Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra - reduktor

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fento

fento

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:08

Zetor Forterra - reduktor Problem polega na tym, że nie mogę przełączyć reduktora z biegów polowych na szosowe. Do orki rano przełączyłem z szosowych na polowe bez problemu, a wieczorem na szosowe już nie szło. Z położenia polowych do pozycji N idzie wszystko dobrze, ale już z pozycji N na szosowe czuć jakiś opór. Nie jest to wina bezpiecznika bo słychać że wyskakuje. Biorąc pod uwagę schemat z katalogu części, problem jest w tym, że nie chce wskoczyć na tryb od szosowych. Czy ktoś z użytkowników forterr miał podobny przypadek ? Gdzie dokładnie znajduje się ten reduktor bo w serwisach sami dokładnie nie wiedzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra - reduktor Dzisiaj, 04:37
  •  

#2 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:49

Zetor Forterra - reduktor moze przez to ze caly dzien jezdzil na polowych... albo sproj miec wlaczony bieg i wtedy przelaczaj biegi albo na odwrot. ja tam k robilem jak polo biegi stracilem to rozne opcje biegami przyjmowalem i je odzyskalem i jest do tej pory gites:)

#3 Share Milena

Milena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 08:02

Zetor Forterra - reduktor .witam.rozwiazales ten problem tego reduktora bo ja tez mialem taki przypadek wczoraj tylko ze niema ani polowych ani szosowych i sciagnalem traktor z pola do domu

#4 Share chop

chop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 08:23

Zetor Forterra - reduktor Może głupia podpowiedź, ale z tego co sam zaobserwowałem jeżdżąc forterrą 105, z tych nowych już, przełączenie biegów było tylko możliwe gdy rewers był w pozycji do przodu/do tyłu i gdy przełączałem z polowych na pozycję N, dalej nie szło, minimalnie ruszyłem ciągnikiem i przełączyłem na szosowe.

PS
Proszę mnie zaraz nie zgasić :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 12:00

Zetor Forterra - reduktor Dziwny przypadek sam dziś u siebie patrrzyłem ale w kazdej pozycji da się u mnie włozyć czy na luzie czy na biegach czy jak rewers jest na przód i tył i wszystko razem jak jest włożone, może spróbuj wszystko wyluzować i dopiero próbuj a jak nie to weź na polowych albo szosowych sarpnij traktorem pare razy to może da rade bo może coś się zacinać tam w środku.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#6 Share fento

fento

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 21:19

Zetor Forterra - reduktor Problem rozwiązałem ale nie obyło się bez rozpołowienia ciągnika między skrzynią biegów a tylnym mostem. Okazało się ze pękł krążek zabezpieczający na jednym z wałków i trybik się przesunął. Ocierał o inny tryb co spowodowało spiłowanie zębów po których przesuwa się przesuwka polowe-N-szosowe.

#7 Share chop

chop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 22:24

Zetor Forterra - reduktor Mieszane uczucia, bo udało się naprawić, ale jednak traktor na pół...

PS.
masz foty z takowej operacji na zetorze?? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 23:39

Zetor Forterra - reduktor Kurde to nie za wesoło to wygląda. A wiesz moze co może spowodować taką awarie?czy to moze się zrobić od tak? A i czy droga jest taka operacja?
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow