzie podobnie

No ja myślę, że cena musi drgnąć przynajmniej o 10 gr wzwyż, bo w moich stronach dużo ludzi nie mogąc sprzedać, pochowało towar po stodołach/garażach, a przyjdzie -10 st. mrozu i wszystko pójdzie w piździet, więc teraz jest duża podaż, bo muszą z tym uciekać.

#155 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 20:12

ziemniak Prawidłowo, według mnie tak powinno być niema czego żałować. Ponasadzali a teraz mają problem. Ja sadziłem około 3ha w nastepnym pewnie będzie ze 3,5ha. Pomału się sprzedaje do maja powinno się sprzedać.

#156 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 21:51

ziemniak Ja mam już problem z głowy,można powiedzieć ,że się pozbyłem ziemniaczków,było prawie 5ha (owacja i tajfun),wszystko opchnąłem po 2zł za 15kg,zostały tylko sadzeniaki i coś tam do jedzenia,nie chciałem czekać wiosny,uważam że jeśli ktoś nie wykorzysta ostrej zimy (o ile taka będzie)i nie złapie lepszej ceny to na wiosnę będzie klęska,

#157 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 30 listopad 2011 - 22:00

ziemniak Jak będzie śmieszna cena to u mnie krowy zjedzą. Dużo nie było bo 80 arów. (jak co roku od prawie 10 lat)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#158 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 22:01

ziemniak Nie bardzo wiedziałem gdzie opisać mój problem a nie chce zakładać nowego tematu. Mam problem z parchem ziemniaczanym szczególnie w bellarozie już od kilku lat występuje parch ale na wiosnę kupiłem sadzeniaki z centrali wywiozłem obornik na zimę z nadzieją, że będą zdrowe ziemniaki i w tym roku nawet te ziemniaki z centrali całe w parchu :( Co zrobić by go nie było bo sam już nie wiem co z tym począć by mieć zdrowe ziemniaki ? Może jakieś sugestie bo już sam nie wiem czy to kwestia ziemi, że te bakterie są w niej nie mam pojęcia szczególnie właśnie bellaroza jest atakowana inne odmiany tylko nieznacznie co nie jest problemem ??

#159 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 22:16

ziemniak to problem tylko i wyłącznie stanowiska. być moze jedna odmiany są mniej a drugie bardziej wrazliwe na parcha, ale ten problem leży w ziemi. Często po wapnowaniu są parszywe, choc to nie reguła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 07:13

ziemniak Właśnie problem w tym, że pole nie było wapnowane obornik wywieziony na zimę, zdrowe sadzeniaki czyli wszystkie czynniki agrotechniczne które zapobiegają parchowi były zrobione a i tak całe bulwy są chropate :(. Chyba, że to od zakwaszenia gleby bo ph jest około 6 i nie wiem czy parchowi sprzyja niskie pH ?