Skocz do zawartości

Zdjęcie

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

375 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3181 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 08:54

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja także stosuję Sprayfo, ale czerwone i pomarańczowe i co do pomarańczowego to nie jestem przekonany. Wydaje się sporo gorsze od czerwonego. Oba jednak składem nie zachwycają, bo nie mają w składzie laktozy i są na tłuszczu palmowym. Milkivit Extra jest sporo lepszy, ale też nie ideał. Możesz podać skład tego niebieskiego, bo jest na prawdę drogie, ale słyszałem, że dobre. Znajomy pracujący w firmie z Nowogrodu koło Łomży mówił mi, że w tamtych stronach schodzi tylko sprayfo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Dzisiaj, 17:40
  •  

#142 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 17:46

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Tu masz link do ulotki z preparatami SPRAYFO

http://www.trouwnutr...ayfo_ulotka.pdf
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#143 Share zootechnik

zootechnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:21

Znajomy pracujący w firmie z Nowogrodu koło Łomży mówił mi, że w tamtych stronach schodzi tylko sprayfo.

Sprayfo sprzedawane jest przez firmę BRA..... z Nowogrodu ale mają oni w ofercie także inne produkty choć ten jest TOP .... W regionie sprzedawanych jest o wiele więcej produktów. Popularne i cenione są tam produkty Josery, .... itp... wszystkich firm z branży. I nie ma jednej której najwięcej preparatów jest sprzedawanych.
Co do dobrego mleka to zapytajcie tych którzy mają w Waszej okolicy, stacje pojenia cieląt jakie mleko stosują. Oni stosują najlepsze mleko bo stacja - automat jest 100 razy bardziej wymagający niż człowiek który przygotowuje pójło.
:D
I jeszcze jedno. Dobry chodowca sam próbuje pójło, które podaje swym cielętom. Więc szklanki w dłoń i próbujcie. Wasze podniebienie powie Wam więcej niż cyferki na papierowej ulotce, worku .... To tylko papier .. wszystko przyjmie.
:rolleyes:

Edytowany przez zootechnik, 08 kwiecień 2013 - 20:26.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3181 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 22:03

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja wiem, że oni mają i inne produkty, ale z Josery niestety w Myszyńcu, bo tam mają filię nie sprowadzają, bo za dużo mają do ogarnięcia. Z tymi informacjami na ulotkach to też dziwne. Na worku nie ma nic o laktozie a w dołączonym linku napisane, że jest. Tak samo z niektórymi związkami. Jutro sprawdzę dokładniej.

Edytowany przez Thomas2135, 09 kwiecień 2013 - 08:54.

#145 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 07:22

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt zootechnik Ja właśnie mam automat do odpajania GEA i jadę na niebieskim SPRAYFO firmy Sloten ;)
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#146 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 14:15

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt jakie sa ceny tych preparatow mlekozastepczych wymienionych powyzej,,,,,

#147 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 17 czerwiec 2013 - 19:36

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt cena sprayfo czerwone tzn od 3 dnia tj. 140zł za 20 kg

#148 Share vedalka

vedalka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 11:01

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Witam,
szukam preparat mlekozastępczy który zawiera maczka sojowa bez GMO. Produkt polski.
?

#149 Share millk

millk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 październik 2013 - 17:00

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt jakie mleko zastępcze polecacie?? co sądzicie o mleku zastępczym firmy biofeed, ktoś stosował?

#150 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 14 październik 2013 - 17:14

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Josera, blattin, sano. Biofeed sobie odpuść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 14 październik 2013 - 18:32

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja stosuję kromilk białe i len z nutreny. Jestem z niego zadowolony. Może ktoś coś doda na temat mleka z nutreny?

#152 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 14 październik 2013 - 19:30

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja teraz odchowuję jałóweczkę na Blattinie i powiem ze jestem bardzo zadowolony. Żadne preparaty które do tej pory stosowałem nie mają porównania do Blattina. Polecam

#153 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2013 - 19:46

jakie mleko zastępcze polecacie?? co sądzicie o mleku zastępczym firmy biofeed, ktoś stosował?

biofeed sobie odpusc mleko jak i cala reszte. znam ich linie produkcyjna i wiem ze to same smieci

#154 Share kamils1118

kamils1118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 październik 2013 - 16:03

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Witam, mam pytanie, a mianowicie co można zrobić z przeterminowanym o kilka miesięcy mlekiem zastępczym milsan? do czego może się przydać? Jakie składniki stracił ten preparat na wartości?

#155 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 30 październik 2013 - 20:10

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt MD1 z firmy DOLFOS od 1 tygodnia 130 zł / 20 kg. Jakość i rozpuszczalność bardzo dobre. Proporcje 1kg / 10l wody..
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#156 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3181 postów

Napisany 30 październik 2013 - 21:51

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Też w ostatnim czasie przestawiłem się na próbę na Dolfosa. Większość tych pożądanych parametrów ma wyższych od czerwonego Sprayfo czy nawet fioletowego. Nie znam laktozy i muszę się dowiedzieć składu. Włókna ma 0,15%, czyli tylko o 0.05% więcej niż fioletowe. Różnica w cenie też znacząca, bo sprayfo, czerwone to 138zł a fioletowe 156zł za 20kg. Muszę tylko przyznać, że ze smakiem Dolmilk ma coś złego. Spróbowałem odrobinę, bo cielak nie chciał pić mleka z nowego worka. Zapach i kolor też się różniły w porównaniu z poprzednim workiem. Etykieta ta sama a w worku coś innego. Muszę sprawę wyjaśnić z dystrybutorem Dolfosa. Co partia to inny skład? Sprayfo było zawsze wyrównane. Sprayfo miało nieco słodki smak jak mleko w proszku a Dolmilk był gorzki i paskudny. Cielak jednak się przyzwyczaił i pije dobrze. Sam jeszcze nie wiem czy zostanę przy nim

#157 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 18:27

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt przewiniłem nie ie dną firmę z różnymi efektami i od paru ładnych lat utknąłem na Schumann i nie zamierzam zmieniać wart polecenia

#158 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 listopad 2013 - 18:59

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Tez mialem Schauman i bylo bardzo dobre, ale Sano jest troche tansze

#159 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 01 listopad 2013 - 19:41

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ale czy lepsze? Z Schaumannem mało która firma ma porównanie, oni robią naprawdę jakościowe produkty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:19

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Czy po zastosowaniu preparatu zauważyliście spadki w przyrostach lub biegunki w porównaniu do mleka ?