Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo zrównoważone

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:41

Rolnictwo zrównoważone Witam!!! Czy ktoś z was uczestniczy w programie rolnictwo zrównoważone?? Co trzeba spełnić, jak z opłacalnością. Przykładowo czy mógł bym posiać tak aby w ciągu pięciu lat przez każde pole przeszły następujące rośliny: rzepak, pszenica, jęczmień z grochem, rzepak, pszenica????? Co dokładnie trzeba spełnić ?? ( założyłem nowy temat ponieważ w starym nikt się nie wypowiada a myślę, że sprawa aktualna bo będzie prawdopodobnie ostatni nabór)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo zrównoważone Dzisiaj, 09:29
  •  

#2 Share Adam6530

Adam6530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:06

Rolnictwo zrównoważone

Witam!!! Czy ktoś z was uczestniczy w programie rolnictwo zrównoważone?? Co trzeba spełnić, jak z opłacalnością. Przykładowo czy mógł bym posiać tak aby w ciągu pięciu lat przez każde pole przeszły następujące rośliny: rzepak, pszenica, jęczmień z grochem, rzepak, pszenica????? Co dokładnie trzeba spełnić ?? ( założyłem nowy temat ponieważ w starym nikt się nie wypowiada a myślę, że sprawa aktualna bo będzie prawdopodobnie ostatni nabór)

Ja korzystam z tego programu,najlepiej gdybyś skontaktował z "ODR" tam ci wszystko powiedzą.
ja podlegam pod ODR Mogilno/Minikowo i jestem zadowolony z tego programu.

#3 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:15

Rolnictwo zrównoważone Takie zmianowanie jest ok. oprócz tego masz limit N/ha, chyba koło 120kg, robisz badania gleby co najmniej 2 razy w ciągu 5 lat, jeśli masz łąki, to musisz je ekstensywnie użytkować, prowadzisz rejestr zabiegów agrotechnicznych.
Jesteś pewien, że w tym roku będzie przeprowadzony nabór? Podobno pieniądze się skończyły.

#4 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:52

Rolnictwo zrównoważone Przy małej powierzchni gospodarstwa nie opłaca się,bo plan nawozowy kosztuje i dużo biurokracji zawsze masz jakiś plan którego musisz się trzymać przez 5 lat.Zmianowanie które podajesz jest poprawne na innych działkach możesz mieć inne np.z okopowymi lub warzywami może być trawa lub gryka ew,gorczyca,łubiny i inne, wydaje mi się połączyć ten pakiet z ochroną gleb i wód (poplony) jest lepsza korzyść bo biurokracja prawie taka sama a od tego roku wzrosły dopłaty,słyszałem że za poplon ozimy 750 zł/ha.Ja tak mam.Myślę że tak od 30 ha ornego to opłacalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:58

Rolnictwo zrównoważone a można pod to wziąć tylko część upraw ?

#6 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:14

Rolnictwo zrównoważone chyba całość musi być. To między plony zimowe podnieśli do 750zł?? To te które po 1marca można zaorać dopiero??

#7 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 07:57

Rolnictwo zrównoważone W programie deklarujesz,które działki chcesz do niego włączyć,nie musi być całość gospodarstwa.Plan nawozowy można samemu zrobić i nie trzeba płacić kilkuset złotych.Stawka płatności wynosi 360 zł/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 16 maj 2014 - 08:59

Rolnictwo zrównoważone zalozmy ze mam rolnictwo zrownowazone, czy siejac zyto zimowe na kiszonke przed kukurydza na 5ha moge sie starac o doplaty miedzyplon ozimy?