Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniak

171 odpowiedzi na ten temat

#1 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 10:09

ziemniak koledzy jak sądzicie jaka bedzie tego roku cena na ziemniaka będzie po 10gr czy coś więcej będzie ja nie wierzę że będą drogie bo w moich stronach jest tyle ziemniaka dosadzone że masakra jestem z województwa małopolskiego pozdrawiam wszystkich na AF.wypowiadajacie się na ten temat co myślicie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniak Dzisiaj, 14:05
  •  

#2 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 08 kwiecień 2011 - 15:00

ziemniak Taka cena jak była teraz to masz me słowo że już jej nigdy nie bedzie.Teraz ludzie sadzą masowo ziemniaka z myslą że będzie drogi tak jak teraz a bedzie znajac zycie po 20--30 zł za 100kg jak ludzie nasadzą.......

#3 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 18:45

ziemniak A co Ty prorok jestes? nigdy wiecej taki kataklizm nie może sie zdażyc? to że nigdy takiej ceny nie bedzie to na pewno sie nie zgodze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 18:53

ziemniak U nas tez mieli sadzić ale niektórzy zrezygnowali bo sadzeniaki drogie i niema pewności że cena będzie. Zależy jaka aura będzie (susza, ulewy). Cena też jest bo ruski dobrze płaci i zabiera wszystko na kraj to napewno by takiej ceny nie było. Na rynku po 1,2zł/kg i ruski tyle samo płaci. Także ja myśle że w moim rejonie cena będzie się kształtować od tego ile ruski będzie kupował i po ile.

#5 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 19:00

ziemniak W moich okolicach sadzą co roku bardzo dużo ziemniaka i wcale się tym nie przejmuje. Cena głównie zależy od pogody tak jak mówi kolega limusine. No i oczywiście eksport też ma znaczenie.

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:30

ziemniak Ja myślę że nie ma zbytnio czego się obawiać, chyba że będzie klęska urodzaju.Ktoś kto nigdy nie sadził ziemniaków oprócz na własny użytek nie przestawi się tak z dziś na jutro to za duży koszt za maszyny , sadzeniaki przechowalnie, a jak czasami gadam z ludźmi i mówią "ja też zasadze i będe sprzedawał..."
ale jak zacząłem ich wprowadzać w wszystkie wymogi , badania i cenę sadzeniaków i nakład pracy to chyba wszyscy dali sobie spokój
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#7 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:34

ziemniak Zgadzam sie z kolegami. Jeśli nie wystąpią anomalie pogodowe to bedzie ziemniak 2-3zł/15kg tak jak zawsze bo tu cudów nie ma. Ja bym był za tym żeby wystąpiła klęska i zniszczyła 50% plonu a co za tym idzie lepszy handel mniej roboty i więcej pieniędzy. Mieliśmy super rok było znaczne obniżenie plonu ale podsumowanie kasy gospodarstwa było za***iste. pozdrawiam i życze wytrwałości na ulubionych letnich giełdach z towarem za bezcen.

#8 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 22:13

ziemniak Coraz bardziej nie będzie się opłacać jeździć na giełdy, zwłaszcza przy tych cenach paliwa.

#9 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 22:28

ziemniak a przy dzisiejszych cenach sadzeniaka i przy cenie ropy nawozów i Ś.O.R to jak jadalny bedzie 15 gr to co moze byc innego jak nie dokładka trzeba usiaść przy kartce i sie dobrze nad tym zastanowic. Nie mówie że usiasc i siedziec az sama kasa z nieba poleci ale cena ziemniaka to za co to jest niewiadomo a my utyrani od rana do wieczora a polska z nas zyje.

#10 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2689 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 kwiecień 2011 - 06:05

ziemniak ziemniak będzie po tyle po ile go sprzedacie. To co mówili że ziemniaka brakuje to propaganda i dlatego cena była. W zeszłym roku było 30% więcej ziemniaka obsadzone niż wcześniej. No i te 30 wypadło. A chyba wam sypały? W tym roku będzie susza a i tak będzie tanio bo wybory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:05

ziemniak Ziemniak i tak się opłaci sadzić w porównaniu do zboża........ja jakbym nie miał stałych odbiorców i nie woził po barach i resteuracjach , to za taką cene jak jest na targach i giełdach to bym nawet się w to nie bawił. :rolleyes:

#12 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:34

ziemniak zonk ile sadzisz? bo gadasz jakbys byl potentatem w małopolsce.. :blink:
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#13 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:37

ziemniak sadze tak by przeżyć....a ciekawość to pierwszy stopień do piekła :blink:

#14 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 14:02

ziemniak Dobrze zonk28 pisze bez stałych odbiorców 1/4 z nas by popłyneła, a tak siedze w domu dzwonie przyjedz i wieczorem jest, a jak miałbym sprzedawać po woreczku na giełdzie wiadomo że troche lepsze pieniądze ale miałbym to gdzieś
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#15 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 16:08

ziemniak Dokładnie kolego takie sprzedawanie na giełdach za "psie" pieniadze to mija sie z celem i opłacalnością , trzeba szukać stałych i pewnych odbiorców .Takich jak bary , resteuracje a najlepiej szpitale.Ale bez układów tez wiele nie wskuramy.......czasem trzeba zaniżyć cene by ktoś zaczoł kupować od nas ziemniaka i przekonać go do lepszej odmiany którą oferujemy , a potem jak przyzwyczaimy tą osobe to stopniowo podnosić cene do takiej by sie opłacało.Temat "rzeka" mozna by duzo pisać , ale niekiedy jest ciężko bo jak się pracuje na stałe i dodatkowo sprzedaje ziemniaka i jeżdzi z nim to jest naprawde ciężko.Ale niestety nic za darmo , z czegoś trzeba zyć a z takiego wożenia po giełdach i jarmakach i czekanie aż ktoś kupi to mija się z celem.

#16 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2689 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:12

ziemniak na jakich giełdach wy po woreczku sprzedajecie? A handlarzowi jak opuścisz żeby go zachęcić a później podniesiesz cenę to się wypnie. Dobry handlarz kupi nawet drożej ale jak masz dobre ziemniaki. A przynajmniej na targpiaście tak jest że jak dobrze opuszczasz to jest badziewie.
I gdyby wszyscy robili tylko pod swoich klientów to nikt w tym roku by nie powiększał areału ziemniaków. Ryzyk fizyk. Może się zarobi a może dołoży

#17 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:36

ziemniak Dołożyć raczej nie , po to się kombinuje by były zyski. :rolleyes:

#18 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2071 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 21:00

ziemniak "sprzedawać po woreczku na giełdzie"?chyba jarmaku
nie wiem gdzie wy sprzedajecie ale zajrzyjcie w sezonie na GIEŁDE np.w Kaliszu,Łodzi,Warszawie itp

na jakich giełdach wy po woreczku sprzedajecie? A handlarzowi jak opuścisz żeby go zachęcić a później podniesiesz cenę to się wypnie. Dobry handlarz kupi nawet drożej ale jak masz dobre ziemniaki. A przynajmniej na targpiaście tak jest że jak dobrze opuszczasz to jest badziewie.

swieta slowa :D

nie chce zakladac nowego tematu wiec pisze tutaj:
zwiekszyliscie areal ziemniaka w tym roku? i jak w waszych okolicach jest z nasadzeniami?

Edytowany przez przemol87, 09 kwiecień 2011 - 21:07.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#19 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 21:50

ziemniak nie wiem gdzie zonk sprzedaje po worku dzien ie na giełdzie. Jeśli to prawda to już teraz rozumiem ze nie opłaca ci się jeździć na giełdę. Ja na giełdę jadę by sprzedać większa ilość ziemniaka kiedy mam nadwyżke. Przez kilka ostatnich lat jesteśmy na giełdzie codziennie od połowy czerwca do września. 3-5ton dziennie. Nie uważam tego jak droga przez meke. W ten sposób znaleźlismy wielu późniejszych stałych odbiorców. Szpital nigdy nie zapłaci. Przerabialiśmy to. Mamy innych. A Dziś skończyliśmy sortowac ostatnie 10ton vinety. Przerwa do czerwca ;) Areał taki sam jak rok temu.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 21:57

ziemniak Panowie to co napisaliście wyżej to jest poprostu śmieszne. Myslicie że każdy producent ma stałego odbiorce o czym wy mówicie???. Nawet jak masz jedna restauracje to co z tego. Przy kopaniu młodego ziemniaka to trzeba nawet czasem sprzedać kilkadziesiąt ton a wy mówicie o jakis sklepikach. Ja wiem że jak jest 1 ha ziemniaka to cos mozna zakombinować ale jak jest wiecej to nie ma szans tylko giełda a jak nawet handlarz do domu przyjedzie to da ci taka cene jak jest na giełdzie albo i niższą i nie masz nic do gadania jak sie podniesiesz to cie wysmieje i pojedzie do sasiada ktory odda towar za rozsądną cene. Wasze wypowiedzi wyglądają tak jak byście nie znali realiów polskiego rynku hurtowego.