Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniak

171 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 10 kwiecień 2011 - 15:32

ziemniak Ja w tym roku sadzę tylko trochę więcej. Ale zobaczycie, że ziemniaka wcale nie będzie więcej bo Ci co nie sadzili albo sadzili małe ilości (1 - 2ha) to jak teraz zwiększą uprawy o kilka ha to nie będzie ich stać pokryć kosztów aby uzyskać odpowiedni plon. Jak wiemy w tym roku koszt uprawy 1ha ziemniaka jest ogromny i oscyluje w granicach 6000tys. Więc ja doszedłem do wniosku, że lepiej zasadzić mniej a dobrze i zgodnie z techniką.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniak Dzisiaj, 01:14
  •  

#42 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 10 kwiecień 2011 - 22:27

ziemniak Pawelec pokaż mi to gdzie pisałem że vineta to nowsza odmiana satiny? chetnie to zobacze.A chłopaku to do tatulka sobie mów oki? Zdziwił byś się ile można dostać za ziemniaka po barach i resteuracjach nie mówie o szpitalach , za 90 groszy to bym się napewno nie "babrał" tak jak ty.Powodzonka.

Edytowany przez zonk28, 10 kwiecień 2011 - 22:28.

#43 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 10 kwiecień 2011 - 22:47

ziemniak w szpitalach są przetargi :lol: więc trafi się jakiś napaleniec i poszło w pi..., więc ceny szałowej nie ma, wiem po sobie (czytaj Ojcu)
bar restauracja jak da 10gr więcej za kg to dobrze, no może jak im na miejsce przywieziesz to wtedy kilka gr jeszcze dorzucą także nie pisz cały czas tego samego jak to na szpitalach barach i restauracjach można zarobić bo oni chcą jak najtaniej kupić, poza tym co ty myślisz że tylko ty masz takich odbiorców

Tak jak pawelec mowi od szpitali, supermarketów i innych tego typu odbiorców to z daleka bo na prawde dużo można stracić.

czasami stracić czasami zyskać, dlatego my do szpitali najczęściej zaczynamy w styczniu sprzedawać jak się komory otwiera bo jakością ziemniaka wygrywamy i można zaoferować wyższą cenę, supermerkety to jak najdalej ;[

lepiej susza. Każdemu coś tam urośnie.

Też wolę suszę bo nikomu domów nie zniszczy a ci którzy się w pyrach specjalizują mają sprzęt do podlewania lepszy gorszy ale jest, my w koncu po 20 latach deszczownice kupujemy na ten sezon :D
wk***ia cena sadzeniaka w centrali Vineta 2600zł tona zamawialiśmy 3 razy jeździliśmy dzwoniliśmy i cały czas sprzedają swoim a ludzie biorą po 50-100kg. Sadzeniaki Vinety mamy w tym roku ze Słowacji z hodowli kwalifikowanej za 2200 z transportem i ładne równiutkie o odpowiedniej średnicy a nie w polskiej centrali jadalne jako sadzeniak

Pawelec ja na giełdzie nie sprzedaje bo za 22 zł za 15 kg to smiech na sali

Skoro dla ciebie zonk 1,45zł za kg to mało to pewnie masz za***iste koszty produkcji :lol:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 10 kwiecień 2011 - 22:56

ziemniak 1.60 -1.80 po tyle sprzedaje, zadowolony?

#45 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 22:58

ziemniak Ta jasne i pewnie jeszcze z jakiejś piwnicy albo kopca :lol: i to pewnie 1,6zł to do szpitala a 1,8 do restauracji gdzie właściciel liczy każdą złotówkę :D
Ale mi humor na spanie poprawiłeś :P
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#46 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 23:25

ziemniak Oki to aby ci humor poprawić to sprzedaje po 5 zł za kg :rolleyes: teraz lepiej?

#47 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 23:28

ziemniak to się pochwal jak przechowujesz ;) oraz jaką masz technologię uprawy
Ojca jest w temacie czy talerzówką można zastąpić orkę i w tematach o ziemniakach

#48 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 00:06

ziemniak Łukaszku ja nie mam czasu tu pisać ksiązki o sposobie przechowywania a mam taki jak wiekszość z nas czyli moim zdaniem dobrą metodą przechowywania ziemniaków są budynki adaptowane i specjalistyczne przechowalnie w tym celu budowane i urządzane. A jakie to chyba nie musze Ci tłumaczyć . U nas brone talerzową kazdy praktycznie stosuje ale nie po to by orać ale po to by użyznić rolę ,pokładać to można brona talerzową ale głęboką orke to nie sądzę , u mnie w mych stronach bynajmniej takie coś nie experymentuje ,a do orki to mam pługi jak kazdy.Co do technologi uprawy to za dużo pisania........pozatym to nie ten dział , w innym dziale opisywałem.

Edytowany przez zonk28, 11 kwiecień 2011 - 00:10.

#49 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 07:09

ziemniak

Co do technologi uprawy to za dużo pisania........pozatym to nie ten dział , w innym dziale opisywałem.

hmmm nie ten dział, przecież to dział okopowe :blink: gdzie to opisałeś produkcja zwierzęca :lol: , wszyscy wyrabiają się w kilku zdaniach tylko ty nie możesz, ciekawe

U nas brone talerzową kazdy praktycznie stosuje ale nie po to by orać ale po to by użyznić rolę ,pokładać to można brona talerzową ale głęboką orke to nie sądzę , u mnie w mych stronach bynajmniej takie coś nie experymentuje ,a do orki to mam pługi jak kazdy.

Jak ty jesteś rzeczywiście taki ogarnięty jak na forum to nie wiem, jak ty żyjesz :-) napisałem technologię uprawy
Ojca jest w temacie czy talerzówką można zastąpić orkę i w tematach o ziemniakach
a
nie że stosujemy bezrokową metodę uprawy ;/

Łukaszku ja nie mam czasu tu pisać ksiązki o sposobie przechowywania a mam taki jak wiekszość z nas czyli moim zdaniem dobrą metodą przechowywania ziemniaków są budynki adaptowane i specjalistyczne przechowalnie w tym celu budowane i urządzane. A jakie to chyba nie musze Ci tłumaczyć

Zdrobniale to tylko Moja może do mnie mówić ;[ a nie ktoś kto sensownie na pytania nie potrafi odpowiedzieć
Jak masz adoptowane budynki to pochwal się jaki masz system izolacji chodzi mi o rodzaj czy płyta czy pianka a także jaki gatunek/oznaczenie, a w przypadku komór a stałej atmosferze jaki masz jej skład oraz jak rozwiązałeś problem parowania ziemniaków w pierwszym okresie przechowywania

A może nie wiesz jaka jes obsada na ha, jakie masz redliny itp :lol:

Tajfin to pewna i sprawdzona odmiana.Ale pamiętaj nie sadz ziemniaka więcej jak 3 razy.

Mój odnośnik Źródło
Weź sie chłopie nie ośmieszaj :blink: po to wprowadzili kontrole aby zlikwidować część paskudnych chorób dlatego nie wolno sadzić ziemniaka po ziemniakach a ty że 10 razy już nie urośnie tylko 3, pogadaj z ekologiem i krzysio85 oni dadzą ci sposób że 20 razy urośnie jak bakterie będziesz lał

Aha jest taka zakładka "znajdź moją zawartość" nie opisałeś technologii uprawy zapewne nie wiesz jak
Dobra lecę do roboty bo późno

Edytowany przez Lukasz1987, 11 kwiecień 2011 - 07:19.

#50 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 07:36

ziemniak

Pawelec pokaż mi to gdzie pisałem że vineta to nowsza odmiana satiny? chetnie to zobacze.

już się robi! :)
http://www.agrofoto....819#entry580819
"Moim zdsaniem najsmaczniejszy ziemniak to Satina i Vineta.......Satina to nowsza odmiana Vinety , niesamowicie plenna.W tym roku zasadziłem 70 arów i wykopałem prawie 30 ton..."

nie polemizuję już z Tobą bo gadasz bzdury. a ja już niestety tak jakoś mam, że nieświadomie wyczuwam i obnażam niewiedzę niewiedzących. :)
narciarz!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 09:40

ziemniak No wiem że jesteś narciaż bo ledwie stoisz na tych nartach na fotce :lol: Satine brałem z Zamarte i tak zasadziłem 70 arów na rozmnożenie , nie mówie że nie ale że Satina to nowsza odmiana Vinety to chyba się pomyliłem w pisaniu.

#52 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 17:39

ziemniak satina z HZZ Zamarte? :lol: przecie Zamarte to instytut i oni tam tworza nowe odmiany oraz rozprowadzaja tylko swoje a satina zostala stworzona w niemczech :lol:
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#53 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:17

ziemniak http://www.ihar.edu....mg/80a9a319.pdf

Zonk ty się nie mylisz w pisaniu tylko jesteś pomylony :D

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#54 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:36

ziemniak "nie mówie że nie ale że Satina to nowsza odmiana Vinety to chyba się pomyliłem w pisaniu"
Teraz Zonk mowi ze musiał sie pomylić w tym co pisze hahahaha. Dobry ziomek

#55 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:44

ziemniak brawo chłopaki.wysmiać pajaca.rżnie kozaka a sadzi działke na ogródku

#56 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:47

ziemniak

No wiem że jesteś narciaż bo ledwie stoisz na tych nartach na fotce :lol:

nie jestem narciażem.
jestem narciarzem! a ściślej - intstruktorem, pracuję całą zimę na stoku.
:)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#57 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 10:30

ziemniak name=]']]
Dokładnie, nie ma jak zwiększyć już :lol:
Mi podobnie się powiększyło gospodarstwo i dlatego zwiększam z 12 do 14 ha.
Ale zauważyłem że np znajomy decyduje się na zaoranie żyta ozimego.
Kilka lat wstecz pamiętam jak jeden gospodarz zaorał chyba z 1ha pszenicy i wsadził ziemniaki a potem pluł sobie w brodę , bo ziemniaki były po 2 zł woreczek :lol:

#58 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 12 kwiecień 2011 - 13:56

ziemniak Posadziliście już ziemniaki?? Ja wczoraj posadziłem do końca i w tym roku będzie niecałe 2ha. W stosunku do waszych areałów to jestem minimalista :)
-----

#59 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 16:11

ziemniak ale możesz być specjalista ;) powierzchnia nic nie znaczy ważne jest doświadczenie, u nas jeszcze nie wszystko około 40% dopiero

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share chopin

chopin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,PC,PS3:)

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:05

ziemniak Jak tam Panowi w Waszych regionach z areałem ziemniaka? Dużo więcej nasadzili? W małopolsce masakra... większość zwiększa powierzchnie..z 1ha na 3, z 4 na 7ha itd,itp.