Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniak

171 odpowiedzi na ten temat

#121 Share CaptOOrniC

CaptOOrniC

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne :)

Napisany 13 maj 2011 - 17:51

ziemniak Zaprzeczę , jechałem wczoraj trasą Wrocław - Warszawa , to się trochę przyjrzałem , szału nie ma , jedynie te co pod włóknina były to są ładne, reszta dopiero wychodzi z rządek (pod Wrocławiem zdecydowanie ładniejsze), widać było ,że też odczuwają majowe przymrozki .
Sprzedam Ursusa 912

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniak Dzisiaj, 19:42
  •  

#122 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 14 maj 2011 - 09:24

ziemniak A u nas już gość kopał z foliowego tunelu :D (posadził tak jak normalnie sie sadzi pomidorki czy ogórki) i słyszałem że drugi też już kopał ale z pola normalnie :)

#123 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 14 maj 2011 - 13:28

ziemniak na broniszach młody jest po 11-12zł/kg. :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share mnichuf

mnichuf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 maj 2011 - 20:54

ziemniak

Panowie to co napisaliście wyżej to jest poprostu śmieszne. Myslicie że każdy producent ma stałego odbiorce o czym wy mówicie???. Nawet jak masz jedna restauracje to co z tego. Przy kopaniu młodego ziemniaka to trzeba nawet czasem sprzedać kilkadziesiąt ton a wy mówicie o jakis sklepikach. Ja wiem że jak jest 1 ha ziemniaka to cos mozna zakombinować ale jak jest wiecej to nie ma szans tylko giełda a jak nawet handlarz do domu przyjedzie to da ci taka cene jak jest na giełdzie albo i niższą i nie masz nic do gadania jak sie podniesiesz to cie wysmieje i pojedzie do sasiada ktory odda towar za rozsądną cene. Wasze wypowiedzi wyglądają tak jak byście nie znali realiów polskiego rynku hurtowego.

i tu bym się zgodził

#125 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 26 maj 2011 - 08:59

ziemniak Przez takie myślenie mamy takie ceny. Jak każdy by trzymał cenę na godnym poziomie to nie byłoby tego problemu, że towar będzie po 20gr. Czasami jeżdżę na targ z ziemniakiem i nie jest to może wielki rynek, ale te kilkadziesiąt samochodów jest i cena jest mniejwięcej ustalona na jednym poziomie, przez co każdy zarobi godne pieniądze.
-----

#126 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 26 maj 2011 - 12:52

ziemniak Saszeta u nas nowy ziemniak 3.00 zł.Z ta cena to się chyba pomyliłeś :blink:

#127 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 26 maj 2011 - 14:00

ziemniak dzisiaj to po 2.6 we wrocławiu na targpiaście. Widziałeś kiedy tamto napisałem?

#128 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 26 maj 2011 - 14:09

ziemniak 14 maja.U nas 3.00 zł jest już z 2 tyg , więc dlatego mnie to zadziwiło :blink:

#129 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 31 maj 2011 - 11:59

ziemniak biorąc pod uwagę jak cena z ziemniakiem odzie w dół to w szczycie sezonu te 20gr może być ciężko osiągnąć ;)
Jedyna nadzieja w tym panowie, że specjalizacja może nas uratować, jak ktoś ma gdzie przechować w odpowiednich warunkach a nie piwnica/kopiec itp to w zimie i na wiosnę się odkuje.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#130 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:04

ziemniak patrzyłem na notowania z 4 ostatnich lat i wcale nie jest gorzej. Spadki i ceny są podobne do tej chwili

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 07:51

ziemniak niby tak ale jednak jeszcze się nie zdarzyło aby w którymś roku aż tak została zwiększona powierzchnia upraw. Obym się mylił:)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#132 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 01 czerwiec 2011 - 11:47

ziemniak Spadek cen na młode nie jest spowodowany zwiększeniem powierzchni upraw a importem który zalewa nasz rynek...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#133 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 12:15

ziemniak nie bylem na gieldzie ale podobno w Łodzi sa juz po 1,70 - 2,00 zł/kg
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#134 Share DARIUSZ18

DARIUSZ18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 15:41

ziemniak a powie mi ktos od kiedy mozna ziemniaki lac i jak czesto?

#135 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 15:53

ziemniak Jak czesto to zalezy od tego jakie masz ziemnie oraz jaką dawke wody dajesz. Natomiast od kiedy,hmm?nie ma na to rególy np ja zaczałem w tym roku lanie przed pąkiem,a 2 lata temu zaczynalem przed wschodami.na to niem ma regoly,leje sie jak jest potrzeba
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#136 Share DARIUSZ18

DARIUSZ18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 16:00

ziemniak a jak zaczne lac jak bedza juz male ziemniaczki da to cos czy lepiej teraz lac i czy im sie nic nie stanie?

#137 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 16:21

ziemniak Ja deszczuje jak jest sucho,nie patrze czy ziemniak ma 10cm czy 30. jesli ziemniak przez cały okres wegetacji bedzie miał optymalne warunki to predzej uzyskasz duzy plon

#138 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 16:28

ziemniak Kiedyś na szkoleniu jakie organizowała u nas jakaś instytucja rolnicza tylko nie pamiętam czy to był ODR czy coś innego, koleś twierdził, że ziemniak aby optymalnie się rozwijał musi mieś glebę o wilgotności 70% +/- 4%, nawadnianie należy wykonywać gdy wilgotność spada poniżej 60%. Dodatkowo ziemniak w czasie gdy wykształcają się bulwy pobiera 3l wody z mkw. Także zobacz jak to jest u Ciebie i dostosuj nawadnianie do warunków.
My podlewamy obecnie 9mm na mkw raz w tygodniu resztę ma brać z ziemi, bo po co koszta podnosić niepotrzebnie :)

#139 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 18:07

ziemniak Cena dzisiaj 2.00-2.30 zł za kg , Kraków za młode. Głównie Orlik mniej Lorda......Denara nie spotkałem.

Edytowany przez zonk28, 01 czerwiec 2011 - 18:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 17:41

ziemniak koledzy i sprawdzila sie cena ziemniaka w krakowie sa po 10groszy lepiej ich nie kopac tylko zostawic i zaorac