Skocz do zawartości

Zdjęcie

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

375 odpowiedzi na ten temat

#361 Share traktorowy

traktorowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 16:13

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Może to jeszcze kwestia jakichś innych warunków?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Dzisiaj, 17:23
  •  

#362 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 luty 2016 - 21:37

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja miałem niezle efekty ze sprayfo, nie moge narzekać.

#363 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 00:17

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt http://olx.pl/i2/ofe...tml#:532fe074df. Stosował lub stosuje ktoś to mleko

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share Kapi21

Kapi21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Heyka. Zainteresowania? Bydło i uprawa w mniejszym stopniu. Hoduje opasy i wszystko co jest związane z produkcja wołowiny, dobrej wołowiny, :)

Napisany 23 marzec 2016 - 21:42

Koledzy. Pytanie trochę z innej beczki. Czy którys z Was stosował z powodzeniem lub bez :) LATTECCINO firmy Sano? Jakie efekty obserwacje it po. Dzięki za każde spostrzeżenie...

#365 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 06:57

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Jakby ktoś potrzebował to są już w sprzedaży wiaderka ze smoczkiem do szybkiego demontażu. Nie wiem czy sam smoczek z zaworem da się kupić, bo powymieniałbym w swoich. Szybki demontaż i chyba klapka zamiast kulki mają poprawić łatwość utrzymania higieny. Same wiadro trochę drogie, bo u okolicznego sprzedawcy 48 zł.
https://www.google.p...Vci7Ykpcq7cOQM:

#366 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 13:17

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt W sumie nie AŻ tak źle

#367 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 22:42

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt http://olx.pl/i2/ofe...tml#:532fe074df. Stosował lub stosuje ktoś to mleko

#368 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 12:44

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt A co sądzicie o mlekach z ekoplonu chodzi mi o miko exstra

Edytowany przez Hubert21, 12 kwiecień 2016 - 12:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#369 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:29

Podbijam pytanie użytkownika @Hubert21 miał ktoś styczność z tym mlekiem?? 

#370 Share Dajana28

Dajana28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 maj 2016 - 09:47

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt hej wszystkim, chciałabym się dowiedzieć odnośnie odpajania małego cielaka. urodził się 21.04 normalnie odpojony siara. później dostawał mleko ale ze mamy więcej cieląt to mleka zabrakło i kupilam golden spezial z josery... ale zauwazylam ze rzadką i dość jasna kupe ma. czy to może być od zmiany pokarmu?? daje tyle co jest napisane na opakowaniu czyli po 125g/l dostaje 3 litry, odpajany 2 razy rano i wieczorem.. czy ta kupa się unormuje czy jak?? i czy to prawda ze mlekopany można mieszać z mlekiem pełnym?? mieszał ktoś??

#371 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 02 maj 2016 - 11:03

Ja mieszam i jest ok.

ZETOR TEAM

#372 Share Dajana28

Dajana28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 maj 2016 - 12:27

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt a co z ta kupa?? zmniejszyć mu ilość pojla?? bo teraz jest 2 l mlekopanu i litr mleka ... przecież jak będzie miał taka kupe przez dłuższy czas to lipa

#373 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 02 maj 2016 - 12:56

zmniej na niecale 2 litry na odpojanie. ja na poczatku odpajania daje ok 1,8l a po tygodniu powoli zwiekszam ilosc mleka i z biegunkami problemu nie mam

#374 Share Dajana28

Dajana28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 maj 2016 - 13:27

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt mleka?? czy mlekopanu?? bo jeśli mam litr mleka to wtedy litr mlekopanu czy prawie litr..i co lepiej mieszać czy sam mlekopan??
czytalam ze przy wprowadzaniu preparatu mleko-zastepczego niektórzy dodają kawę zbożowa i siemię lniane to wtedy nie ma biegunek..może warto spróbować?? ktoś praktykował?? w jakich ilościach?? jak przygotować ową miksturę ?? jaki stosunek kawy zbożowej do mlekopanu??

#375 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 02 maj 2016 - 14:07

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Podejrzewam, że przesadziłaś z proporcjami. Jakbym miał sypać to co podaje producent to bym zbankrutował a cielaki zdychały na biegunkę. Po pierwsze dawaj na razie 100 g/litr preparatu. Kał jasny, bo nie trawi (zbyt dużo proszku)i zaraz będzie sraka. Zdecyduj się albo mleko albo mlekopan. Jak dostanie już widocznej biegunki to odstaw mlekopan czy mleko i pój cielaka kilka dni. elektrolitami typu Rehyvet, Rehydrat. Min 4 pojenia elektrolitami i absolutnie żadnego mleka,.mlekopanu. Układ musi się wyczyścić i ustabilizować. Dopiero po tym podsjesz mleko czy mlekopan z dodatkiem przeciwbiegunkowym. Podejrzewam, że sam preparat ten nie jest taki "specjal" i będzie powodował biegunki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#376 Share Dajana28

Dajana28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 maj 2016 - 16:04

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt dziękuje za Wasze odpowiedzi .. mam nadzieje że sytuacja zostanie opanowana :-)