Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług do ciagnika o mocy 184KM

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wersik21

Wersik21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Elektromechanika, Rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2011 - 11:55

Pług do ciagnika o mocy 184KM Chodzi mi czy zawieszany czy polzawieszany??? Czy 5 skib czy 6?? Cena narazie nie gra roli a mysle nad kvernelandem i pakomat lub overumem i nivelator;) Wiem jedno ze overum jest sporo tanszy od kvernelanda. Czekam na odp Dzieki.:)
Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług do ciagnika o mocy 184KM Dzisiaj, 03:36
  •  

#2 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 12:32

Pług do ciagnika o mocy 184KM 5 skib po 50cm bo więcej nie pofikasz, kwern z paco 5 skib obrót to coś pod 150tyś brutto, Lemken więcej.
Jeśli lekkie ziemie to 6 skib półzawieszane, jeśli cięzkie to i tak jedna odkręcisz. :D

#3 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:01

Pług do ciagnika o mocy 184KM 6 skib to trochę już jest ;) , ale 5 skib można szybciej pojechac i mniejszy zwis jest. A na 6 to wiadomo więcej paliwa i wolniej idzie. Tak jak kolega mówił 5 skib po 50 cm i powinno grac. Myslę , że Kverneland to będzie dobry wybór z pacomatem. :)

#4 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:12

Pług do ciagnika o mocy 184KM wszystko zależy od gleby jaką posiadasz. jeżeli mieszana 3-5 klasa to uważam, że 5 skib to maksymalnie.
Nie ma sensu większego bo w niekorzystnych warunkach będzie miał ciężko.

184KM/5skib=36,8 książkowy przelicznik to średnio 35-50KM na 1 skibę, w zależności od warunków glebowych, typu odkładnic (przyjmuje średnie, o budowie cylindrycznej)

packomat (nivelator) 2m (bez wzgledu czy wał pojedynczy czy bliźniaczy) potrzebuje około 45KM

jaki posiadasz ciagnik?? (jak możesz podaj wagę, udźwig i przedni odważnik)
myślę że najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku będzie kombinacja 4+1 lub 4+0.
zawsze będziesz mógł przykręcić/odkręćić

prędkość robocza nie powinna przekraczać (w zależności od producenta- przyjmuje się) 11Km/h
uważam, że kombinacja 4+0+packomat lub4+1 to maksymalna maszynka z jaką możesz pracować
nie ma sensu przciążać ciągnika, nie będzie to ekonomiczne pod każdym aspektem.

jeżeli chodzi o kwestię konstrukcji to polecam wyłącznie zawieszany - lepsza mobilność, zwrotność (co się przekłada na ergonomię i ekonomię)

ostatnio też stałem przed podobnym dylematem. wybrałem 6 skib gregoire-besson zawieszany, na kole podborowo-transportowym do ciągnika 240KM
do uprawy (po konsultacjach z wieloma użytkownikami różnych kombinacji) wybrałem wały Expomu 6,3m z włóką i jestem zadowolony

myślę, że jest to lepsze rozwiązanie niż packomat który zaznaczę, że jest urządzeniem horrendalnie drogim, a jakość pracy jaką pozostawia nie była by dla mnie zadowalająca. warunki są czasem różne i czasem trzeba ziemię przesuszyć po orce, a packomat takiej możliwości nie daje

nie ma co przesadzać z za dużymi maszynami
wiem to z praktyki

pozdrawiam

Edytowany przez jacekbee, 07 kwiecień 2011 - 13:15.

#5 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:33

Pług do ciagnika o mocy 184KM Jacek dobrze gadasz choć ja troche inaczej z zrobiłem bo mam zestaw 5skib+paco. Niestety jak jest mokro to trzeba go odkręcać by ziemia przeschła szybciej.Za cene paco kwerna to swobodnie mozna kupić wał 6m.

#6 Share Bambo13

Bambo13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 15:10

Pług do ciagnika o mocy 184KM Dołącze się przy okazji tego tematu :D Jaki pług byscie zaproponowali do 160 km 4 czy 5 skib ?? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2011 - 17:32

Pług do ciagnika o mocy 184KM rozumiem że pług ma być do tego DF w Twojej galerii ? Jeśli tak to myślę że pług na pewno 5 skib nie więcej. Miałem Agrotrona 200 i pracował z Ibisem XXLS 4+1.
zastanawiałeś się nad Pottingerem, Kuhn-nem albo Lemkenem ? Myślę że normalny zawieszany będzie dobrym rozwiązaniem i na pewno tańszym, moim zdaniem w dodatku wygodniejszym.

ale to wszystko Twój wybór a ja tylko proponuje ;)

@Bambo13 - ja mam 167km i będzie pracował z Ibisem XXLS 4+, 5 skiba zostanie odkręcona :P

#8 Share Wersik21

Wersik21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Elektromechanika, Rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:11

Pług do ciagnika o mocy 184KM

wszystko zależy od gleby jaką posiadasz. jeżeli mieszana 3-5 klasa to uważam, że 5 skib to maksymalnie.
Nie ma sensu większego bo w niekorzystnych warunkach będzie miał ciężko.

184KM/5skib=36,8 książkowy przelicznik to średnio 35-50KM na 1 skibę, w zależności od warunków glebowych, typu odkładnic (przyjmuje średnie, o budowie cylindrycznej)

packomat (nivelator) 2m (bez wzgledu czy wał pojedynczy czy bliźniaczy) potrzebuje około 45KM

jaki posiadasz ciagnik?? (jak możesz podaj wagę, udźwig i przedni odważnik)
myślę że najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku będzie kombinacja 4+1 lub 4+0.
zawsze będziesz mógł przykręcić/odkręćić

prędkość robocza nie powinna przekraczać (w zależności od producenta- przyjmuje się) 11Km/h
uważam, że kombinacja 4+0+packomat lub4+1 to maksymalna maszynka z jaką możesz pracować
nie ma sensu przciążać ciągnika, nie będzie to ekonomiczne pod każdym aspektem.

jeżeli chodzi o kwestię konstrukcji to polecam wyłącznie zawieszany - lepsza mobilność, zwrotność (co się przekłada na ergonomię i ekonomię)

ostatnio też stałem przed podobnym dylematem. wybrałem 6 skib gregoire-besson zawieszany, na kole podborowo-transportowym do ciągnika 240KM
do uprawy (po konsultacjach z wieloma użytkownikami różnych kombinacji) wybrałem wały Expomu 6,3m z włóką i jestem zadowolony

myślę, że jest to lepsze rozwiązanie niż packomat który zaznaczę, że jest urządzeniem horrendalnie drogim, a jakość pracy jaką pozostawia nie była by dla mnie zadowalająca. warunki są czasem różne i czasem trzeba ziemię przesuszyć po orce, a packomat takiej możliwości nie daje

nie ma co przesadzać z za dużymi maszynami
wiem to z praktyki

pozdrawiam

Dzieki za odp bo naprawde jest interesujace to co napsiales i dzieki ze sie az tak rozpisales :) , Dam Ci przyklad, mam kverka 4X45 i pako i ciagam go ciagnikiem Deutz Fahr agrotron130 , moc 130 KM i moja srednia predksoc na moich polach to 8km.h, i dlatego mysle ze do 184 konnego np 6 skib plug polzawieszany i nivelator to by dal rade co?? No mowisz okolo 45 KM na skibe srednio, a DF 130 ciaga 4plus pako to jako 5skib, wiec do 184konnego to mysle ze 5 skib i pako tak jak pisales to by bylo akurat, wiesz zawieszany kverka 5 i pako wiadomo szybciej z nawrotami ale gorzej dla ciagnika bo musi ten ciezar dygac, DF wazy 6300kg sam plus tonowy obciaznik na tuzie to 7300kg razem
Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

#9 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 05:29

Pług do ciagnika o mocy 184KM Do 5 uni z paco jak nie masz ciągnika z balastem o łącznej masie 10t to nawet nie podczepiaj. :D

#10 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 11 kwiecień 2011 - 09:15

Pług do ciagnika o mocy 184KM Bambo13 - podaj markę, moc, wagę ciągnika i gleby jakie posiadasz bo bez tych informacji trudno jest określić

farmermf - masz świętą rację, mój pług G&B 6-skibowy waży 1950kg, a mojego stryja 4 skibowy Unii 1700kg, jednym słowem MASAKRA

Werskik21- widzę, że się uparłeś na te 5 skib + packomat, ale to twój wybór, nie mi o twoim sprzęcie decydować ;)

Mam tylko dla Ciebie poradę, jak już chcesz taki zestaw to ok tylko weź sobie pług w kombinacji 4+1.
Da Ci to podczas niekorzystnych warunków większy zakres kombinacji.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 11 kwiecień 2011 - 09:28

Pług do ciagnika o mocy 184KM OVERUM Xcelsior EX 51075 H lub F (H- zabezp. hydr F-kołek)

http://www.kongskild...m?productid=345

Edytowany przez k61wp, 11 kwiecień 2011 - 09:30.