Skocz do zawartości

Zdjęcie

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

376 odpowiedzi na ten temat

#341 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 11:18

Ja kupiłem Sanolac Rot i cielaki piją bez problemu, teściowa zawsze brała u nas od początku Milsan to część cielaków na początku niechętnie piło. U nas Sanolac 150zł a Milsan 143 więc różnica niezaduża a Mili akurat nie mieli. Do tego dostają Vital Musli, tak jak koledzy polecali na forum to cielaki jak głupie jedzą, ale na razie po troszku dostają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Dzisiaj, 21:56
  •  

#342 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 16 grudzień 2015 - 18:41

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt milli jest najlepsze ja daje na start zawsze milli potem sanoloc rot potem Milsan no i vital musli do woli

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#343 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2015 - 18:53

ile litrów gotowego mleka jest z jednego worka sanolac rot ?

Edytowany przez odwajler, 16 grudzień 2015 - 19:26.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 20:49

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Wszystkie preparaty są robione chyba na 200 l, ale zależy jeszcze czy odchów normalny czy skrócony. Jak w worku jest 25 kg to i dawka jest wyższa.

#345 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 21:00

a skrócony to jaka dawka mleka na litr? Bo teraz daje 125 sanolac

#346 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 13:48

Moje na supramil zareagowały taką sraką, że aż wychudłu. Kiedyś Josera była lepsza.

Preparaty z Josera stosowałem z powodzeniem kilka lat aż do zmiany opakowania wtedy zmienili skład i zaczęły się straszne biegunki u cieląt. Teraz wiem że jest jeszcze gorzej z ich preparatami.

Co do LNB cielęta na ich preparaty również reagowały dosyć często biegunkami. Ostatnio ich przedstawiciel zapewniał mnie że zmienili skład i skończył się ten problem ale raczej już im nie zaufam.

Z powodzeniem od dłuższego czasu stosuję preparaty De Heus. Koniec problemów z biegunkami dobre przyrosty i preparat jest chętnie pobierany przez cielęta. 

#347 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 19 grudzień 2015 - 14:50

A po ile płacisz za tego De Heusa? i w jakiej dawce na litr podajesz cielakom?

#348 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 16:17

Zależy który preparat Kaliber Milk ok 130 Econo Milk ok 120 West Milk ok 95. Moim zdaniem dobre ceny jak za produkt . Laktoa na poziomie 45 %, białko 20,5 % i włókno ok 0,4  dla mnie świadczy że preparat jest z udziałem dużej ilości mleka w proszku a nie komponentów zastępczych często sztucznych chemicznie wytworzonych.

Co do dawkowania musiałbym sprawdzić ile g mieści moja miarka. 

#349 Share zbori1

zbori1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 10:19

jeśli chodzi o podstawowe składniki LNB LONOMILK białko 22,0%, tłuszcz 12%, laktoza 20%, 

Mogłoby być trochę więcej laktozy. Wg specjalistów preparat mlekozastępczy powinien zawierać co najmniej 20% białka, tłuszcz 10-30%, laktoza od 30%,

Białko zwierzęce co najmniej 90%, włókno do 1,6 %.

Oczywiście za chwile ktoś powie, że inne mleko należy dać cielakowi, który ma 1 miesiąc a inne takiemu który ma 3 miesiące. Oczywiście, ale to wszystko działa na takiej samej zasadzie jak z żywieniem człowieka. Im bardziej restrykcyjnie dbasz o dietę tym bardziej szczegółowo można podejść do tego tematu. 

Jeśli chodzi też o preparat mlekozastępczy nie można się kierować tylko zawartością powyższych składników. Dlaczego? Ponieważ pierwszorzędna rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę jest sposób pobierania tego produktu przez cielaki. Po prostu musi im smakować.

Na koniec muszę stwierdzić, że ciężko będzie wybrać dobry preparat mlekozastępczy z tego względu, że mała ilość hodowców kupuje po jednym worku od każdego producenta i porównuje. Dlatego zawsze polecane są produkty, które sami kupujemy nie do końca mając porównanie z innymi.  Ja obecnie korzystam z LNB, ale wciąż poszukuję innego, lepszego, w dobrej cenie. 

#350 Share zbori1

zbori1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 11:06

http://www.agrofoto....anie/?p=1701823

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 11:11

osobiście po wpadce z Josera przetestowałem wiele preparatów (ok 10) i sam doszedłem do wniosków które w później potwierdził mi żywieniowiec że jedną z ważniejszych kwestii jest stosunek białka i laktozy jeżeli mamy niską zawartość laktozy a wysoką białka powinno już nam się kojarzyć że produkt w większości składa się z syntetycznych składników lub pochodzenia roślinnego i wtedy zaczynały się u mnie biegunki słabe przyrosty cieląt 

Co do LNB to nie będę po raz kolejny krytykował ich produktów ale ich preparaty mlekozastępcze skutkowały wyłącznie biegunkami a tłumaczenia firmy zawsze był jakiś wirus w oborze, choroba lub chyba ich ulubione wytłumaczenie BVD a po zmianie preparatu wszystko ustąpiło.

#352 Share fernie476

fernie476

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 15:16

Może ktoś stosuje Polmass Milk?? Może ktoś zna cenę? Lub interesująca jest oferta Schaumanna, tylko jak wypada cenowo...

#353 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 15 styczeń 2016 - 15:25

osobiście po wpadce z Josera przetestowałem wiele preparatów (ok 10) i sam doszedłem do wniosków które w później potwierdził mi żywieniowiec że jedną z ważniejszych kwestii jest stosunek białka i laktozy jeżeli mamy niską zawartość laktozy a wysoką białka powinno już nam się kojarzyć że produkt w większości składa się z syntetycznych składników lub pochodzenia roślinnego i wtedy zaczynały się u mnie biegunki słabe przyrosty cieląt
Co do LNB to nie będę po raz kolejny krytykował ich produktów ale ich preparaty mlekozastępcze skutkowały wyłącznie biegunkami a tłumaczenia firmy zawsze był jakiś wirus w oborze, choroba lub chyba ich ulubione wytłumaczenie BVD a po zmianie preparatu wszystko ustąpiło.

Widzę że nie tylko ja miałem problem z jasera. Chyba wkleję tu ich durne tłumaczenia. Że biorą komponenty z różnych miejsc i mleko może się różnić wizualnie. Tylko one było Jak by podwójnie zakwaszone.

Teraz biorę de haus i jest dobrze.

#354 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 16:42

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Miałem to samo pisać, czyli nie tylko jak przejechałem się na Joserze. Nie tylko Josera nie trzyma idealnie parametrów. Zdarzyło mu się to z Sanolackiem i Sprayfo czerwonym. Jeden worek jest ok a kupuję za jakiś czas kolejny i widzę, że kolor inny. Smakowo też jakieś gorzkie i od razu widać, że cielaki niechętne do picia. Moje MO są wrażliwe na kiepskie preparaty.

#355 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 19:18

Widzę że nie tylko ja miałem problem z jasera. Chyba wkleję tu ich durne tłumaczenia. Że biorą komponenty z różnych miejsc i mleko może się różnić wizualnie. Tylko one było Jak by podwójnie zakwaszone.

Teraz biorę de haus i jest dobrze.

Mi się tłumaczyli tak samo że problem leży po stronie dostawców komponentów co pogrążyło ich totalnie bo niby taka przodująca firma a nie ma jak sprawdzić komponentów i ma problem z utrzymaniem parametrów.produktu. Ale przynajmniej mieli odwagę powiedzieć że to ich wina a nie jak LNB które szło w zaparte twierdząc że wszystko to wina hodowcy bo inni kontrahenci sobie chwalą ich produkty 

@ Thomas2135

Co do Sprayfo kupiłem ostatnio kilka worków niebieskiego nie miałem problemów myślałem o by teraz sprawdzić czerwone więc zwrócę uwagę przy pobieraniu mleka z różnych partii

Edytowany przez MKrajes, 15 styczeń 2016 - 19:18.

#356 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 20:46

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Niebieskie u mnie niedostępne i cena ponad 200 zł to nie dla mnie. Fioletowe to dobry stosunek ceny do jakości i nie miałem po nim problemów. Partie wyrównane. Dobre jest też Milli z Sano.

#357 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 15 styczeń 2016 - 21:30

Może ktoś stosuje Polmass Milk?? Może ktoś zna cenę? Lub interesująca jest oferta Schaumanna, tylko jak wypada cenowo...

Polmass to nieoceniona przez nas firma. Sam chcę przetestować ich mleko. I nie tylko

#358 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 22:15

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Kiedyś, gdy nie orientowałem się dobrze w preparatach kupiłem Vitalac i był straszny. Biegunka ostra a po deheus bez problemu.
Zajrzałem właśnie na ich stronę i widzę, że mają ciekawe preparaty Milk Red Full i Milk Red Power. Oba nie zawierają włókna teoretycznie i 15-20% mleka w proszku. Ciekawe czy jest dostępne u okolicznego dystrybutora. Ciekawe ile mogą kosztować.

#359 Share fernie476

fernie476

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 22:27

Właśnie patrząc na parametry "katalogowe" mleka z polmassu, te premium i z shaumanna wypadają najlepiej... I chcę je w najbliższym czasie przetestować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share krystian1982

krystian1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 17:07

a ja wam powiem że te preparaty są wszystkie na jeden strój my przejachaliśmy wszystkie odpajamy duże ilości raz lepiej spisuje sie to raz inne nie ma reguły też dużo zależy od cieląt teraz np takie młodsze piją cimne z lnem nieważne czy z nutreny bo jest jedne z tańszych czy z polmassu bez biegunki dostawały białe od początku czyli od 5 dnia bieguna apo ciemnym nic co jest dla starszych i jaki tu wniosek