Skocz do zawartości

Zdjęcie

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

375 odpowiedzi na ten temat

#21 Share romanp

romanp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 maj 2008 - 10:48

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Witam ja z powodzeniem stosuje preparaty Polmasu i według mnie są one najlepsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Dzisiaj, 21:33
  •  

#22 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 15 maj 2008 - 20:11

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt JA daje preparat mleko zastępczy ,,Kako" z sano z dodatkiem siemia. Bardzo dobre i cena nie jest wygórowana

#23 Share arszczecin

arszczecin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 13:42

ja stosuje preparaty mlekozastępcze NUTRENA, a podstawowa przyczyną biegunek u cieląt jest brak higieny, resztki preparatu pozostawione po odpoju to murowana biegunka, szczególnie u cieląt do 2 tygodnia życia. Co do Sano, stosowałem nie narzekałem, ale po co mam przepłacać, po co mam utrzymywać, dziesiątki (najczęściej niedouczonych przedstawicieli) w nowiutkich golfach, setki gazetek dodawanych do wszystkiego :lol:

Witaj kolego b0gdan
Podobnie rozumowałem z przepłacaniem za SANO. Zacząłem KOMBInować po co przepłacać, kombinowałem kombinowałem i wróciłem do
S(i)ANO, różne firmy przetestowałem, jak cielaki zaczęły chorować-biegunka oczywiście, wróciłem do SiANO, od ponad roku na ponad 100 szt cielaków/ rok upadły mi 3 czy 4 sztuki w większości w wyniku wadliwej obsługi.
Po różnych wynalazkach różnych firm- brak dobrego punktu z preparatami dla bydła w okolicy, dlatego stosowałem wynalazki- cielęta traciły lśniącą sierść były takie nijakie plus ta nieszczęsna biegunka wróciłem do KAKO tzn MILSAN KAKO
Co do biegunki, nie pozostawiałem resztek po pojeniu, higiena taka sama jak zwykle a cielęta mizerniały.
AHA stosowałem preparaty odpowiednie dla wieku zwierząt. Ale Nutreny chyba nie stosowałem, więc sie w tym temacie nie wypowiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 21:15

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt od ponad roku stosuję mleko sprayfo- z czystym sumieniem mogę polecić :lol:

dodatkowo jak cielak ma biegunkę lub jest przeprowadzany do innej obory/innych cielaków dostaje preparat EMIX(glukoza+elektrolity)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#25 Share piko4011

piko4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 22:54

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Sano Kako milsan jest dobry :)

#26 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 20:29

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja przerzuciłem się na mleko LEN z Nutreny, tanie i dobre, dobrze się rozpuszcza, cielaki chętnie piją i przede wszystkim są zdrowe :(
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#27 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 18:16

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt ja cielakom daje Kromilk Len z Nutreny, ale cielaki średnio to piją słabo to przypomina mleko, białka w tym jest ledwo 20%, wyszedłem z założenia że żaden "wynalazek" nie zastąpi mleka od krowy, daje to już jakiś czas cielakom może jest to tanie choć jeden cielak u mnie wypił tego 2 worki a rezultatów żadnych gdyby pił mleko od krowy to już dawno by się zaokrąglił a potem by miał apetyt i by rósł jak należy, lepszy od tego jest preparat z nutreny białe czy jakoś tam to sie nazywa droższe sporo ale chociaż cielaki lepiej to piły, myślę żeby zakupić kilka krówek tylko po to że bym miał mleko dla cielaków bo te preparaty to dla mnie żadne rozwiązanie, jakbym miał krowy to nigdy bym tego nie kupił.
pozdrawiam

#28 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:00

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt A ja cielakom daje mleko z Karmex-u ;) Znacie taką firme? Czy ktoś użytkuje/użytkował takie mleko?? Mleko jest tanie patrzałem kiedyś z Sano (milsan) Kosztowało 112zł a Karmex z dodatkiem siemia 86zł ;) A dla mniejszych cielaków 92zł:)

#29 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:39

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Dla cieląt dajemy Vitalac s z Polmassu ;)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#30 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:46

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja obecnie de heus. Polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:15

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Wujek też bierze z de heus LENMILK lub WESTMILK (najczęściej te pierwsze bo zawiera len
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#32 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:32

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja daję milsan z sano i widać efekty

#33 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:57

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja daje z Josera Fe-Trank fajnie kakaowo pachnie i jest dobre nie ma biegunek

#34 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 14:29

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja już od jakiegoś czasu stosuję preparaty z Nutreny, wcześniej stosowałem Sano i nie widzę różnicy. Cielęta chętnie piją, biegunki występują sporadycznie (a jak już są to do wiaderka dodaję trochę siemienia lnianego), no i oczywiście Nutrena jest tańsza od Sano. Polecam.

#35 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 15:04

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt A my teraz kopiliśmy niemiecki bergophor i jak narazie jesteśmy bardzo zadowoleni. 120 zl kosztowało 25 kg, ładnie się rozpuszcza, cielaki chętnie pija i póki co nie maja biegunek.

#36 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 15:06

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja mam w sprzedaży Mlekotek z Provimi i Kako z Sano. Ja gdy miałem jeszcze bydło cielaczki dostawały Mlekotek. Wuja z kolei swoje cielaki poił Kakiem jednak przeszedł na Melkotka.

Honda - The Power of Dreams :)

#37 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:04

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja stosuje najczęściej ,,kako'' z sano, czasami jeszcze taki z provimu ale nazwy nie pamiętam ;)

#38 Share rolprzem

rolprzem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 16:52

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja daje cielakom z josery supramil i nie narzekam, ładnie pachnie, dobrze się rozpuszcza no i z biegunką niema problemów.

#39 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 22:20

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt A w jakiej ilości podajesz dziennie?? ;)

Nie cytuj posta wyżej

Edytowany przez andrzej2110, 31 styczeń 2009 - 23:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 luty 2009 - 17:44

ja stosuje preparaty mlekozastępcze NUTRENA, a podstawowa przyczyną biegunek u cieląt jest brak higieny, resztki preparatu pozostawione po odpoju to murowana biegunka, szczególnie u cieląt do 2 tygodnia życia. Co do Sano, stosowałem nie narzekałem, ale po co mam przepłacać, po co mam utrzymywać, dziesiątki (najczęściej niedouczonych przedstawicieli) w nowiutkich golfach, setki gazetek dodawanych do wszystkiego ;)

@ b0gdan zgadzam się z twoja wypowiedzą po co płacić 136 zł za worek jak można za 73 mieć ten sam efekt. Stosuję mlekopan firmy trouw nutrition .