kajoo20

Ile oleju w skrzyni MTZ 82???

Polecane posty

dawid3p    364
seweryn20

 

on ma stałą konsystencję niezaleznie od temperatury, oblepia się na ściankach wszystkiego ale jest żadki własnie na zimnej skrzyni go spuściłem do remontu przystawki kaszpirowski od mtz mi doradził ale mniejsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Osobiście bym tym skrzyni nie napychał. Cała góra jest smarowana olejem rozbryzgowo, olej wlewa się w łożyska, w wielokliny zębatek, łożyska czy tulejki pomiędzy wałkami. Jak to wygląda u ciebie teraz ciężko stwierdzić ale możliwe że są miejsca gdzie smar nie dochodzi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jak już chcecie gęsto to Transol 320, nic więcej, kto go potem zimą odpali. A MTZ jest z tym dziwny że najlepiej kręci gdy nie wciskamy sprzęgła.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Może wysprzęglik daje opór  :)


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nie wiem, czy to prawda ale mówi to wuj posiadacz 5 wspaniałych czerwonych maszyn, a potem znajduje kulki na spodnim dekielku.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

MTZty te starsze mają hamulec wałka sprzęgłowego dlatego gorzej kręcą na wciśniętym sprzęgle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A co to ma do rzeczy skoro wtedy skrzynia jest i tak odłączona na tarczy sprzęgłowej? Osobiście założył bym że więcej w tym gadania.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

No faktycznie, jakieś chwilowe zaćmienie miałem :-)
W T25 tak miałem że lżej kręcił bez wciśniętego sprzęgła, tylko wrzucałem Luz na rewersie. W MTZcie nie zauważyłem różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Wystarczy, że sprzęgło ciągnie, a hamulec już trzymać zacznie i wtedy ciężko.

Ja muszę w końcu w tym roku naprawić WOM, taśma tak trzyma, że nawet latem ciężko ma rozrusznik kręcić, a i tak ślizga, w żniwa ledwie ostatnie bele ukulałem.

 


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

MTZty te starsze mają hamulec wałka sprzęgłowego dlatego gorzej kręcą na wciśniętym sprzęgle.

Różnica jest prawie niezauważalna , ale faktycznie ciut lżej kręci bez sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dla zainteresowanych konsystencja smaru do przekładni zamkniętych EPX 000

post-13540-0-57331000-1489064001_thumb.jpg


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Ciekawe, jak to jest po rozgrzaniu.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie mam zielonego pojęcia kupiłem go z czystej ciekawości i tak na dobrą sprawę nie wiem co z nim zrobię. Jakieś 4 godziny od przywiezienia przez kuriera stał w domu i spływał po nożu jak miód.

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak nie wiesz ,zastosuj w przekładniach ;) ,może sie świetnie nadać np. do szlifierki kątowej,sam,tak kombinuje smar z olejem aby uzyskać taka konsystencje   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z czasem pewnie znajdę dla niego miejsce. na bank pierwsze to będzie podpora wału tylko łożyska muszę wymienić bo luzu mają ze dwa milimetry.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

seweryn20

 

ja mam zalane zwolnice nim przednie, przednie stożki i przedni mechanim róznicowy, podpory nie zalewaj nim w żadnym wypadku ja podpore zalałem przejechałem 40km i ogień z nowej podpory myślałem że zawału dostane dałem za nią 500zł bo łożyska w obudowie mi się wybiły  odkręciłem korek spustowy i brokat z tarczek ale nic się nie stało zalałem tam lotos patras 80/90 w i w skrzyni biegów go mam jeszcze go , w skrzyni mam zalane praktycznie pełną miarke i już przez prace około 200mtg(cała zima transport( zrobił się ciemniejszy i rzadszy trochę no i zwolnice w c360 też nim zalane i kosiarkę rotacyjną 

ja to kiedyś opisywałem jak miałem w skrzyni zwykły z beczki gl 4 80/90w to jak rano wyjeżdżałem z beczką sprzęgło na raz (nie mam hamulca skrzyni(  biegi chodziły bez zgrzytu a po 2 godzinach skrzynia się rozgrzała biegi ciężko wchodziły zgrzytały dość mocno więdz zalałem go tym epx000 i jest tak jakby cały czas skrzynia była zimna biegi bradzo lekko chodzą, wydaje mi się ze przez to że są większe opory toczenia w takim gęstym towarze, i po naciśnięciu sprzęgła szybciej koła zębate wyhamowują tylko własnie trochę mnie nastraszyliście że jak jest skrzynia rozbryzgowo smarowana to czy satelity na mechanizmie różnicowym się nasmarują 

a co do przednich zwolnic niema nic lepszego niż ten epx dlatego że możesz założyć nowe uszczelniacze nową tulej tą na miękkim przodzie a i tak olej ci wycieknie, koło ożyga W agromar mają te dwa oringi trochę grubsze niż standard i one mi trzymają ale i tak trochę się tam pojawia coś u góry,  ten typ tak ma i trzeba sobie radzić :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

