Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koń czy ... koń?

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:23

Koń czy ... koń? Chciałbym zobaczyć Twoją wrażliwość po całym dniu biegania za koniem z pługiem i obserwowaniu jego zada :) . Żarcik. Pewnie masz rację - dla fanu koń jest ok. Do prawdziwej pracy, moim zdaniem nie bardzo - chyba że ktoś lubi...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koń czy ... koń? Dzisiaj, 09:24
  •  

#22 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:35

Koń czy ... koń? ja też bym polecał konia nie dużo zje (tylko nie przesadzić z tym ograniczaniem jedzenia) sympatyczne zwierzę tylko nie straszyć i nie zachodzić go od tyłu znienacka bo potem możesz mieć problem z kościami i nawóź naturalny za free do maszyn rolniczych takich jak pług brony drapak kosiarka konna tylko jakiś silnik wski (motoru musi być założony) ponieważ bez niego 1 koń by miał cholernie ciężko jeżeli to by była kobyła to można potem trzymać źrebaki i na sprzedaż

trochę argumentów jest :lol:
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#23 Share Kondzio16

Kondzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 12:34

Koń czy ... koń? czy może którys z AF-wiczów ma doświadczenie w pracach ze zwierzakiem? jeśli ktoś ma takowe doświadczenie to prosiłbym o porady :)

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2011 - 14:13

Koń czy ... koń?

No was pojechało że koń drogo wychodzi . Kiedyś liczyłem to dzienne utrzymanie konia wynosi 5zł jak wszystko kupujesz !!! No bo koń zje kostkę siana trochę słomy , jakieś 2kg zboża , jakieś smakołyki i wypije te 30-40 l wody . A poza tym koń przecież nie cały rok stoi w stajni więc jeszcze taniej . Utrzymanie konia przez 1 rok wynosi + - 1000zł jak wszystko kupujesz , a ja dajesz swoje to w 300zł spokojnie się wyrobisz . Poza tym koń przynosi zyski w postaci potomstwa oraz dopłat . Przy dzisiejszych technologiach to pług 1x50 na 3 kołach koń podkuty , nowego typu uprząż i koń sobie radzi (nie patrzyłem ale chyba 1,5ha na dzień jest max). I można hektary orać . A konia do wszystkiego zapniesz , wszystko nim zrobisz :
uprawa
sianokosy
las
prace komunalne
sad
zima (odśnieżanie, kuligi)
A za 4 tyś to można szaleć . Radzę kup klacz 3-5 lat nie dużą max 650KG i nie wysoką max 175 bo z dużymi jest dużo problemów :
- trudniej takiego opanować
- mniej zgrabny (takie duże to do transportu albo do lasu)
- łatwiej chorują
- mają problemy z oźrebieniem

No jak bym nigdy nie miał do czynienia z końmi i nimi nie pracował to pewnie bym w to co napisałes uwierzył,jak koniem zaorał bys 1,5 ha na dzień i jeszcze jednym to musiał bys go na plecach do stajni zaniesć zwłaszcza że bardzo cieniutki wikt mu proponujesz a na drugi dzień sam założyć uprząż i robić za konia :D

#25 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 19:01

Koń czy ... koń? Trochę się uśmiałem... co kolwiek kupisz, i tak na to wszystko będziesz wydawał, i to więcej niż zarobisz na tym 1 ha . Chyba że traktujesz to jako hobby , a tak na marginesie jest jeszcze koń na dwie litery - QŃ...

Edytowany przez andrzej612b, 08 kwiecień 2011 - 19:04.

#26 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 19:08

Koń czy ... koń? Eee 1,5ha to obrobi na piaskach i po prostej bo u mnie koń w 12h obrobi 1ha ale wiadomo koń nie wytrzyma takiej pracy non-stop bo by mu wysiadł napęd . A co do reszty koniem można odśnieżać i to tak jak traktorem ale trzeba trochę pomysłu . Można zrobić pług na 3 kołach . albo na 4 kołach
pług wirnikowy z silnikiem od malucha ( do pary ) albo od wsk ( do jednego )
tak samo z tymi maszynami komunalnymi silnik od wsk i jazda .
A do konia to można samemu różne maszyny wymyślać np . mój sąsiad wymyślił pająka 2 z silnikiem od motorynki 2 biegowej 50 cm2 .
Sam mam konia !

Z tym wydawaniem to nieprawda bo facet może wejść założyć ekologiczne oprócz tego dopłaty do koni wynoszą 1500zł więc samo utrzymanie i inne dodatki masz za friko .

Edytowany przez Marrus, 08 kwiecień 2011 - 19:10.

#27 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 21:56

Koń czy ... koń? Czyli co??? Do konia trzeba motorynkę??? :)

#28 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 08:18

Koń czy ... koń? Tak żeby poruszał pająkiem ( wałkiem ) bo od kół by było ciężko . A po prostych polach to 1 koń , pająk 4 i silnik od wsk 125cm2 .

#29 Share Kondzio16

Kondzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 10:58

Koń czy ... koń? dexyzja podjęta padło na QŃ-ia :) tata już wujkowi załatwił kobyłke 680kg 160cm i do tego żrebak 7 miesięczny który już troszkę umie więc po sprawie jest a co do jedzenia to ja wujkowi jak coś załatwię wiec no-problem :) Dzieki wszystkim za wypowiedzi i rady pozdrawiam :)

#30 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 14:19

Koń czy ... koń? I to jest pomysł - kobyła- będziesz miał żrebaki no i czasem wykorzystasz ją do pracy ,gratuluję pomysłu....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 16:26

Koń czy ... koń? Jakby ktoś chciał Konia w dolnośląskim i nie tylko to zapraszam na farmę
Naprawdę szeroki asortyment w postaci zwierząt różnego gatunku hehe :D

#32 Share Kondzio16

Kondzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 17:53

Koń czy ... koń? dzieki ale nie^^ kobyłka i żrebak są juz u wujka i mają się dobrze :)

#33 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 18:01

Koń czy ... koń? jak temat już skonczony to coś sie cie spytam a ty nie masz gospodarstwa ?

#34 Share Kondzio16

Kondzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:38

Koń czy ... koń? ja mam gospodarstwo 50ha :)

#35 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:31

Koń czy ... koń? też obrabiamy prawie 50ha.

Koni mamy na dzień dzisiejszy 12. przykładowo jeżdżąc po zielonkę to 60 się kosi a reszta jeden QŃ do woza drugi do grabiarki i ognia...:)
Ogierem dobrze się drzewo wyciąga z lasu:) (łatwiej manewrować nić ciągnikiem.)
Co do żywienia to nie zgodzę się, że utrzymanie konia który pracuje wyniesie 5PLN!?!?
przy takim żywieniu to po tygodniu pracy QŃia by nie było..
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

#36 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:49

Koń czy ... koń? kondzio to jak ty masz gospodarstwo to nie mugł byś wujkowi robić w polu a ten drugi wujek co ma 0,67 ha to jemu też . ja też mam 50 ha i robie też sasiadowi i trochę wujkowi też pomagam jemu w gospodarstwie ma chyba on z 10 ha

#37 Share Kondzio16

Kondzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 15:07

Koń czy ... koń? ale wujek mieszka 20km ode mnie i ja zazwyczaj nie miałem czasu na to bo miałem 60-tke na te 50 ha tydzien temu kupiłem sobie case jx 95 więc jest lżej ale wujek chce być niezależny

#38 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 16:06

Koń czy ... koń? a ten drugi?

#39 Share Kondzio16

Kondzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:27

Koń czy ... koń? co ten drugi bo nie rozumiem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:01