Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:57

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Koledzy, a jakie macie ciekawe aplikacje przydatne w rolnictwie, które mógłbym sobie zainstalować na tablecie (z modułem GPS). :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Dzisiaj, 07:26
  •  

#42 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 21 marzec 2013 - 15:58

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni znacie możę jakiś dokładny prędkościomierz na telefon z androidem?

#43 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:35

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Żaden prędkościomierz GPS nie będzie dokładny. Porównywałem kilka z prędkościami samochodów (dla pewności w 3 różnych markach aut) za każdym razem było opóźnienie. Te 5 do 10 km/h będzie błędu. W sklepie androida jest kilka np. Speedometer, ale to bajery tylko. Przy pracach polowych mało użyteczne. Ale można dla zabawy mieć. Tu jest https://play.google....oid.tacho&hl=pl . Jeśli chodzi o ciekawe apki rolnicze to trafiłem na eFarmer http://play.google.c...mUuZWZhcm1lciJd . Jest to ciekawe narzędzie do dokumentowania działań na poszczególnych działkach rolnych ino nie po naszemu niestety. Muszę sobie jakoś to przetłumaczyć i myślę że bedzie gitara. Fajnie jak by ktoś umiał stworzyć nakładkę PL do eFarmera.

#44 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 11:47

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Mylisz się.
Akurat pomiar prędkości przeciętnym GPS-em jest dość dokładny (choć to pojęcie względne). Zobacz sobie specyfikację pierwszego lepszego odbiornika, podawane są dokładności rzędu 0,05-0,1m/s. Dla mnie nieźle*. Akurat w tej kwestii jest dużo lepiej niż z dokładnością wyznaczania pozycji. Po prostu prędkość wyznaczana jest na podstawie kolejnych odczytów pozycji, które, choć mogą być obarczone dość dużym błędem w stosunku do pozycji rzeczywistej, to jednak błąd ten w tak krótkim odcinku czasu jest dla każdego odczytu bardzo podobny i stąd na różnicę między odczytami ma niewielki wpływ. Z tej samej zależności wynika też, że pomiary powierzchni wykonane GPS-em w krótkim czasie mogą wyjść całkiem przyzwoicie.

I do postu wyżej - w zasadzie każdy program będzie tak samo dokładny ponieważ prędkość jest liczona i wysyłana bezpośrednio z odbiornika (zwykle protokołem NMEA). Nie wydaje mi się aby był sens robić to inaczej dopóki nie wchodzimy w techniki RTK ale to już inna bajka.

Przykład z samochodem jest słaby. To właśnie samochody oszukują (a motocykle jeszcze bardziej :) ) I jest w tym określony cel producentów - licznik nigdy nie może pokazać mniejszej prędkości niż rzeczywista bo w razie wypadku producent mógłby zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej. Dlatego zawsze, w każdym samochodzie wskazania na desce zawyżają. Trochę ma to związek z dokładnością pomiaru ale głównie chodzi o koła - różne wielkości felg ale też różne profile opon przy tej samej feldze. Suma summarum rzeczywista średnica koła może się różnić (nawet przez stopień napompowania ;) ) a ponieważ mierzymy tak naprawdę prędkość obrotową koła, przy "większym" kole samochód szybciej jedzie choć licznik wskazuje to samo. I właśnie głównie przed tym chroni ta "nadwyżka" w prędkościomierzu.

* Jest tylko jedno małe "ale" - prawdopodobnie nie jest brany pod uwagę odczyt wysokości, z którym ogólnie jest trudniej niż z pozycją. Więc wszystko zapewne jest fajnie dopóki poruszamy się po płaskim terenie. Ale tę wątpliwość może rozwikłać tylko producent lub autor algorytmu wyznaczania prędkości w odbiorniku.

#45 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 22 marzec 2013 - 20:04

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni jakie prędkościomierze są bezpłatne to znaczy takie które nie łączą sie z internetem w telefonie i można je pobrać za free?

#46 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 20:19

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni są za free, a jeśli trafisz na jakąś płatna, to dopóki nie wpiszesz karty kredytowej nic nie zapłacisz. Jak będziesz pobierał, to lepiej korzystaj z WiFi, chyba, że masz duży pakiet internetowy.

#47 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 10:29

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni witam

czy jest jakaś aplikacjia na android GPS która by mogła by zastąpić drogie gps do ciągnika ???

#48 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 10:47

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni jest cos ciekawego na nokię e51?:)
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#49 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 maj 2013 - 09:14

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Wczoraj porównałem pomiary Garminem GPS60 i Sony Xperia S z aplikacją OruxMaps. Różnice wyniosły 3-4 ary na polu około 1,5ha. Mierzyłem 3 pola o podobnej powierzchni ale różnym kształcie.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#50 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo przede wszystkim :)

Napisany 05 maj 2013 - 10:07

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Czy da radę wgrać aplikację pomiaru pól na Nokie c6?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 05 maj 2013 - 12:09

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni C6 ma Symbiana wiec cieżko będzie :P

#52 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 05 maj 2013 - 19:09

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Symbian miał swoje 5 minut więc i trochę aplikacji na niego powstało, np:
http://www.gpsmeter....hp?page=symbian
Jakieś demo jest więc można sprawdzić, program na rynku od kilku lat.

#53 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 05 maj 2013 - 21:04

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni czy istnieje jakiś program, który ułatwia wykonywanie zabiegów na ścieżkach technologicznych (opryski oraz rozsiew nawozów), czyli prowadzący po nich (przed wschodami, oraz w uprawach o szerokich międzyrzędziach kukurydza, ziemniaki) i wskazujący, na którym obszarze zabieg już wykonaliśmy

#54 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 06 maj 2013 - 05:53

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Nie wiem czy jest coś innego -lepszego ale znalazłem kiedyś takie coś :
https://play.google....com.cerea&hl=pl

Szkoda że tylko po -chyba po hiszpańsku.
Niestety jeszcze nie testowałem .

#55 Share mrjacoobek

mrjacoobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo przede wszystkim :)

Napisany 06 maj 2013 - 17:32

Symbian miał swoje 5 minut więc i trochę aplikacji na niego powstało, np:
http://www.gpsmeter....hp?page=symbian
Jakieś demo jest więc można sprawdzić, program na rynku od kilku lat.

Jak to odpalić:)?

#56 Share Przepiorek

Przepiorek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 maj 2013 - 22:51

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Na androida, iPad i iPhone jest aplikacja do pomiaru pól.
http://www.farmworks...onnectedfarmapp

#57 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 18:58

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Mam eFarmera i jest po polsku, może nie do końca ale dobre i to. Ciekawa apka.

#58 Share john81

john81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:sport,fotografia,maszyny,...

Napisany 03 lipiec 2013 - 19:27

Nie wiem czy jest coś innego -lepszego ale znalazłem kiedyś takie coś :
https://play.google....com.cerea&hl=pl

Szkoda że tylko po -chyba po hiszpańsku.
Niestety jeszcze nie testowałem .

jak to uruchomic ??????

#59 Share AndrzejBieniek

AndrzejBieniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 październik 2013 - 22:55

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Aplikacja do pomiaru pól powierzchni, odległości, możliwość eksportu do róznych formatów. Link do polskiej wersji:

https://play.google....mappadpro&hl=pl

Więcej o aplikacji: http://mappadapp.com/articles

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 31 październik 2013 - 06:48

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Myślę że popularność Twojej apki bardzo by wzrosła gdybyś w ramach promocji udostępnił ją za darmo. Oczywiście przez jakiś czas, np do kolejnej aktualizacji. Komu by się podobała to pewnie kupił by update żeby mieć aktualną wersję z np. nowymi funkcjami :D

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

Dodaj odpowiedź