U mnie póki co na razie wszystko szczelnie. W podporze mam nabite zwykły łt i chodzi jak złoto tyle że łożyska wyrąbane jak diabli. 

Co do zwrotnicy otwór w tulei wywiercić, oringi możesz w ogóle nie zakładać tylko kalamitkę trzeba dorobić. Mam tak z pięć lat bo srało i żygało z nich jak diabli. Teraz spokój.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To jest karta zmian wprowadzona przez pronara prawdopodobnie a przynajmniej kiedyś była w pDF dostępna ich dokumentacja odnośnie tego. 

W zewnętrznej tulei za łożyskiem wałeczkowym osi koła wiercisz otwór którym uchodzi sobie powietrze ze zwolnicy nie wypychając przy okazji oleju. Tylko wtedy przestaje być smarowana górna część tulei i ją łapie. Dla tego wiercisz i zakładasz kalamitkę, raz w roku dosłownie smarujesz i chodzi bez grama wycieku jak złoto.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Nie wiesz, co to kalamitka?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Wypełniony towotem,... nie mlekem.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

dopiero google mi pomogło u nas W Poznańskim mówi się Smarownik!!! :D :D :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobinio    1

witam serdecznie,
jestem tu nowy i nie mam doawiadczenia, pisze do Was doswiadczonych, wiec jakbyscie mogli prosil bym nie wieszac na mnie psow.
posiadam ciagnik MTZ 82 z 84 roku.
jako, ze go odziedziczylem dopiero zaczynam przygode z ciagnikami i jestem w tej kwestii dosc mizerny.
zaczyna sie sezon i chcialbym przygotowac ciagnik.
chcialbym zaczac od wymiany wszystkich plynow.
gdybyscie mogli napisac jakie oleje i przedewszystkim gdzie wlac i jak sprawdzic stan.
silnikowy wiem gdzie wlac i wiem jaki jest 10w40.
olej hydrauliczny dolewa sie kolo wejscia do kabiny i jest maly bagnet do sprawdzenia stanu (wiec ilosc mniej wiecej wiem ile wlac, dobrze pisze?
olej skrzyni wiem ze sie dolewa kolo wajchy biegow...ale gdzie sie zlewa i jaka ilosc zalewa i jaki? 90w40?
a w moscie? tego totalnie nic nie wiem...
gdybyscie mogli i mieli chec bede bardzo wdzieczny.
jesli jest mozliwsc mogli byscie na zdjeciu zaznaczyc gdzie wlac i gdzie sprawdzic?
wielkie dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez kordzio14
      Cześć. Mam problem z Wladimircem. 
      Wyskakuje pierwszy i drugi bieg. Po wrzuceniu biegu i puszczaniu sprzęgła od razu wyskakuje. Nie zdążę nawet puścić pedału sprzęgła. Nie da sie ruszyć ciągnikiem. Ruszę z miejsca tylko wtedy, gdy przytrzymam dźwignie biegów, żeby nie odskoczyła. 
      Gdzie można szukać rozwiązania problemu? 
    • Przez molwiak
      Witam.
      Posiadam MTZ 82 87rok  z silnikiem D 240
      Niestety MTZ jest już dojechany przez życie o chciałbym go poprawić
      Pierwsze pytanie to czy regenerować aktualny silnik(wtedy zakładam turbo)
      Zakupić silnik D 243 i z nim działać, również turbo 
      Czy zakupić poprostu D 260
      Ewentualnie dołożyć tur 
       
    • Przez Karolek132
      Witam mam problem z belarusem wtryski nowe pompa po zrobieniu a na zimnym ciężko odpalić. Czy pampę przestawić o ząbek 
    • Przez ZeTuR_7011
      Witam może ma ktoś na zbyciu taki katalog???

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj