Skocz do zawartości

Zdjęcie

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

375 odpowiedzi na ten temat

#221 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 21:37

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Kolego robiłem na wszystkie sposoby z tym mlekiem . od kiedy zmienili opakowania to moim zdaniem to mleko bardzo się popsuło. Do tej pory nie miałem z nim problemu. Nawet teraz brałem to początkowe chyba PRIMAMIL to jest OK tylko to FE-TRANK stważa problemy i cielaki niechętnie go piją. Z początku myślałem że to może taki trafił się worek ale z następnymi to samo i pojawiają sie często biegunki. Więc u mnie ono już więcej nie zagości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Dzisiaj, 04:40
  •  

#222 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 07 czerwiec 2014 - 22:47

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja wzielem 10 woekow esy milk i tam takiego kabaretu nie ma. Ale to najdrozsze mleko jasery

#223 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 07 czerwiec 2014 - 23:02

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt @rolstudent - ile kosztuje worek?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 23:03

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Nie chce kłamać 180 chyba. Nie pamiętam

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

#225 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 07 czerwiec 2014 - 23:04

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt To naprawdę drogo. A warto było?

#226 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 06:49

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Blatin lac 1 kosxtuje chyba 160 a sprajfo niebieskie tez podobnie. Tak ze u mnie akurat na mleku sie nie oszczedza. Mt naeet na 2 nie przechodzimy bo moim zdaniem nie ma sensu

#227 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 08:28

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Kilka postów wyżej ktoś wspominał że ma problemy z rozbijaniem grudek w preparatach mlekozastępczych. Ja osobiście od siebie polecam pospolitą trzepaczkę dostępna za 3 - 5 zł, problem znika błyskawicznie
http://www.galeriali..._trzepaczka.jpg

#228 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 14:07

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Taka trzepaczka w sklepie z artykułami rolnymi kosztuje dokładnie 53 zł a po drugiej stronie ulicy w markecie 7zł. Rozbój w biały dzień.

#229 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 09 czerwiec 2014 - 08:49

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt @rolstudent easymil, to nie jest najdroższe mleko. Masz jeszcze Iglustart z immunoglobulinami za 240zl i GoldenSpezial z beta karotenem za 190zl brutto.
@ malorolny od którego tygodnia przechodzisz na fe trank?
Pozdro

Edytowany przez reebok, 09 czerwiec 2014 - 08:51.

#230 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 10:39

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Od 4 tyg. I faktycznie ta trzepaczka załatwiła sprawe. Tylko ja używam innej- mam z białą rączką :D

Edytowany przez malorolny121, 09 czerwiec 2014 - 10:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 09 czerwiec 2014 - 21:36

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt To spróbuj od 5tyg. bo josera teraz tak zaleca (dużo włókna ma fe trank) + dobry starter z całym ziarnem kukurydzy i owsa od 7dnia życia.

Edytowany przez reebok, 09 czerwiec 2014 - 21:37.

#232 Share eminem

eminem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 12:19

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt poil ktos cielaki odtluszczonym mlekiem w proszku? w jakich proporcjach sie rozrabia? czy ten brak tluszczu nie bedzie w niczym przeszkadzał?

#233 Share PannaNatalia

PannaNatalia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 20:29

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Mleko odłuszczone to dobra i stosunkowo dobra pasza, pod warunkiem, że jakość tego mleka jest dobra. Jeśli sporządza się pójło z mleka sproszkowanego to należy w 1kg wody rozpuścić 10dkg proszku. Aha, i jeśli podstawowym jedzonkiem jest mleko odtłuszczone to musisz pamiętać, że pasza ta nie tylko jest pozbawiona tłuszczu, ale i witamin w nich rozpuszczalnych, A D i E. Dlatego pamiętaj, żeby podawać im dodatkowo witaminy, np. polfamix C :)

#234 Share koszmarnykarol

koszmarnykarol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 08:55

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt witam wszystkich jestem tu nowy . to moja pierwsza przygoda z odpajaniem mlekiem zastępczym , poczytałem tu trochę i mam wielki zament w głowie... mógł by mi ktoś doradzić jakie kupić ? czy ma znaczenie rasa ??
DZIĘKI

#235 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 20:51

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Rasa nie ma znaczenia ,wszystkie mają ten sam apetyt na dobre mleko. Teraz kończę odpajanie mlekiem swoje cielaki. .Stosowałam SANOLAC ROT z Sano a potem SPRAYFO CZERWONE z Trouw Nutricion dlatego że mają inne szczepy bakterii, oraz mało dodatków roślinnych a więcej mlecznych oraz probiotyki i prebiotyki. W sumie cielaki fajnie rosły, zero biegunek. i o to właśnie chodzi. Popsuła się natomiast Nutrena - mleko tj proszek mało smaczny i konsystencja kaszkowata, po rozpuszczeniu też mało smaczne no i w składzie jest dodatek mąki pszennej, której kiedyś nie było. Ja osobiście te mleka polecam.

#236 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 18:01

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt witam mam problem z cielakami, a chodzi o to że po porodzie zawsze trzymam je 4 tyg z krową, i często cielaki dostają biegunek, dzisiaj badałem kał jednego z cielaków i wyszły wyniki ujemne, weterynarz powiedział abym przeszedł na preparat mlekozastępczy z siemiem lnianym, co wy na to? a i doddam że ogólnie słabo u mnie bydło rośnie...

#237 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 20:30

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Ja stosuję metodę tradycyjna w odchowie cieląt,tj do 12 tyg odpajam preparatem mlekozast., firmy jak wyżej wymienione, bez siemienia lnianegow składzie,do preparatu mlekozas, zawsze dodaję napar z kawy zbożowej/kujawianka/ a jak skończą 2 m-ce to do gotującej się kawy dodaję siemię lniane i dalej gotuję.Rano dodaję każdemu do wiaderka z mlekiem.Proporcje na 4 cielaki na rano i wieczór -5kopiatych łyżek tej kawy oraz 2łyżki siemienia zalać wodą i gotować.Lepsze efekty a dlaczego to poczytać proszę parę stron wstecz porady ZOOTECHNIKA.

I do mleka dodaję jeszcze każdemu polfamiks ade lub inną mieszankę wit.-miner dla cieląt.\przy biegunce lub zapobiegawczo można do mleka dodawać napar z rumianku.

#238 Share Rolnik2900

Rolnik2900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 10:17

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt troche duzo zabawy z tym zaparzaniem moim zdaniem . ja kupuje preparat w złotych torebkach Vital i dosypuje do mleka i nie ma zadnych problemow

#239 Share PannaNatalia

PannaNatalia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 10:24

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

witam mam problem z cielakami, a chodzi o to że po porodzie zawsze trzymam je 4 tyg z krową, i często cielaki dostają biegunek, dzisiaj badałem kał jednego z cielaków i wyszły wyniki ujemne, weterynarz powiedział abym przeszedł na preparat mlekozastępczy z siemiem lnianym, co wy na to? a i doddam że ogólnie słabo u mnie bydło rośnie...

Może dostają nieodpowiednie dawki? Ile razy piją mleko, w jakich ilościach? Piją od matki czy podajesz im w wiaderku? Może nieodpowiednia higiena wiaderek, temperatura mleka?
Podaje się siemie lniane, rozgotowane, o konsystencji śluzowatej do mleka z odrobiną wody lub właśnie preparatów. Można podać naprar z rumianku lub kory dębu, 0,9% roztwór soli fizjologicznej lub kawę zbożową. Potem dopiero można zacząć podawać mleko/preparaty.
Rozwiązanie z siemiem i innymi papkami jest lepsze niż faszerowanie cieląt lekarstwami.Można byłoby podać np. nifurokzazyd, ale po co skoro jest to lek na biegunki bakteryjne, a w badaniu kału nie wykryto bakterii:) Przetestuj najpierw papki, później martw się wzrostem. Wszystko uzależnione jest od rasy, no i od jakości mleka jakie dostają .. :)

Edytowany przez PannaNatalia, 26 sierpień 2014 - 10:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share lukasz76

lukasz76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 14:58

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt Jest bardzo dobry sposób na zbadanie mleka domowym sposobem. Do przezroczystej szklanki z letnią wodą wsypuje się łyżkę od herbaty proszku.
Zamieszać, odstawić na godzinę. Ilość osadu jaki się wytrąci decyduje o jakości. Dodam że mleko osadu nie wytrąca!
Osad jest dla cielaka niestrawny w 1 miesiącu, ponieważ osadza się mączka sojowa i mąka pszenna.
A preparaty z siemieniem lnianym to dopiero ściema. Nabijanie rolnika w butelkę. Siemie i worek 18kg. Preparat tani, tylko co na to cielak.
A przecież są preparaty które nie pozostawiają osadu.I one wychodząnajtaniej. Tylko kto rzetelnie liczy ile cielak wypija i ile przyrasta.
Na oko to chłop w szpitalu zmarł.