Skocz do zawartości

Zdjęcie

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

375 odpowiedzi na ten temat

#121 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:05

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt na worku pisze ile daje sie na litr. ja daje mniej niz na worku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Dzisiaj, 17:01
  •  

#122 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:15

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt to ile dawac tego mleka na dzien na sztuke? 100gram na litr i 2,5 litra na jedno pojenie. czyli 250 gram preparatu rano i 250 g wieczorem?

#123 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2013 - 21:29

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja kupilem teraz west milka z de heus, najmlodszy cielak jaki go dostaje ma dopiero 1,5 tygodnia.
Bialko 19,20
Włokno 1,0
Tłuszcz 14,0
Brak informacji o LAKTOZIE
W skladzie pisze ze niby jest produkty mleczne, serwatka w proszku ale poza tym tez niestety soja i sruta pszenna.
Szukam opinni o tym produkcie
Jednak dzis kupilem provimi mlekotek dla mlodszych cielakow a west milk zostawie ja beda troche starsze.

Edytowany przez peres100, 09 luty 2013 - 12:49.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 09 luty 2013 - 13:09

Ja stosuję Mlekotek z Provimi ale chyba dlatego że łatwo dostępny jest w mojej okolicy.

Ile stosujesz tego mlekotek, na worku pisze ze 150gram na litr i 3 litry dziennie to ok 450 gram a w dwoch odpojach 900gram na sztuke. to chyba troche przesada. inne preparaty stosowalem ok 90 gram na litr

#125 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 09 luty 2013 - 15:38

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Do worka daję miarkę (100g). Ja daję na początku pół miarki mleka w proszku i dolewam zwykłego mleka tak aby się przyzwyczaił, troszkę wody. Całość max 2,5L (jedno pojenie). Następnie po 2-3 dniach odstawiam mleko krowie i daję mu tylko pół miarki z wodą na 2,5L wody. Następnie zwiększam aż do czubatej miarki. Na końcu czubata miarka na 4L. Liczę jeden worek mlekoteka na jednego cielaka. Biegunkę leczę naparem rumiankowym :) ale przede wszystkim szukam źródła biegunki a później leczę.

#126 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 09 luty 2013 - 16:43

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt A co powiecie o josera? Zolty worek? I do tego dodaje zawsze gotowane siemie...

#127 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 09 luty 2013 - 23:04

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt tespis17

czyli dajesz jedna miarkie na odpoj ok 150gram
to 1/3 tego co zalecaja na worku

#128 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 09 luty 2013 - 23:06

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja zawsze daję 1/3 więcej niż jest na worku napisane to wtedy widać że działa jak należy.

#129 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:13

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt @edi25
Tak jedna miarkę na odpój- jak jest już duży to czubatą miarkę. Śrutu nie daję wcale ponieważ dużo cielaków dostawało po śrucie biegunkę. Kiszonkę z kukurydzy i troszkę paszy dla cieląt(z provimi Polska)+kreda pastewna+siano. Za rok będę dodawał do tego zmielone ziarno z QQ. Najważniejsze żeby niezachorował w ciągu tych 3 pierwszych m-cy.

Edytowany przez tespis17, 10 luty 2013 - 13:20.

#130 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2013 - 13:30

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja ten mlekotek daje 1kg na 12litrow wody i to dostaja 4 cielaki miesieczne 2 razy dziennie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 24 marzec 2013 - 13:15

A co powiecie o josera? Zolty worek? I do tego dodaje zawsze gotowane siemie...

Kolego josera każdy mlekopan ma w żółtym worku.Kiedyś stosowałem mlekopany z polmasu,teraz przestawiłem sie na josere i efekty widać gołym okiem(na korzyść josery oczywiście).

KPK

#132 Share jauosia

jauosia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 07:39

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt A czy ktoś z Was zna mlekozastępczy preparat firmy EuRolPol o nazwie FEST PLUS http://www.eurolpol....-fest-plus.html ? Nasze cielęta nieźle po nim wyglądają, koopy też fajne i cena przystępna (25 kg/110 zł). W przeciwieństwie do De Heusa...

Edytowany przez jauosia, 26 marzec 2013 - 07:41.

#133 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 10:21

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt ja nie stosowalem ale kolega mowił ze braklo mu netreny i wzial to to wielkie G.... jakiego jeszcze nie stosował

#134 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 26 marzec 2013 - 17:52

A czy ktoś z Was zna mlekozastępczy preparat firmy EuRolPol o nazwie FEST PLUS http://www.eurolpol....-fest-plus.html ? Nasze cielęta nieźle po nim wyglądają, koopy też fajne i cena przystępna (25 kg/110 zł). W przeciwieństwie do De Heusa...

Jeśli kierujesz sie ceną to wybierz polmas wychodzi jeszcze taniej(bynajmniej u dostawcy u którego sie zawsze zaopatrywałem tak było).

KPK

#135 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 15:12

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Czyli ktora firme polecacie?? dla cielaka kolo 1tyg?? tak żeby preparat mial odpowiednie % bialka i wlokna ;)

jak patrze w internecie na firmy i preperaty to nigdzie nie podawaja skladu jaki ma preparat mlek....

Edytowany przez mat22889, 30 marzec 2013 - 15:13.

#136 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 19:02

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Przyłączam się do pytania. Byłbym wdzięczny gdyby przy okazji Ktoś z Was podał stronke wymienionego producenta lub jakis odnosnik do dealera. Bo szczerze Wam powiem ze połowy nazw ktore wczesniej podawaliscie w google nie ma :P A podobno jak czegos nie ma w internecie to to nie istnieje :)

#137 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2013 - 20:26

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt stosowalem ekoplon MIKO EXTRA (od 3 dnia) i SANO milsan (od 3 tygodnia) na dwoch grupach cielat w tym samym wieku i SANO wypadlo zdecydowanie lepiej, po MIKO biegunki

#138 Share Poettinger

Poettinger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    motoryzacja
    zwierzęta
    sport

Napisany 02 kwiecień 2013 - 13:36

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt ja od 2 lat stosuje preparaty mlekozastępcze z josery. cielaki dobrze je pija i dobrze sie rozmieszuje. polecam

#139 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 21:20

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt od kilku lat josera, przedtem niemiła przygoda z Polmasem niby w ramach przeprosin przedstawiciel wymienił całą partie preparatu dodatkowo dołożył dwie reklamówki gadżetów firmowych typu kalkulatory, notesy,i inne pierdoły.Niestety dwa cięlaki padły. Na dzień dzisiejszy worek 25kg. Fe-Trank (do starszych) to koszt 136zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 08:17

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja jadę na SPRAYFO NIEBIESKIE z firmy .Dodany obrazek
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX