kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

k0b    33

ja cielakom daje Kromilk Len z Nutreny, ale cielaki średnio to piją słabo to przypomina mleko, białka w tym jest ledwo 20%, wyszedłem z założenia że żaden "wynalazek" nie zastąpi mleka od krowy, daje to już jakiś czas cielakom może jest to tanie choć jeden cielak u mnie wypił tego 2 worki a rezultatów żadnych gdyby pił mleko od krowy to już dawno by się zaokrąglił a potem by miał apetyt i by rósł jak należy, lepszy od tego jest preparat z nutreny białe czy jakoś tam to sie nazywa droższe sporo ale chociaż cielaki lepiej to piły, myślę żeby zakupić kilka krówek tylko po to że bym miał mleko dla cielaków bo te preparaty to dla mnie żadne rozwiązanie, jakbym miał krowy to nigdy bym tego nie kupił.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

A ja cielakom daje mleko z Karmex-u ;) Znacie taką firme? Czy ktoś użytkuje/użytkował takie mleko?? Mleko jest tanie patrzałem kiedyś z Sano (milsan) Kosztowało 112zł a Karmex z dodatkiem siemia 86zł ;) A dla mniejszych cielaków 92zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Dla cieląt dajemy Vitalac s z Polmassu ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja już od jakiegoś czasu stosuję preparaty z Nutreny, wcześniej stosowałem Sano i nie widzę różnicy. Cielęta chętnie piją, biegunki występują sporadycznie (a jak już są to do wiaderka dodaję trochę siemienia lnianego), no i oczywiście Nutrena jest tańsza od Sano. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A my teraz kopiliśmy niemiecki bergophor i jak narazie jesteśmy bardzo zadowoleni. 120 zl kosztowało 25 kg, ładnie się rozpuszcza, cielaki chętnie pija i póki co nie maja biegunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja mam w sprzedaży Mlekotek z Provimi i Kako z Sano. Ja gdy miałem jeszcze bydło cielaczki dostawały Mlekotek. Wuja z kolei swoje cielaki poił Kakiem jednak przeszedł na Melkotka.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolprzem    0

Ja daje cielakom z josery supramil i nie narzekam, ładnie pachnie, dobrze się rozpuszcza no i z biegunką niema problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

A w jakiej ilości podajesz dziennie?? ;)

 

 

Nie cytuj posta wyżej

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14
ja stosuje preparaty mlekozastępcze NUTRENA, a podstawowa przyczyną biegunek u cieląt jest brak higieny, resztki preparatu pozostawione po odpoju to murowana biegunka, szczególnie u cieląt do 2 tygodnia życia. Co do Sano, stosowałem nie narzekałem, ale po co mam przepłacać, po co mam utrzymywać, dziesiątki (najczęściej niedouczonych przedstawicieli) w nowiutkich golfach, setki gazetek dodawanych do wszystkiego ;)

@ b0gdan zgadzam się z twoja wypowiedzą po co płacić 136 zł za worek jak można za 73 mieć ten sam efekt. Stosuję mlekopan firmy trouw nutrition .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Ja poiłem cielaki Sano Millsan ale nie bardzo rosną. Zmieniłem na SLOTEN SPRAYFO madein holland zobaczymy jakie będą efekty.


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja stosuje preparaty mlekozastępcze z Josera Supramil dla młodszych cielaków a dla starszych Fe-Trank. Preparaty te ładnie się rozpuszczają, cielaki chętnie pija i nie mają biegunek.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

U mnie Nutrena próbowałem de haus ale zdaje sie mi że lepsza jest jednak Nutrena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0
Ja poiłem cielaki Sano Millsan ale nie bardzo rosną. Zmieniłem na SLOTEN SPRAYFO madein holland zobaczymy jakie będą efekty.

 

Dlaczego Ci nie rosły po Sano? Ja stosuję od dobrych kilku lat i polecam produkty Sano. Cielęta zdrowe, rosną szybko aż się świecą. Próbowałem także z Trouw Nutrition milkivit, tańsze ale nie ma takiego efektu, cielaczki tracą połysk słabiej przyrastają. Na odpajaniu cieląt nie ma co oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Jeśli odpoi się cielaka przez ok 2-3 tyg normalnym mlekiem, to potem nie ma różnicy jaki preparat on dostanie. I tak będzie bardzo dobrze wyglądał. Te programy odchowu cieląt zalecane przez te wszystkie firmy są o kant d... potłuc. One mają na celu nabicie kieszeni tylko tym firmom. Wiem że lepiej wyjdzie finansowo oddać mleko do mleczarni niż poić nim cielaka, ale na żadnym preparacie on tak dobrze się nie odchowa jak na pełnym mleku i nie będzie miał w przyszłości takich świetnych przyrostów

  • Like 1

wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas cielaczki piją Vitalac z siemieniem z firmy Polmass. Mieliśmy tez de heus o raz a.. coś tam i nie polecamy, cielaki nie chętnie piją, w tym na a jakieś grudki się robiły.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

co dodajecie do preparatu mleko zastępczego po zakupie cieląt ,kiedy nie wiadomo jakie mleko wcześniej piły , a jak wiadomo po zmianie mleka mogą występować biegunki B) chodzi głownie a jaka glukozę czy witaminy itd ...... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj