kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

marzen32    0

odpajal ktos z was cielaki mlekiem celtilait se jak wygladały przyrosty??

 

ja stosuje to mleko dla cielaków, w porównaniu do innych nie zawiera śruty lnianej, cielaki nie mają biegunek, co było zmorą po innych preparatach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Polecam każdemu lekturę styczniowego numeru TOPAgrar. Przebadali kilkanaście preparatów mlekozastępczych i wysunęli ciekawe wnioski. Niektórymi byłem zaskoczony. Jeśli ktoś nie ma dostępu mogę w wolnym czasie wrzucić tu artykuł.

 

dzięki @Thomas za ten artykuł, nie prenumeruję topAgraru, więc nie wiedziałabym o tym, a prof. Kowalskiego bardzo cenię za jego wiedzę i prostotę w jej przekazywaniu.

 

to mi w końcu otworzylo oczy.

 

Stosowałam mleko Dolmilk MD1 i MD3 z Dolfosu, starałam się aby wszystko bylo zrobione tak jak trzeba, i higiena w zagrodach, i higiena w smoczkach i wiaderkach, i temperatura rozrabiania i podawania itd.

Powiem tylko tyle, że skończyły się zakupione worki. Więcej nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ja stosowałem z josery, nie powiem ze idealne , ale tez nie najgorsze, cielaki chętnie pily, mieszałem preparat z krowim mlekiem, efekt nie był zly, raz kupiem z de haus, nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak trudno przeczytać 2 strony wstecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzen32    0

Proponuję spróbować preparat mlekozastępczy dla cieląt Celtilait CMO I cena za 20kg -135 zł, skarmiane od 14 dnia życia, a od 21 dnia

Celtilait Lacta Extra cena za 20kg 130 zł. Mleka te bardzo dobrze rozpuszczają się i cielaki bardzo chętnie piją Produkcja francuska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Ponieważ nigdy nie odpajałem małych cielaków a w niedługim czasie właśnie mnie to czeka .Problem w tym czy mam zrobić osobne kojce i poić wszystkie na raz czy może trzymac je razem i poić np.po trzy przeganiając je z jednego kojca do stołówki a jak wypiją do drugiego kojca i tak az wszystkie sie najedzą Ma ich być 12 więc byłoby 4 tury.

Więc chce wiedzieć ile to mi zajmie czasu

Pewno miałbym jeszcze dużo dziwnych pytań ale na początek to musze wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Aha o-k rozumiem. Nikt jako majster z nieba nie spadł. A więc najgorszy jest początek, jedne chcą pić momentalnie i wypije Ci te 3 litry (lepiej na dzień dobry podać pójło elektrolitowe, a mleko kolejnego dnia i mniejszymi krokami zacząć od 2 litrów, potem 2,5 litra i dopiero po 2-3 dniach przejść na pełne dawki) w minutę a inny będzie się boczył i będziesz się z nim męczył po palcu. Wiele zależy od zwierzęcia. Po pewnym czasie wystarczy, że podwiesisz wiadra i każdy wie gdzie przyjść i problem zanika. Radził bym od samego początku uczyć je pić prosto z wiadra, w późniejszym okresie wiele to ułatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Nie używam, ale spróbuj np. zalać małą ilością letniej wody i mieszać aby zrobiła się gęsta papka, rozcierać grudki i dopiero dolać więcej wody i rozmieszać. To samo zrobić ale zalać gorącą wodą o temp jak podaje producent.No trzeba pokombinować. Jak trochę postoi to grudki same się rozpuszczają, ale trzeba od czasu do czasu przemieszać. Potem już dolać ciepłej wody , aby pójło bezpośrednio podawane cielętom było dobrze ciepłe, bo inaczej narobimy sobie bigosu z biegunkami.

 

debrzyna- przy pojeniu z wiadra pamiętaj trzymać je na wysokości łba ,nie wolno stawiac na ziemi i tak poić, bo będzie biegunka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Kolego robiłem na wszystkie sposoby z tym mlekiem . od kiedy zmienili opakowania to moim zdaniem to mleko bardzo się popsuło. Do tej pory nie miałem z nim problemu. Nawet teraz brałem to początkowe chyba PRIMAMIL to jest OK tylko to FE-TRANK stważa problemy i cielaki niechętnie go piją. Z początku myślałem że to może taki trafił się worek ale z następnymi to samo i pojawiają sie często biegunki. Więc u mnie ono już więcej nie zagości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nie chce kłamać 180 chyba. Nie pamiętam

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Blatin lac 1 kosxtuje chyba 160 a sprajfo niebieskie tez podobnie. Tak ze u mnie akurat na mleku sie nie oszczedza. Mt naeet na 2 nie przechodzimy bo moim zdaniem nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj