super

ziemniak

Polecane posty

zonk28    1

No wiem że jesteś narciaż bo ledwie stoisz na tych nartach na fotce :lol: Satine brałem z Zamarte i tak zasadziłem 70 arów na rozmnożenie , nie mówie że nie ale że Satina to nowsza odmiana Vinety to chyba się pomyliłem w pisaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

satina z HZZ Zamarte? :lol: przecie Zamarte to instytut i oni tam tworza nowe odmiany oraz rozprowadzaja tylko swoje a satina zostala stworzona w niemczech :lol:


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

"nie mówie że nie ale że Satina to nowsza odmiana Vinety to chyba się pomyliłem w pisaniu"

Teraz Zonk mowi ze musiał sie pomylić w tym co pisze hahahaha. Dobry ziomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

No wiem że jesteś narciaż bo ledwie stoisz na tych nartach na fotce :lol:

 

nie jestem narciażem.

jestem narciarzem! a ściślej - intstruktorem, pracuję całą zimę na stoku.

:)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0
name='przemol87'

 

 

@limusine ja mysle ze błaszki,wroblew itp nie zwiekszą areału bo nie maja jak

 

ja zwiekszam z 13 na 15 ha nie dlatego ze ziemniak drogi ale powiekszyłem gospodarstwo...

Dokładnie, nie ma jak zwiększyć już :lol:

Mi podobnie się powiększyło gospodarstwo i dlatego zwiększam z 12 do 14 ha.

Ale zauważyłem że np znajomy decyduje się na zaoranie żyta ozimego.

Kilka lat wstecz pamiętam jak jeden gospodarz zaorał chyba z 1ha pszenicy i wsadził ziemniaki a potem pluł sobie w brodę , bo ziemniaki były po 2 zł woreczek :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Posadziliście już ziemniaki?? Ja wczoraj posadziłem do końca i w tym roku będzie niecałe 2ha. W stosunku do waszych areałów to jestem minimalista :)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

ale możesz być specjalista ;) powierzchnia nic nie znaczy ważne jest doświadczenie, u nas jeszcze nie wszystko około 40% dopiero


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Jak tam Panowi w Waszych regionach z areałem ziemniaka? Dużo więcej nasadzili? W małopolsce masakra... większość zwiększa powierzchnie..z 1ha na 3, z 4 na 7ha itd,itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

U nas wariaty sadzą na potęgę :lol: brat zadowolony bo usługowo już 60ha posadził, przynajmniej zakup sadzarki się zwraca B) Jednak jest jedno a nawet kilka ALE :D

-jak już uprawiają to wychodzi skałą bo mają 2-3 przejazdy uprawowym bo się napatrzyli jak u nas równa ziemia ( 1,5t na metr robi swoje) to oni też muszą do tego glebogryzarka w sadzarce bo bez niego nikt nie bierze usługi :blink:

-nawożenie takie, że człowiek się zastanawia po co w ogóle je siać

-jakość sadzeniaków przeraża

-odmiany jaka popadnie byle ziemniak

-jak im człowiek chce doradzić to oni i tak wiedzą więcej :o

Z tego co brat zauważył jak już sadzą na 75cm to w okolicy poza nami tylko jeden ma redliniarkę 75cm czyli dodatkowy zarobek :D Także naszym zdaniem cena będzie niska w wakacje jak wszyscy zaczną kopać oraz do połowy jesieni przy jesiennych zbiorach brak obiektów przechowalniczych powoduje, że jak ludzie nie narobią zapasów to w zimie i na wiosnę będzie dobrze :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Z tego co piszesz twoi znajomi raczej dużo nie nakopią ;) ja nie jestem bambrem i powierzchnię staram się nadganiać wydajnością i jakością bo klienci by mnie kopneli w tyłek gdybym byle co sprzedał, cena, niewiem bo tego chyba nikt nie wie , wiem gdzie sprzedam ale po ile? w mojej okolicy sadzę ja i w promieniu 10km jeszcze 3 rolników ma papiery na ziemniaki i nie widzę żeby ktoś powiększył lub zaczął sadzić


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

A ja mam co roku tylko 10 ary bo mi pola brkuje juz na kartofle :D:P teraz ostatnio u mnie po 96 zł były :) Ludzie w tym roku w mojej okolicy napewno beda wiecej sadzić z tego co mówią i cena od razu pójdzie w dół bo napewno w całej polsce ludzie beda wiecej sadzić ziemniaków.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Napewno na jesien bedzie niska cena bo duzo rolników bedzie chciało sprzedać przed zimą bo nie mają dobrej mozliwosci przechowania, znam takiego co jak były ziemniaki po 50gr to on sprzedawał po 30gr i tak jest co roku, na jesień cene popsuje a na wiosne jest o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Jak bede miał jakąs dobrą oferte po 30 gr to kupie sobie z 50T i wsadze na przechowalnie, chyba że mi moje za dobrze sypną to 50 az nie zmieszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Każdy się zastanawia co to bedzie w tym roku z ziemniakiem. Sam jestem ciekaw też mam troche ponad 5ha.

U nas okolice Kalisza też jest go nasadzone mnóstwo. Zresztą niektórzy dopiero zaczynają sadzić. Ale wiadomo ci troche więksi to sadzą po 10-20ha i zawsze sadzili. Więc wydaje mi sie że nie powinno być tak źle. Co bedzie zobaczymy.

 

POdoba mi sie to że ludzie u nas zaczęli toche myślec przy tej uprawie ziemniaka, radliny wreszcie przynajmniej 70cm, duzo przybyło sadzarek już na talerzach bo wiadomo radła tą ubitą ziemią te biedne ziemniaki przywalały. Ludzie pokupili formiarki a obsypniki poszły w kąt. Widać że coś sie dzieje zaczynamy przypominać zachód. Oczywiście są zatwardzali rolnicy którzy uwarzają ze radlina 70 czy 75cm to marnowanie pola. Ziemniaki można szadzić 20 lat te same bo są smaczne (przykład Bryza). Formiarka to wymysł szatana i jest nie potrzebna itd. Ale ogólnie patrzeć na to gdy ja zaczynałem sadzić więcej ziemniaka jakies 8 lat temu. To wszyscy mówili boże 3ha ziemniaka "po co tyle" i dlaczego radliny takie wielkie. Po co ci ta maszyna do formowania radła lepsze itd. Także idziemy w dobrą stronę. Pozdrawiam wszystkich producentów ziemniaków. Jaki bedzie rok to zobaczymy.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jest tak jak Lukasz1987 pisze i też jestem tego zdania, że ludzie sadzą więcej ale oszczędzają na kosztach produkcji więc plon będą mieć marny. Ja jakbym chciał to też obsadziłbym 5ha ziemniaka ale wole posadzić mniej i mieć duży plon i zdrowego ziemniaka. U mnie w okolicy sadzą trochę więcej ale właśnie starymi metodami więc nie obawiam się że nie będę miał gdzie sprzedać, a na 90% będę miał przechowalnie więc na zimę coś zostawimy.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

a no właśnie, jak zasadzę ziemniaki, to ja mam te redliny od razu opryskac przeciw chwastom, zaraz po posadzeniu?

Petekw, ja używam redeł, gdyż na nic innego mnie nie stac, co nie oznacza, że redła są lepsze od formiarki, puki co będą musiały rosnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No wiem że jesteś narciaż bo ledwie stoisz na tych nartach na fotce :lol: Satine brałem z Zamarte i tak zasadziłem 70 arów na rozmnożenie , nie mówie że nie ale że Satina to nowsza odmiana Vinety to chyba się pomyliłem w pisaniu.

Jesteś z Krakowa a z pomorza brałeś sadzonki <_< Toi tylko my mamy hodowle ziemniaka gdzie indziej nie ma? :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku 3,5ha. Wszystko już zasadzone.

 

Znajomy jak skupował kartofle na handel to brał od okolicznych rolników po niecałą 1zł/kg, sprzedawał to po jakieś 1,3-1,5zł/kg, to nawet gdzieś na Śląsk większą partię wywoził, a moja ciotka w swoim sklepie sprzedawała kartofle po ok. 2,2zł/kg. <_< Ci handlarze to mają większy zarobek na czysto niż my mamy przychody brutto z tych kartofli. :huh: No ale jednak jest przysłowie: "Lepszy lichy handel jak dobra robota".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jesteś z Krakowa a z pomorza brałeś sadzonki <_< Toi tylko my mamy hodowle ziemniaka gdzie indziej nie ma? :D

 

A co w tym dziwnego jak będzie chciał to sobie może nawet z zagranicy sprowadzić, przecież mamy wolny rynek.

Takie pytania zadajesz jakbyś się dzisiaj urodził albo kolejnego posta sobie nabić...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Jesteś z Krakowa a z pomorza brałeś sadzonki <_< Toi tylko my mamy hodowle ziemniaka gdzie indziej nie ma? :D

My na Słowacji kupowaliśmy i co w tym dziwnego? Zastanawia Mnie fakt, że chciało mu się jechać pół kraju po pyry :blink: przecież mogli wysłać transport


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Gdzie tam jechał.... Na pewno kupował w centrali nasiennej albo w jakiejś firmie nasiennej, np moich stronach jest kilku "dilerów" zamartego i innych firm produkujących sadzeniaki.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj