Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni

80 odpowiedzi na ten temat

#21 Share cezar903

cezar903

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rol., ciągniki

Napisany 24 maj 2011 - 19:15

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Jak macie tela z androidem to przez niego wchodzicie na stronke i ściągacie? Te androidy są w samsungach(obecnie nie jestem zorientowany w telefonach na rynku)i jeszcze jedno czy za te inne aplikacje płaci się dużo? Z góry dziękuje. :)
Sprzedam:
-młocarnie MZC-4B i prasę z Kunowa
-ładowacz obornika elektryczny
-agregat 2,3m ExPOM Kutno. Chętni i szczegóły na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Dzisiaj, 01:49
  •  

#22 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 18 czerwiec 2011 - 09:31

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Ciekawy temacik. Mam Samsunga I5700 Galaxy i musze sobie poszukac takiego programiku i zainstalowac ;)
Case <3

#23 Share Murek

Murek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 13:25

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Bo zamiast aplikacji na phona można sobie kupić urządzenie do pomiaru pola chyba bardziej prezycyjne od tych wynalazków na Androida.
Znalazłem Garmi GPS Map
Urządzenia do pomiaru powierzchni pola, pomiar działek o nieregularnych kształtach, możliwość wgrania map morskich i lądowych.
Ale powiem, nie testowałem i nie polecam ale może ktoś już to ma?

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 czerwiec 2011 - 13:29

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni o garminach mamy wiele tematów.
po co ci kolejne urządzenie jeśli może na telefonie dałoby rade zrobić coś podobnego? powtarzam MOŻE, może jednak niezbędne okaże się zakup dedykowanego urządzenia

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#25 Share tomek1976

tomek1976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 16:06

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni A moze ktos zna jeszcze inna aplikacje na androida do pomiaru powierzchni? Jestem ciekaw czy jest cos nowego.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2012 - 13:46

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Część Garminów mierzy z dokładnością 3,6m, natomiast inne z dokładnością do 10 metrów przy GPS oraz 3-5 metrów przy DGPS. Najnowsze urządzenia korzystające jednocześnie z GPS oraz GLONASS mają dokładność rzędu 2 metrów. :)

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:32

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Sprawdzałem sobie dokładność na dość starej samochodowej nawigacji Larka (wolny ptak -_- ) i przy 9 satelitach wyszło 1m. Ciekaw jaką dokładność miałbym w telefonie.

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:37

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Może jutro odpalę sobie ten programik na SGS-ie więc sprawdzę jak jest z tą dokładnością.

#29 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 00:07

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni a delta area działa na androidzie ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#30 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 06:58

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Tu nie chodzi o ten program tylko o łapanie fixa przez antene w telefonie .
Sam program pewnie jest dobry tylko wszystko zależy od jakości anteny i modułu GPS w telefonie tak mi się wydaje .
Jest duża mnogość telefonów z Andkiem i każdemu inaczej dokładność wskazuje.

Na weekend mam mieć Galaxy Note który ma podobno super antenę GPS .Zobaczymy jak działa :)

Edytowany przez Vril, 25 kwiecień 2012 - 06:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 08:09

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni ja myślałem o tablecie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#32 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 09:44

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Kilka dni temu kupiłem palmtopa z WM za 250 zł, kupiłem program Grunt za 75 zł i śmiga jak należy. Co do dokładności tego programu nie mogę jeszcze nic powiedzieć.

#33 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 14:11

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Mam pytanie do yacentego oraz do kolegów którzy używali

Gps Area Calculation by Jal -ten płatny ora GPS area calculator -free

Czy tą aplikację się jakoś ustawia ?

Mam tunel foliowy 210 m2 a więc 7 x 30m i puki co i ta aplikacja i ta za free pokazuje około 300m2 -chyba za dużo ?

Czy te aplikacje się jakoś ustawia czy może te błędy są spowodowane tym że obszar jest zbyt mały ?

Druga sprawa to taka że idąc linią prostą taka prosta ona nie jest tylko jak po paru piwach :)

#34 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 14:40

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni są programy do poprawy pracy GPS na androida np Fasterfix, ale głownie zależy to od telefonu, np taki SGS+ ma fatalną dokładność.

#35 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 15:44

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Ok ale chyba większość tych aplikacji służy do szybszego łapania fixa czyli połączenia z satelitą .Jak raz złapie to trzyma .
U mnie nie zrywa połączenia tylko raz rysuje prosto a raz zygzakiem tak jak by łapał różną dokładność wskazania .
Raz jest 5m raz 10m .

Może mam rom do bani który źle współdziała z modułem GPS słuchawki ???

#36 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 17:10

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni jakiś czas temu robiłem kalibrację GPS-a ze zmianami ustawień telefon łączył się kilkanaście razy z satelitami, coś tam dobierał pobierał, ale rewelacji nie było :) Dokładność na poziomie 3 metrów przy 9-11 satelitach

Edytowany przez b0gdan, 26 kwiecień 2012 - 17:24.

#37 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 07:09

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Yacenty proszę o wypowiedź i pomoc :)
Ponawiam pytanie :

Czy tą aplikację się jakoś ustawia ?

Mam tunel foliowy 210 m2 a więc 7 x 30m i puki co i ta aplikacja i ta za free pokazuje około 300m2 -chyba za dużo ?

Czy te aplikacje się jakoś ustawia czy może te błędy są spowodowane tym że obszar jest zbyt mały ?

Edytowany przez Vril, 27 kwiecień 2012 - 07:09.

#38 Share grzyb430

grzyb430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:snowboard, technika, elektronika

Napisany 26 wrzesień 2012 - 20:36

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Ponawiam pytanie Vril. Pytanie do Was chcę sobie kupić jakiś telefon z androidem jaki polecicie żeby ten program na tym śmigał nie chodzi tu o jakąś kosmiczną dokładność tylko o to, że ludzi na usługach często kłamią i nie wiadomo czy brać za godzinę czy od hektara. Czyli zainstalować mam sobie program:
najlepiej GPS Area Calculator - by JAL tak ?
Albo ewentualnie: GPS Area Calculator FREE ?

Albo jakiś inny dokładniejszy program. Czyli mam kupić jakiegoś smartphone i skalibrować GPS jakimś programem? Jakim programem mam to zrobić podajcie coś albo linki najlepiej. I dodatkowo czy znacie jakieś programy przydatne w rolnictwie np program do pomiaru wydajności pracy w który wpisujemy np. szerokość maszyny jaką pracujemy albo program podający aktualną prędkość czy np. przebytą odległość jaką przejadę ciągnikiem. Wiadomo maszyny są stare ale to informacje zarabiają a nie w rzeczywistości one bo starym sprzętem też można dobrze ogarnąć. Pozdrawiam użytkowników forum i z góry dziękuję.

#39 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 październik 2012 - 19:06

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Nie ma "dokładniejszych" programów mierzących powierzchnię. Problem jest w technologii GPS i tego nie da się skalibrować. Jeśli chcesz się o tym przekonać wypróbuj sobie na jakimś telefonie dowolny program rejestrujący ścieżki, np. Endomondo czy Sports Tracker. Szybko zobaczysz, że nawet najlepszy program nie da Ci wiarygodnego argumentu w dyskusji na temat areału. A przynajmniej ja takowych nie widzę nawet wykorzystując zewnętrzny gps posiadający wsparcie dla darmowych sygnałów korekcyjnych (Egnos).
Osobiście mogę polecić pewną pośrednią metodę. Program Oruxmaps na Androida. Ma logger i tę świetną cechę, że można mu podłożyć ortofotomapę Geoportalu poprzez WMS-a. Jak coś robisz po prostu rejestrujesz ścieżkę. Możesz obejrzeć sobie na smartfonie gdzie jeździłeś, odpalasz sobie Geoportal na kompie i masz ten sam podkład na którym zwykle dość dokładnie da się wyłapać miedze lub granice między działkami. Masz narzędzie do pomiaru powierzchni. Naprawdę dobrze się sprawdza. Mierzysz to co zrobiłeś i jak Cię ktoś wyrolował to możesz sobie z nim potem podyskutować :)

Metody bazujące na przejechanej odległości (popularne w kombajnach czy ciągnikach) też dają tylko orientacyjne wyniki. I mówię tu o mechanizmach wykrywających pozycję "praca" (np. opuszczenie hedera czy tylnego podnośnika w ciągniku). Pewnie nie masz czegoś takiego więc jak chciałbyś to kontrolować? Nawet mając jakiś sprytny guziczek raz zapomnisz go wcisnąć i cały pomiar do śmieci.

Zresztą. Przyczep sobie cokolwiek na szybie. Byle robiło profesjonalne wrażenie i klient miał świadomość, że "coś" masz. Rób wrażenie, że to "wie" gdzie jesteś a w "internecie" są superdokładne zdjęcia z których agencja mu mierzy pola. Psychologia. Nieważne, że gps jest jest niedokładny. Jak gość będzie miał świadomość, że masz jakąś lepszą metodę niż "na oko" raczej nie będzie kręcił i przypomni sobie dokładnie od czego bierze dopłaty :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 luty 2013 - 17:51

Aplikacje na androida do pomiaru powierzchni Całkiem niedawno pojawił w sklepie Play iMapMobile czyli Geoportal dla Androida, czyli pomiary geodezyjne dla ubogich ;) 2-3 metry dokładności, ale orientacja gdzie mamy pole już jakaś jest :)

Dodaj odpowiedź